Obecnie 239 forumowiczów jest online
Obecnie 239 forumowiczów jest online
Zadbaj o to, aby klienci łatwiej mogli znaleźć Twoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Moja firma nie wyświetla się na mapie

Nowicjusz ✭

Witam, mam problem z wyświetlaniem swojego hotelu na mapach google. Zarejestrowałem hotel Marina Śniardwy Resort & SPA, Nowe Guty 36 i hotel znacznik hotelu wyświetlany jest na mapie tylko w momencie kiedy szukam w googlach frazy Marina Śniardwy, kiedy wejdę zwyczajnie na podgląd map i to w tym miejscu gdzie powinien być mój hotel nie ma nic, jednak hotel konkurencji widnieje. Jak można to zmienić i wyświetlać również bez wyszukiwania frazy tylko poprzez przeglądanie mapy ?

Pozdrawiam

Patryk Szymański

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Moja firma nie wyświetla się na mapie

Najlepszy Współtwórca

Witaj Patryk,
Przeczytaj ten wątek na forum pomocy Map, zwróć uwagę na animację:
Dlaczego nie widać znacznika mojej firmy od razu po otwarciu mapy?

Pozdrawiam,
Jacek

Dot.: Moja firma nie wyświetla się na mapie

Student ✭
Odpowiedź nie jest prosta.
Istnieje taka branża informatyki opatrzona skrótem SEO, a zajmująca się optymalizacją stron pod względem wyszukiwarek. Google parę lat temu podał, że na pozycję danej strony w wynikach wyszukiwania wpływa około 400 parametrów. W przypadku map, mam wrażenie, że tych parametrów jest o kilka więcej :-)
Wyniki wyszukiwania Google stara się jak najlepiej dopasować do Twoich potrzeb. Dlatego inne wyniki będzie miał ktoś, kto szuka hotelu w Rynie a inne ktoś szukający na Śląsku.
Wyniki zależą też oprócz lokalizacji od dotychczasowych wyszukiwań, historii przeglądanych stron, filmów oglądanych na YT...
Z czynników "globalnych": ważne jest czy Twoja wizytówka jest powiązana ze stroną www (jest). Czy ma uzupełniony profil (zdjęcia, opisy... tak). Czy wizytówka jest zweryfikowana (jest).
Ale Google promuje wartościowe treści, tzn. że pierwszeństwo mają strony (miejsca) gdzie się dużo dzieje... Gdybyś czasem urządził jakiś mały koncert i umieścił o tym informację na swojej stronie, a później krótką relację z tego koncertu i dodatkowo na stronie profilowej bardzo krótkie info + odesłanie do szczegółów na własną stronę www... To nie musi być koncert, to może być cotygodniowy wpis "szef kuchni poleca", albo co dziś ćwiczyliśmy w szkole windsurfingowej... Myślę, że to by pomogło...
Opinie. Masz dwie, zebrane w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Spory przyrost. Jeśli go utrzymasz, na pewno pomoże Ci to w windowaniu pozycji w wyszukiwarce. Ale algorytm nie lubi sztuczności, a obie osoby, które umieściły swoje opinie, nie robiły tego ani wcześniej ani później (to ich jedyne recenzje) -- wygląda to tak, jakby ktoś założył martwe konta tylko po to, by umieścić gwiazdki o Twoim hotelu = sztucznie. :-/
Swego czasu Google rozdawał naklejki "Znajdź nas w Google" – bardzo fajna sprawa! Dzięki niej ludzie zaczynają szukać Twojej firmy (masz tam WiFi? -- napisz o tym!), a algorytm stwierdza, że coś się u Ciebie dzieje (skoro Cię szukają). Ale... wtedy pojawiają się też opinie: zupa za słona, ryby za zimne itp. Naklejka może więc być bronią obosieczną. :-]
(o odpowiadaniu na niepochlebne opinie gdzieś na tym forum pisze Jacek).
Wyżej wspomniałem o 4 kryteriach na podstawie których algorytmy Google ustalają kolejność wyświetlania stron (czy punktów na mapie). to zaledwie 1 % wszystkich...

Pozdrawiam
:-Przemo.

Moja firma nie wyświetla się na mapie

Nowicjusz ✭

Wszystko co Pan opisał jak najbardziej rozumiem . Mam ten sam problem co Pan rozpoczynający dyskusje . Chodzi o gabinet stomatologiczny . Stomatologia Matuszczyk Jaworzno pl.św Jana 2 . Wizytówka ma 3 miesiące wciąż jej nie widać na tle pozostałych gabinetów na mapie mim iż sukcesywnie dodaje zdjęcia mam więcej opini od innych gabinetów itd . Tak jak Pan opisuje mimo tego nic . Trochę marnie . Jakiś inny pomysł na interwencje