Obecnie 220 forumowiczów jest online
Zadaj pytanie na temat ustawień filtrów i problemów z używaniem filtrów w raportach Analytics. Naucz się, jak rozpoznać niechciany ruch i jak go zredukować na swoim koncie Analytics.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dot.: Filtr zamieszkania

Wschodząca Gwiazda
Karol - w sumie cały czas nie napisałeś dlaczego chcesz mieć w GA wizyty tylko od użytkowników którzy mieszkają na stałe w mieście, gdzie lokalizację ma Twoja firma.
Czy chcesz stworzyć listę remarketingową na tych użytkowników? Czy potrzebujesz tego jedynie do analizy zachowania? Czy może jeszcze w innym celu?
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Chciałbym ich podzielić i do analizy i do remarketingu. Klienci miejscowi są dobrze rozeznani w lokalnej konkurencji i chcę wiedzieć jak sobie radzimy na tle innych. Inny remarketing jest też właściwy dla obu grup. Do miejscowych długofalowe budowanie zaufania, a przyjezdnych muszę zachęcić do szybkiego powrotu. Poza tym sezonowosc utrudnia wyciąganie wniosków, przez skrajną różnicę ilośći zamówień. Mam nadzieję, że opisałem w miarę jasno.

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli to ma być np. pod remarketing no to nie ma problemu bo robisz listę remarketingową na wszystkich odwiedzających, a potem w AdWords oprócz kierowania na listę dodajesz kierowanie na lokalizację i dodatkowo w ustawieniach zaawansowanych lokalizacji wybierasz opcję "Osoby w lokalizacji wybranej przeze mnie".
Wówczas nawet jeżeli taki przyjezdny złapie się a listę remarketingową to jeśli wyjedzie już z Twojego miasta reklamy z remarketingu mu się nie będą wyświetlać (będzie na liście, ale nie będzie w Twojej lokalizacji).
Tomasz Ciepłucha