Obecnie 254 forumowiczów jest online
Obecnie 254 forumowiczów jest online
Zadbaj o to, aby klienci łatwiej mogli znaleźć Twoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Obszar świadczenia usług przez firmę.

Nowicjusz ✭

Witam,

Moim celem jest aby wizytówka wyświetlała się po wpisaniu usługi dźwigowe + nazwa miejscowości.

Zaznaczyłem opcję dotyczącą świadczenia usług u klientów oraz dodałem kilka obszarów.

Niestety wizytówka wyświetla się tylko wtedy gdy wpiszę usługi dźwigowe Rytel (siedziba firmy).

Co powinienem zmienić?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Obszar świadczenia usług przez firmę.

Profesjonalista ✭ ✭
Wyszukania na mapie są indywidualne dla każdego.

Daj link to zobaczymy jak to wyglada.
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭
Chodzi o firmę Usługi dźwigowe Krzysztof Lica. Chciałbym aby wizytówka pojawiała się po wpisaniu usługi dźwigowe oraz następujących miejscowości Rytel (siedziba firmy), Czersk, Chojnice, Tuchola, Brusy, Świecie, Czarna Woda, Sępólno Krajeńskie, Człuchów, Debrzno, Więcbork, Kościerzyna, Kamień Krajeński, Wiele, Dziemiany, Karsin (zostały dodane jako obszary działania firmy).

Najlepszy Współtwórca
To nie jest tak, że cokolwiek dodasz do mapy to od razu Google to zaprezentuje jak chcesz. Moim zdaniem lepiej dodać większy obszar usługowy albo kilka niż tak wiele drobnych. Do tego popracuj nad treścią własnej strony by bardziej prezentowala to, pod jakimi hasłami chcesz być wyszukiwany.

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭
Dziękuję za odpowiedz. Czyli lepiej będzie ustawić obszar działania np. w promieniu 100 km? Przez pracę nad treścią mam rozumieć dodanie większej ilości zdjęć, poproszeniu klientów o opinii?

Najlepszy Współtwórca
Tak chyba bedzie lepiej. Prace nad trescia - chodzi mi o Twoja STRONE INTERNETOWA, nie wizytowke.

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭ ✭

Wdaje mi się, że rok wczesniej w wizytowce bylo pole "o firmie" do uzupelnienia. Teraz nie moge go znalezc w informacjach.  Przy tworzeniu są kategorie, etykiety...i inne dane, ale gdzie wpisać produkty. W profilu Google+ jest tylko miejsce. 

Profesjonalista ✭ ✭

Na Google+ dalej jest. @Magdalena S wejdź na profil Google+

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

@Magdalena S

Przełącz się na G+ na konto firmy, a potem wbij adres: https://aboutme.google.com

Pozdrawiam,

Jacek

Student ✭ ✭ ✭

Wpisz w nazwie nazwa firmy branża miejscowość.

Następnie zrobić opis liczący minimum 300 wyrazów.

Dodać zdjęcia w wpisać w ich tagach frazy kluczowe oraz geolokalizacje
Do profilu dodać etykiety.
Rejestrować firmę w katalogach

Najlepszy Współtwórca

@Magdalena S

Od razu Cię ostrzegam, że skorzystanie z propozycji @Jacek Żak F

"Wpisz w nazwie nazwa firmy branża miejscowość." może skończyć się zawieszeniem profilu na Mapach Google i brakiem wyświetlania się Panelu Wiedzy o firmie w wynikach wyszukiwarki Google, co skutkuje nawet po odwieszeniu spadkiem pozycji. Jest mnóstwo przykładów tutaj na forum firm, które miały ten problem po takim potraktowaniu swojej nazwy.

Tu są wytyczne dotyczące nazwy:

https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

Pozdrawiam,

Jacek

Student ✭ ✭ ✭
Jacek N Kozioł Jacek weź skończ z taką gadką mam kilkanaście profili w top 3 wg branży  w google i google maps i nic się nie dzieje. Wyszukiwarka bierze pod uwagę nazwę , treść , etykiety , fotografie. 

Najlepszy Współtwórca

@Jacek Żak F

Piszesz na forum Google - stosuj się do zasad Google. Nie radź wbrew tym zasadom.

"nic się nie dzieje..." - do czasu...

To, że Ci się dotychczas udawało coś zrobić wbrew zasadom określonym przez Google,

nie oznacza, że tak będzie zawsze. WIELU przedsiębiorców się o tym przekonało boleśnie

przez ostatnie parę lat.

Poczytaj o tym jak Google zrobiło porządek w wynikach wyszukiwania, jakie nakłada kary,

jak firmy tracą pozycję w wyszukiwarce, jak ciężko się potem odwołać od nałożonej kary,

a potem poczytaj o tym jakie działania wobec SEO Lokalnego Google w tej chwili

testuje w kilku wybranych regionach w Stanach.

Działania, które za chwilę będą, z dużą pewnością prowadzone też w Polsce.

Poczytaj tutaj ile ostatnio było zawieszeń wpisów firm właśnie ze względu na nazwę.

Przestań doradzać głupio. Zacznij doradzać mądrze. Jeśli chcesz doradzać właścicielom

wizytówek na forum Google Moja Firma, doradzaj zgodnie z wytycznymi Google Moja Firma

i polityką Google albo przenieś się na inne fora, gdzie Black Hat SEO jest dozwolone. 

J.

Profesjonalista ✭ ✭

@Jacek N Kozioł Przesadzasz, nie widzę tu Black Hat, @Jacek Żak F częściowo ma racje. O jakiej polityce Google konkretnie w tej chwili mowisz i o jakim BH?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

Sugeruje doradzać zgodnie z wytycznymi Google. Jacek Żak F jeśli ktoś skorzysta z Twojej propozycji i Google zawiesi mu wizytówkę, to sądzisz, że do kogo się zgłosi z pretensjami?

Chcemy doradzać - Super, ale starajmy się to robić zgodnie z wytycznymi Google.

Dominik Myślak