AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 237 forumowiczów jest online
Obecnie 237 forumowiczów jest online
Zadbaj o to, aby klienci łatwiej mogli znaleźć Twoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyświetlanie profilu na wyszukiwarce Google

Nowicjusz ✭

Witam,mam mały problem z wyświetlaniem profilu na wyszukiwarce Google ponieważ po dodaniu zdjęć do profilu,na wyszukiwarce przestało wyświetlać się moje zdjęcie profilowe a tylko te które dodałem nie dawno,wybrane losowo.Jeśli ktoś morze mi pomóc?Będę wdzięczny.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Witaj Dariusz,

Google dobiera zdjęcia losowo jeśli uzna np. że zdjęcie jest złe, złej jakości, nie przedstawia tematu itd.

wydaje się, że są to zdjęcia losowo, tymczasem zwykle jest to testowanie zdjęcia, które najlepiej "działa".

Dodatkowo, w panelu zdjęć i w aplikacji, i w serwisie internetowym Google Moja Firma możesz ustawić na prezentacji którego zdjęcia Ci zależy.

Na komputerze wejdź w panel Zdjęcia, potem przy Identyfikacja wizualna klikasz 3 kropeczki po prawej i Wybierz zdjęcie, które ma się wyświetlać jako pierwsze w Mapach Google i wyszukiwarce Google. Profil albo Okładka.

W aplikacji kliknij na znak zapytania przy Identyfikacja wizualna, a potem wybierz Opcje zaawansowane (czasem trzeba w tym miejscu przewinąć ekran w dół).

Poczytaj też o zdjęciach firmowych: https://support.google.com/business/answer/6123536?hl=pl&ref_topic=6130059

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Witam,dziękuję za podpowiedź lecz wszystkie te kroki już wykonałem.Dziwne bo przed dodaniem dosłownie dwóch zdjęć logo firmy czyli zdjęcie profilowe wyświetlało się poprawnie.No cóż trudno,może jeszcze uda mi się coś wykombinować,dzięki.

Najlepszy Współtwórca

No właśnie logo i zdjęcie profilowe to powinno być coś innego raczej.

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

Poeksperymentuj z innymi zdjęciami - nie rozumiem do końca na jakiej podstawie Google dobiera zdjęcia do wyświetlenia, ale jestem przekonany że raczej napewno nie chodzi o jakość zdjęć, chyba że o jakąś Google'owska jakość której nie rozumiem jeszcze.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz