Obecnie 249 forumowiczów jest online
Obecnie 249 forumowiczów jest online
Zadbaj o to, aby klienci łatwiej mogli znaleźć Twoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wizytówka firmy w google problem z edycją

Nowicjusz ✭
Witam
Od tygodnia mam problem z usługą Moja firma google, dodałem zdjęcia zmieniłem logo w mailu podpiętym do konta firmy a google tak jakby nie reagowało i czasami nadal pokazuje mi na mailu stare logo a po przełączeniu się na profil moja firma widać że jest dodanych 8 zdjęć po czym przechodząc do wyszukiwarki google w wizytówce nie ma żadnych zdjęć a na mailu widnieje stare logo więc klikam na zdjęcie w mailu zmieniam i jest ok potem wchodzę na Moja firma i widać że jest dodanych 8 zdjęć odświeżam i nadal to samo czyli w wizytówce nie pokazuje żadnych zdjęć oprócz loga firmy a na mailu jest stare zdjęcie profilowe, mogę tak robić w kółko i za każdym razem zmiany jakby się nie dokonywały mimo iż usunąłem stare zdjęcia profilowe a w Moja firma w sekcji zdjęcia widnieje 8 zdjęć które można normalnie zobaczyć a gdy przejdziemy do wyszukiwarki google i wpiszemy nazwę firmy to od nowa to samo czyli nie pokazuje zdjęć. Proszę o pomoc co zrobić aby wizytówka w google pokazywała zdjęcia tzw. zdjęcia przy pracy oraz aby profilowe zdjęcie maila się zmieniło na dobre.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Wizytówka firmy w google problem z edycją

Najlepszy Współtwórca
Witaj,
Konto Google Moja Firma powinno być zakładane z osobistego konta Google do którego może być założone prywatne konto poczty GMail.
Oddzielmy 2 sprawy - zmianę zdjęcia profilowego konta Google od zmian w Google Moja Firma.
Zacznij od wyczyszczenia plików tymczasowych i cookies w przeglądarce dla obu przypadków. Zaloguj się ponownie na konto Google. Jeśli widzisz jeszcze stare zdjęcie profilowe. Odczekaj 2 dni i ponownie wyczyść przeglądarkę - w razie problemów napisz na forum Gmaila w dziale Pytania związane z Kontami Google:
https://productforums.google.com/forum/#!forum/gmail-pl

Jeśli chodzi o zdjęcia Google Moja Firma to zaloguj się do usługi i zobacz czy widać te dodane zdjęcia. Jeśli tak to za kilka dni powinny być widoczne w wynikach wyszukiwania na Mapach i w Panelu Wiedzy wyszukiwarki przy wizytówce Twojej firmy. Oczywiście muszą to być zdjęcia dobre jakościowo. Jeśli za 4-5 dni nadal będzie z tym problem - napisz tutaj o tym, poszukamy przyczyny problemu.
Poczytaj jeszcze ten temat pomocy o zdjęciach w Google Moja Firma:
https://support.google.com/business/answer/6103862?hl=pl

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭

Witam

Dziękuje za szybką odpowiedź, a co do zdjęć to wszystko jest ok w sekcji zarządzania zdjęciami czyli widać normalnie wszystkie zdjęcia ale już w wynikach wyszukiwania nadal nie widać nic tylko logo firmy, a przeglądarka już wyczyszczona kilka razy, więc poczekam te parę dni i jak nic się nie zmieni to dam znać.

Pozdrawiam

Nowicjusz ✭

Nadal zdjęcia nie wyświetlają się w wizytówce google mimo że są dodane na profilu google moja firma, dla przykładu poniżej zdjęcia jak wygląda moja wizytówka a jak przykładowa na której widać zdjęcia normalnie.

Przykładowa wizytówka na której widać zdjęciaPrzykładowa wizytówka na której widać zdjęciaMoja wizytówkaMoja wizytówka

Najlepszy Współtwórca
Witaj,
Chyba wiem już z czym jest problem. Sprawdziłem na kilku kontach, którymi zarządzam.
Jeśli w ustawieniach ustawisz, żeby było pokazywane Twoje zdjęcie profilowe , a nie okładka to widać tylko logo bez możliwości przejścia do zdjęć.
Na komputerze -> Zdjęcia ->Identyfikacja wizualna i 3 kropeczki pionowe po prawej.
W apce na Android -> Zarządzaj zdjęciami -> Identyfikacja wizualna -> Znaczek pytajnika po prawej -> Opcje zaawansowane -> Kliknij + -> przesuń na dół jeśli trzeba.

Pozdrawiam,
Jacek