Obecnie 192 forumowiczów jest online
Obecnie 192 forumowiczów jest online
Zadbaj o to, aby klienci łatwiej mogli znaleźć Twoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

umieszczenie na mapie siedziby mojej firmy - jak to wykonać

Nowicjusz ✭

Witam

Mam reklamę w Ad words - ale nie mam na mapie google - zaznaczonej siedziby mojej firmy - jak to wykonać ?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Magister ✭

Witam,

W celu uwidocznienia swojej firmy na Mapach Google, musisz stworzyć wizytówkę w Google Moja Firma a następnie wystąpić z prośbą o jej weryfikację.

Wejdź w poniższy link i kliknij przycisk "zacznij teraz" aby rozpocząć tworzenie wizytówki:

https://www.google.pl/intl/pl_pl/business/

Gdy podasz informacje o firmie, potwierdź, że jesteś osobą upoważnioną do zarządzania a następnie przystąp do weryfikacji. Standardowa forma weryfikacji to wysyłka kartki z kodem na adres firmy. Po wprowadzeniu kodu weryfikacyjnego Twoja firma zostanie opublikowana na Mapach Google.

Powyższą czynność możesz zrobić z tego samego konta e-mail, na którym masz też reklamy w AdWords.

Zapoznaj się również z wskazówkami dotyczącymi umieszczania informacji o firmie by dowiedzieć się  czy Twoja firma kwalifikuje się do opublikowana na Mapach Google:

https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

Powodzenia!

Nowicjusz ✭

Witam, wykonalem wszystko. Firma ma status zweryfikowanej i nadal nie jest widoczna na google maps. Co mam zrobić aby była widoczna?

Magister ✭

Witam,

Jeżeli firma posiada status zweryfikowanej to znaczy, że jest już widoczna w Google Maps, jednak pozostaje inne pytanie w jaki sposób jej szukasz? Przeglądając same Mapy bez podania adresu? Jeśli tak to dla Twojej firmy nie została jeszcze utworzona tzw. Etykieta miejsc na Mapach Google, o których więcej możesz dowiedzieć się tutaj.

Jeżeli szukasz firmy wpisując słowa kluczowe a nie nazwę firmy i jej lokalizację i firma nie pojawia się po takich frazach to oznacza to, że wpis nie jest jeszcze na tyle popularny i będziesz musiał popracować nad poprawą widoczności firmy w wynikach wyszukiwania. Więcej na ten temat znajduje się tutaj.

Pozdrawiam.

Nowicjusz ✭

Jak wejdziesz w wizytówkę swojej firmy musisz kliknąć zakładkę zweryfikuj. Przyjdzie do Ciebie list w kodem weryfikacyjnym. Wpisujesz ten kod i pojawisz się na mapach.

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Jeśli firma ma stastus zweryfikowanej i da się wyszukać po dokładnej nazwie to wszystko jest ok.

Przeczytaj tego posta: Dlaczego nie widać znacznika mojej firmy od razu po otwarciu mapy?

Pozdrawiam,

Jacek