Obecnie 174 forumowiczów jest online
Obecnie 174 forumowiczów jest online
Zadbaj o to, aby klienci łatwiej mogli znaleźć Twoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nowy adres firmy a stare zdjęcie 360 ze street view

Nowicjusz ✭ ✭

1. Trzecia Strona Lustra - Fotografia Biała Podlaska

2. Worgule 80A, 21-542 Leśna Podlaska

3. zweryfikowana (przy starym adresie) i opublikowana

4. Firma została zweryfikowana już jakiś czas temu pod starym adresem, teraz adres się zmienił na zupełnie inny ale zdjęcie 360 zostało i nie da się usunąć a chciałbym ponieważ wprowadza w błąd. Ponad to firma nie pokazuje mi się na mapie tzn. jak wpiszę Trzecia Strona Lustra to lokalizacje pokazuje dobrze ale jeżeli przegląda się mapę "na czysto" bez żadnych wyszukiwań to nie widnieje firma na mapie tak jak inne w okolicy. Co z tym można zrobić? Może gdzieś zgłosić? Zgłoszenie przy street view nie ma opcji zmiany adresu firmy tylko zła jakość zdjęcia albo wymazanie danych osobowych.Schowek01.jpg

W wyszukiwarce widać, po prawej stronie zdjęcie z zewnątrz - to zdjęcie automatycznie dodane przez google 360 oraz nową lokalizacje firmy na mapie która się zgadza.

Schowek02.jpg

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamil P
styczeń

Najlepszy Współtwórca

1. Sam widzisz co jest w wytycznych.

2. Generalnie przy takim przenoszeniu wpisów to powinno się raczej zamknąć stary wpis w starym miejscu i otworzyć nowy - w nowym. Wtedy nie ma takich problemów. Jeśli to problem od pół roku to przeniosłem właśnie minimalnie Twój znacznik w stronę drogi. Po ostatnich zmianach jest szansa, że w ciągu 2-3 tygodni może się widok SV uaktualni po takim ruchu.

Dlaczego nie widać? Dlatego: https://productforums.google.com/forum/#!topic/maps-pl/pbPgFTobnrI

Google pamięta wszystkie stare informacje z wpisu - nazwy, adresy itd...

Pozdrawiam,

Jacek 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Nowy adres firmy a stara lokalizacja na mapie google

Nowicjusz ✭ ✭

1. Trzecia Strona Lustra - Fotografia Biała Podlaska

2. Worgule 80A, 21-542 Leśna Podlaska

3. zweryfikowana (przy starym adresie) i opublikowana

4. Firma została zweryfikowana już jakiś czas temu pod starym adresem, teraz adres się zmienił na zupełnie inny i tu pojawiają się kwiatki ...

Po wpisaniu "Trzecia Strona Lustra - Fotografia Biała Podlaska" google maps pokazuje takie coś (stary adres firmy):

Schowek05.jpg

Po wpisaniu "Trzecia Strona Lustra" google maps pokazuje tak (nowy adres):

Schowek04.jpg

Natomiast przeglądając mapę google "na czysto" bez szukanej firmy nie pokazuje znacznika anie przy nowej ani przy starej lokalizacji. Czy jest jakiś pomysł na to? Jak zrobić by znacznik był na mapie bez wyszukiwań oraz wykasować starą lokalizację po wpisaniu "Trzecia Strona Lustra - fotografia Biała Podlaska"?Schowek03.jpgSchowek06.jpg

Najlepszy Współtwórca

1. Nazwa narusza wytyczne: https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

2. Weryfikacja w starym miejscu nie oznacza automatycznej weryfikacji w nowym. Czy w panelu jest zmieniony adres i status wizytówki jest opublikowana pod nowym adresem?

3. Dawno te zmiany były robione?

Pozdrawiam,

Jacek

Dot.: Nowy adres firmy a stare zdjęcie 360 ze street view

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

1.Rozumiem że nazwa powinna zostać pozbawiona nazwy miejscowości.

2. Adres zmieniony w lokalizacji firmy a wizytówka powstała pod nowym adresem. Już jakiś dobry rok temu powstało w kolejności: google+ oraz oznaczenie siedziby formy na mapie, firma zmieniła adres i to.ramo uczyniłem w tych profilach (g+ i lokalizacja została zgłoszona do poprawki). Jakiś czas temu została dodana wizytówka firmy już pod nowym adresem i opublikowana. Kartkę pocztową dostałem tylko na etapie pierwszym czyli założenia g+ i ustawienia lokalizacji. Przy zmianie nie miałem opcji wysłania jej ponownie by potwierdzić adres. Zastanawiam się czemu nie można tego widoku 360 usunąć już nie mówię o zmianie na nowy.

Generalnie zastanawiam się czemu od samego początku nie mam znaczka na mapie przy przeglądaniu mapy bez wpisywania nazwy firmy. Jak wpiszę to jest tu gdzie trzeba ale jak wyczyszczę wyszukiwarkę w polu wpisywania szukanej firmy/ulicy/miasta to znika i jest czusto...

3. Zmiany adresu już były naniesione jakieś 6 m-cy temu

Pozdrawiam

Aha i co ciekawe w pewnym momencie wpisywania różnych wersji nazwy firmy w wyszukiwarce mapy pokazało mi raz stary adres firmy na mapie ale to raz mi wyskoczyło nie wiem dlaczego skoro nigdzie nie ma starego adresu. Nazwy raczej nie zmieniałem w profilu g+ .. hmmm ..

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamil P
styczeń

Najlepszy Współtwórca

1. Sam widzisz co jest w wytycznych.

2. Generalnie przy takim przenoszeniu wpisów to powinno się raczej zamknąć stary wpis w starym miejscu i otworzyć nowy - w nowym. Wtedy nie ma takich problemów. Jeśli to problem od pół roku to przeniosłem właśnie minimalnie Twój znacznik w stronę drogi. Po ostatnich zmianach jest szansa, że w ciągu 2-3 tygodni może się widok SV uaktualni po takim ruchu.

Dlaczego nie widać? Dlatego: https://productforums.google.com/forum/#!topic/maps-pl/pbPgFTobnrI

Google pamięta wszystkie stare informacje z wpisu - nazwy, adresy itd...

Pozdrawiam,

Jacek 

Dot.: Nowy adres firmy a stare zdjęcie 360 ze street view

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

No ok wypadałoby zamknąć stary wpis i otworzyć nowy ale firmy nie zamykałem tylko zmieniłem adres ale może i tak trzeba było zrobić .. tylko się obawiałem że jak zamknę wpis to i coś się porobi z g+ a szkoda było mi wpisy tracić.. no nic skoro nie mam wpływu na znacznik POI czy też algorytm to pozostaje robić swoje i sie tym nie martwić. A jeżeli chodzi o znaczniki na mapie to powinny być możliwie najbliżej drogi oznaczone czy to bardziej miało znaczenieże to Ty go ruszyłeś i teraz się zaktualizuje mapa?

Aha i co z tym zdjęciem 360 ono samo zniknie po ew aktualizacji pozycji na mapie czy pozostanie w pamięci googla?

Nowicjusz ✭ ✭

Nareszcie stare zdjęcie zniknęło i pojawiło się nowe z nowej aktualizacji.