Obecnie 252 forumowiczów jest online
Obecnie 252 forumowiczów jest online
Zadbaj o to, aby klienci łatwiej mogli znaleźć Twoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak usunąć zdjęcie z wyników Google ( mapy googla ) ?

Nowicjusz ✭

Proszę o pomoc, klient prowadzi zajazd w pewnej miejscowości. Posiada wizytówkę na której jest wszystko tak jak ma być, ale niestety jakiś turysta ( możliwe że przewodnik google ) zrobił zdjęcie jakiejś starej rozpadającej się chałpy i oznaczył jako zajazd klienta. Od tamtej chwili zdjęcie tego Pana pokazuj się jako pierswsze/głowne w wynikach google. Zgłaszanie zdjęcia jako pomyłki itp. z ogólnie dostępnych narzędzi nie pomaga.Z góry dziękuje za pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭

Jak wizytówka jest zweryfikowana, to mozesz ustawić zdjęcie profilowe w Google Moja Firma :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭

widzę jedynie że opublikowany jest status, ale opcji żeby pozbyć się tego zdjęcia nie widzę.

Najlepszy Współtwórca

Wejdź w zdjęcie. Na fonie masz ikonkę flagi i niewłaściwe miejsce do wyboru. Na kompie zgłoś problem albo prześlij opinię (nie pamiętam). Nalepiej bądź zalogowany na konto właściciela lub menedżera. No i dobre wlasne zdjecia w tym profilowe lub okładka oznaczone jako pokaż jako pierwsze w wyszukiwarce lub na mapach to podstawa.

Pozdrawiam,

Jacek

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

witam czytałem już twoje porady w  innych tematach ale to nie pomogło,  włączając zgłoszenia na wszelkie sposoby ( robiłem to kikukrotnie z różnych kont / ponad miesiąc czekam na odpowiedź na które kolwiek zgłoszenie )

Nowicjusz ✭

Mam podobny problem. Usunęłam już zdjęcie które było nieodpowiednie. Próbuję oznaczyć profilowe "pokaż jako pierwsze w wyszukiwarce lub na mapach" ale nie mogę odnaleźć odpowiedniej ikonki. Będę bardzo wdzięczna za pomoc, ponieważ jestem laikiem.

Pozdrawiam serdecznie.

Beata Olszak

Najlepszy Współtwórca

@Beata O

Nie ma już tej opcji "Pokaż jako pierwsze...". To Google samo wybiera zdjęcia na dzień dzisiejszy.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Dziękuję za odpowiedź. Zauważyłam, że Google wybiera ze zdjęć z sekcji "z zewnątrz". Jedyny sposób to pozostawić w tej sekcji wyłącznie zdjęcia, które chcemy mieć widoczne jako pierwsze. 

Miłego dnia

Beata

Najlepszy Współtwórca

@Beata O

Google wybiera zdjęcia dobrej jakości. Chętnie z "zewnątrz", ale to nie jest reguła.

Jest mnóstwo wpisów gdzie są wybrane zdjęcia z innych sekcji.

Poczytaj: https://support.google.com/business/answer/6103862?hl=pl

Pozdrawiam,

Jacek