AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 200 forumowiczów jest online
Obecnie 200 forumowiczów jest online
Zadbaj o to, aby klienci łatwiej mogli znaleźć Twoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem ze zdjęciem w wynikach wyszukiwania

Nowicjusz ✭

Witajcie,

Od pewnego czasu Google ma problem z wyświetlaniem właściwego zdjęcia po wpisaniu nazwy firmy. Otóż chodzi konkretnie o frazę "candeo". Po wpisaniu tego słowa w Google ładuje się średnio co tydzień inne zdjęcie, zupełnie nie wskazane przeze mnie w Google Moja Firma. Natomiast w mobilnych wynikach wyszukiwania czy też po wpisaniu w Google Maps nazwy firmy czyli "candeo" pojawia się już właściwe zdjęcie (Pan Wojciech Fibak). Co można jeszcze zrobić aby poradzić sobie z tym problemem? Tak jak wspomniałem w Google Moja Firma wybrane jest właściwe zdjęcie. Przesłałem już kilkukrotnie uwagi co do wizytówki aby Google zaczął wyświetlać wybraną przeze mnie fotkę i nadal nic. Wyłącznie w wynikach na stacjonarnych urządzeniach pojawia się taki problem. Proszę o pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Problem ze zdjęciem w wynikach wyszukiwania

Najlepszy Współtwórca
Witaj,
Zacznijmy od tego, że nazwa wpisu Twojej firmy narusza wytyczne Google:
https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl
Nie zdziw się więc jak wkrótce może zostać zmieniona. Druga rzecz to zdjęcia firmy mają być zdjęciami firmy, a nie reklamami. Przypuszczalnie algorytm dobiera zdjęcia, które jego zdaniem lepiej prezentują Twoją firmę, a nie są reklamami. Do tego to zdjęcie wygląda jak reklama nie twojej firmy tylko kanału telewizyjnego. Ktoś np. to zauważył, zgłosił zdjęcie i takie są efekty. Być może za chwilę ten sam problem będzie także w wersji mobilnej. Google zastrzega sobie prawo do tego, że w zakresie doboru zdjęć i prezentacji firmy właściwie niczego nie gwarantuje, a moim zdaniem i nazwa, i zdjęcia te zasady naruszają.

Pozdrawiam,
Jacek