AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 257 forumowiczów jest online
Obecnie 257 forumowiczów jest online
Zadbaj o to, aby klienci łatwiej mogli znaleźć Twoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

wyszukiwanie w mapach google

Nowicjusz ✭ ✭

Witam, co powinienem zrobić by moja firma pokazywała się w mapach google w wynikach wyszukiwania?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭

Uzupełnić wizytówkę z godnie z wytycznymi Google, dodawać do niej wartosciowe treści, mieć stronę www przystosowana do urządzeń mobilnych i dobrze pozycjonowana. Ot, to sukces cały Emotikon: Język

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭ ✭

to już mam ale chodzi mi konkretnie o wyświetlanie się w wynikach, podałem wcześniej ogólną lokalizację i google zakreśla kołem gdzie działam, muszę chyba sprecyzować adres i nie wiem jakiego narzędzia do tego użyć 

Profesjonalista ✭ ✭

Adres ustawiasz w panelu Google Moja Firma jeśli jest zweryfikowana, znacznik na mapie rownież. Daj link do wizytówki a coś Ci podpowiem :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭ ✭

dzięki Rafał za pomoc, muszę zaraz wyjść więc wrócę do tematu po południu Emotikon: Szczęśliwy

Profesjonalista ✭ ✭

Spoko, jasne :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Profesjonalista ✭ ✭

@Jacek W Możesz zrobić wirtualny spacer. 2. Możesz bardziej linkować swoją stronę tematycznie. Na blogu używać fraz na których pozycjonowaniu Ci zależy. Dodać kategorii więcej do wizytówki, prowadzić profil na Facebook i Google+. Czynników i rzeczy ktore można robić jest bardzo wiele Emotikon: Język

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭ ✭

tak, wiem ale konkretnie jak w wyszukiwaniu w mapach wpiszesz szkoła pływania warszawa, instruktor pływania warszawa, nauka pływania warszawa to cała moja konkurencja sie pokazuje a ja nie, kiedys rozmawiałem z doradca i powiedział mi że musze jeszcze raz wysłac zgłoszenie z np. z lokalizacji z basenu na którym ucze i wtedy pokażę się w wynikach wyszukiwania... nie pamiętam tylko jak technicznie to zrobić?

Profesjonalista ✭ ✭

Sprawdź w trybie incognito :-), wyniki Google Maps są zawsze zindywidualizowane, sprawdź z telefonu jakiegoś klienta czy nie wyskakuje :-), pozyskaj uczciwe pozytywne opinie bo to też na wyświetlenia wpływ ma :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭ ✭

ok, sprawdzę Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭

nie ma, wszyscy konkurenci a mnie nie Emotikon: Smutny

Najlepszy Współtwórca

@Jacek W

Z tym wysyłaniem zgłoszenia z adresem w którym uczysz to się chwilę wstrzymaj - przeczytaj wytyczne: https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl i zastanów się jak wygląda Twoja sytuacja.

Jeśli ktoś jest dłużej na mapie/w Google, ma stronę internetową, Facebooka, Google dużo o nim wie, to i nie dziwne, że wyświetla się wyżej, zwłaszcza w konkurencyjnej branży w dużym mieście. Czeka Cię sporo pracy. Samo dodanie się do map i weryfikacja to za mało.

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

@Jacek N Kozioł Tak

@Jacek W dużo pracy przed Tobą :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭

Mam podobny problem. Podałem oryginalną nazwę firmy i po tej nazwie jakoś da się znaleźć fimę na mapie.
Ale czemu gdy patrze na mapy w trybie prywatnym to pojawiaja się sklepu wokół a mojej firmy nie ma? Czy chodzi o dużą ilość linków do google moja firma i opini? A jak linki to jakie linki, z brzydkim URLem?

https://www.google.com/maps/place/Przedsi%C4%99biorstwo+Produkcyjno+Handlowe+MULTI-TECH+Piotr+Konick...

Chyba nie będę takiego brzydkiego URLa linkował, więc jaki link dać?

Chciałbym by w mapie wyszukiwało nie po nazwie firmy, która nic nie mówi o działalności i jest bezużyteczna tylko po rodzaju działalności.

Wpisując "multi-tech" znajduje firmę, ale nie chce by tak klienci znajdowali firmy, bo wiadomo, że skuteczność znajdowania nieznanej nazwy bedzie zerowa. Chciałbym by firmę znajdowało po frazie " firma budowlana " albo usługi budowlane. Coś takiego. To w tym celu mam zmienić oryginalną nazwę firmy na firma budowlana tylko po to by firma była trafnie znajdowana? To troche bez sensu, ale jeżeli trzeba bedzie zmienić nazwe firmy na nieprawdziwą to zmienie. Nieważna nazwa firmy tylko to by usługa map google była skuteczna i klienci trafiali na firmę.