Obecnie 349 forumowiczów jest online
Obecnie 349 forumowiczów jest online
Zadbaj o to, aby klienci łatwiej mogli znaleźć Twoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

rozszerznie obszaru działania firmy

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,moja firma świadczy usługi w promieniu 50km od miejsca lokalizacji,czyli praktycznie w całym województwie,natomiast wpisując w google frazę odpowiadającą moim usługom nie widać mnie na mapce województwa, tylko wtedy jest widoczna jak ktoś konkretnie wpisze moje miasto.Korzystałem z opcji"Pomoc"ale nie mogę tego zrobic bo nie wyskakują mi opcje opisane w "Pomocy",jak wszedłem w "Zarządzaj lokalizacjami"to wraca mi do strony startowej

14672616_1121370664606514_514810127_o.png2.pngBrak mojej firmy na mapce google po wpisaniu adresu czyszczenie kanalizacji LodzBrak mojej firmy na mapce google po wpisaniu adresu czyszczenie kanalizacji Lodz

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Gwiazdka J
października 2016

Najlepszy Współtwórca

@Gwiazdka

Jesteście na mapach, ale zaznaczyłaś, że obsługujecie tylko w obszarze usługowym, bez adresu.

Musisz jeszcze zaznaczyć opcję, że prowadzicie także działalność pod Waszym adresem (jeśli faktycznie prowadzicie).

Pozdrawiam,

Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Po pierwsze nazwa Twojej firmy tak głęboko narusza wytyczne Google Moja Firma,

że za chwile może zostać nawet zawieszona:

https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

Przeczytaj wytyczne i zmień nazwę jak najszybciej.

Po drugie - wszystko się zgadza. Jest ograniczona ilość miejsca w wynikach wyszukiwania.

Są inne, konkurencyjne firmy, Twoja jest zapewne na dalszych miejscach,

zwłaszcza jak szuka się konkretnie firmy z Łodzi.

Naruszenie wytycznych też może wpływać negatywnie na wyniki wyszukiwania.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,dziękuję za odpowiedz

Nie doczytałam regulaminu i juz zmieniłam nazwę na "Pogotowie kanalizacyjne Hydro-Tom",czy teraz będzie dobrze?

Chciałam jeszcze nadmienic,ze miesiąc temu po pierwszym zapisaniu się do GMF firma była na mapce po godzinie jak się wpisywało"czyszczenie kanalizacji Łodz",dlatego zdziwiło mnie,ze znikła z mapki woj.łódzkiego po 2 tygodniach bez powiadomnienia mnie.Jak zrobić aby wróciła firma na mapkę woj.łodzkiego bo teraz jestem tylko po lewej stronie(mam Witrynę ale nie mam Trasy)jak wpiszę nawet "czyszczenie kanalizacji Pabianice"

pozdrawiam

Profesjonalista ✭ ✭

Warto też dodać że to że sam nie możesz nie widzieć swojej firmy na mapie gdyż wyniki wyszukiwania na mapie są zawsze spersonalizowane.

Jeśli masz zweryfikowana firmę wówczas mozesz zobaczyć ile było wyświetleń.

Przedewszystkim doprowadź wizytówkę do stanu aby była zgodna z wytycznymi - w innym wypadku tak jak Jacek mowi, może zostac zawieszona i wówczas rzeczywiscie nie będzie jej na mapach.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,porządek z wizytówką zrobiłam,a i tak mnie nie widać na mapce nawet gdy wyszukuje u znajomych na komputerze.Dlaczego nie mogę wejść w opcje "Zarządzaj lokalizacjami" (tak jest jest w opisane w Pomocy) i ustawic aby była firma na mapce?

pozdrawiam

Profesjonalista ✭ ✭

Może chwila minąć zanim będzie widoczna jeśli była nieogarnięta.

Wizytowka rozumiem została już zweryfikowana kodem od Google?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Wizytowka jest zweryfikowana kodem,był duplikat i został usuniety.Czy ma jakiś wpływ rejestracja firmy rowniez w Panoramie Firm ale pod innym adresem?Jak długo mam czekać na efekty pojawienia się na mapce?

Profesjonalista ✭ ✭

Zmiany są publikowane zazwyczaj do 24h.

Panorama firm nie ma nic wspólnego z mapami Google, więc nie może to mieć najmniejszego wpływu.

Widzę że już jest opublikowana i wszystko działa poprawnie.

Wizytówka Hydrotom pabianice

Wyniki dla każdego są spersonalizowane, więc to że Ty nie widzisz swojej wizytówki, nie znaczy że nie widzi jej nikt.

Polecam Ci również wrzucić więcej zdjęć do wizytówki - podniesie to Twoją widoczność w usługach Google.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Gwiazdka J
października 2016

Najlepszy Współtwórca

@Gwiazdka

Jesteście na mapach, ale zaznaczyłaś, że obsługujecie tylko w obszarze usługowym, bez adresu.

Musisz jeszcze zaznaczyć opcję, że prowadzicie także działalność pod Waszym adresem (jeśli faktycznie prowadzicie).

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam ,zrobilam scrina wizytowki ,ktorej nadal nie widze w mapach.

Dot.: rozszerznie obszaru działania firmy

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

a.png

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Czy nadal jest coś zle wpisane?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

nie moge zmienic rubryki Kliencie przychodza do mojej firmy pomimo,ze adres tam widnieje,-0gdy chce zapisac to mam komunikat WYSTAPIL BLAD.Ja wiem,ze jestesmy na mapach ,gdy szuka sie nazwe firmy,ale na wizytowce nie ma adresu,pozatym trzeba by szczegolowo szukac zeby nas znalezc,a mnie inetersuje pojawienie się na mapce gdy wpisze czyszczenie kanalizacji lodz,inaczej jestesmy nie do znalezienia.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

s.png

Najlepszy Współtwórca

1. Dalej w wyszukiwaniu macie w adresie tylko Pabianice. Zaloguj się do Google Moja Firma na KOMPUTERZE: 

https://business.google.com/manage/ Wejdź w zarządzanie lokalizację, kliknij Edytuj. Wejdż w edycję adresu i oprócz promienia działalności ZAZNACZ "ptaszka" przy Obsługuję też klientów pod adresem mojej firmy. (Jeśli nie zaznaczysz tego pola, adres nie będzie widoczny publicznie).

2. W kwestii widoczności i wyszukiwania - przeczytaj ten wątek: https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Podstawy-dla-wlascicieli-firm/moja-firma-w-wyszukiwarce-Go...

Pozdrawiam,

Jacek