AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 159 forumowiczów jest online
Obecnie 159 forumowiczów jest online
Zadbaj o to, aby klienci łatwiej mogli znaleźć Twoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Lokalny przewodnik kłamie

Nowicjusz ✭

Otrzymałem 3/5 od gościa, który poluje na jakieś odznaki i nigdy nie był moim klientem. Co mam zrobić?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Każdy ma prawo do własnej oceny. Zawsze możesz odpowiedzieć nawet na samą ocenę:

https://support.google.com/business/answer/3474050?hl=pl

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Nie rozśmieszaj mnie. 

Moja firma miała śr. ocen 5.0 

Konkurencyjne niżej. Teraz jakiś przygłup ocenił moje usługi, choć nigdy z nich nie korzystał (ewidencjonuję każdego klienta), bo "każdy ma do tego prawo" przez co mogę stracić finansowo. To jest wg. Ciebie ok? 

Najlepszy Współtwórca

Łukasz, Jacek starał Ci się odpisać jak to działa w tej chwili w Google Moja Firma i nie mamy jako użytkownicy na to wpływu. Postaraj się chociaż w odpowiedzi na opinię użyć nieco grzeczniejszej formy niż tutaj Emotikon: Mrugający

Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

Łukasz,

Tak to działa. Po prostu.

Skąd wiesz, że jego motywacja to pogoń za odznakami?

Może ktoś chciał zostać Twoim klientem i zrezygnował, acz nie ocenił 1/5?

Fajna odpowiedź z Twojej strony na samą ocenę tylko by mnie zachęciła do kontaktu z Tobą.

Natomiast jakbym przeczytał, że "to ocena jakiegoś przygłupa polującego na odznaki" to - delikatnie mówiąc - raczej by mnie to nie zachęciło do skorzystania z Twoich usług, nawet jakbyś był monopolistą.

Sądzę, że więcej takich osób jak ja by się znalazło.

Przeczytaj artykuł, który Ci linkowałem. Odetchnij. Przemyśl temat.

Taką mam propozycję.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Nie dziwcie się, że reaguje w taki sposób. Google to potężna broń, która może windować lub niszczyć sprzedaż. 

Dziwie się ze Google nie pomaga przedsiębiorcom w walce z trollami. Firma nie jest moja, gwoli ścisłości. Nie zmienia to faktu, że mam 100% pewności, że wspomniany troll nie był nawet 200m od tejże firmy. 

I mówcie co chcecie, wystawianie ocen w tej sytuacji nigdy nie powinno mieć miejsca, bo nie sztuka jest wejść na każdy profil w Google i każdemu wcisnąć 1. I co, powiecie tym ludziom ze ktoś miał prawo i żeby odetchnęli? 

Nie ma nawet mozliwosci zgłoszenia tej oceny. Żenada