AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 238 forumowiczów jest online
Obecnie 238 forumowiczów jest online
Zadbaj o to, aby klienci łatwiej mogli znaleźć Twoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak reklamować firme w google które jest nie przystosowane do promocji

Nowicjusz ✭ ✭

Witam serdecznie chciałbym sspytać jak reklamować profil firmy przez  profil google + ?

Narzędzie nie jest przystosowane do promocji i reklamy  moim zdaniem. Dlaczego tak twierdze ?

1. Wspólny album ze zdjęciami gdzie produkty dla różnych grup wiekowych mieszają się bo nie można ustawić kilka albumów

2. Nie widoczny album zdjęć dla 90% osób korzystających z Google bo trzeba być zalogowanym

Prosze o jakies rady bo widocznie nie rozumie działania google + ?  Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Jak reklamować firme w google które jest nie przystosowane do pr

Najlepszy Współtwórca
Witaj,
Google+ nie jest narzędziem do promocji firmy w sposób statyczny. To medium społecznościowe oparte o komunikację, gdzie informuje się o bieżących wydarzeniach, wchodzi w interakcje z użytkownikami. Zdjęcia produktów to nudy. Komu by się chciało je oglądać bez opisu. Ale jak stworzysz posta, gdzie opiszesz produkt, załączysz zdjęcia do posta i umieścisz posta w Kolekcji, która będzie miała odpowiednią nazwę to jakby inna sprawa, prawda? Patrzysz na G+ jak na stronę internetową. Tak nie można. Spójrz na możliwości i narzędzia, a potem zastanów się jak je wykorzystać takimi jak one są.

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭ ✭
No ok Jacek rozumiem ale zdjęcia to jedyna opcja aby internauta mógł zobaczyć towar, nie wyobrażam sobie sprzedaży bez zdjęć , to nie nuda a koniecznosć Emotikon: Szczęśliwy A korzystanie z google+ przy obecnych cenach telekomunikacji czy komunikatorach facebookach itp na rynku tylko do kontaktu i interakcji to bez sensu sam przyznasz. No i jesli klient nie zobaczy zdjęcia to nie stworze żadnej interkacji z. nim Emotikon: Szczęśliwy Rozumiem założenie ale przy popularnosci google+ w Polsce takie założenie nie ma kompetnie sensu i tylko trace ruch co najmniej 80% no chyba o to google nie chodzi ? Ale tak robi Emotikon: Szczęśliwy spróbuje jeszcze z tymi kolekcjami ale czarno to widze Emotikon: Szczęśliwy
Pytanie prywatne jak się skontaktować z centralą google bo ja na prawde uważam jak i 90% internautow ze to założenie o którym mówisz jest tak głupie że się dziwie że ten pomysł wyszedł od Google w ogóle, jestem też ciekaw kto zatwierdził tak poroniony pomysł , czysta ciekawosć Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭
I owszem jest wiele ciekawych rozwiązań w google, bardziej mi się podoba jak facebook ale bez z katerygozowanego albumu ze zdjęciami moim zdaniem dużo tymi narzędziami w PL nie zrobie obecnie bo za mało osób korzysta jeszcze z niego . A nie będe przecież każdego posta z osobna promował Emotikon: Szczęśliwy I tym sposobem google namawia mnie do korzystania z facebooka za którym nie przepadam Emotikon: Bardzo szczęśliwy
Proszę o jakies rady i przykłady wykorzystania google+ i wizytówki firmy może dojdzie do tej mojej małej głowki Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Witaj,
Nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z pracownikami Google odpowiedzialnymi za Google+.
Najszybsza droga to Przesłanie opinii z poziomu usługi/aplikacji Google+ - sporo propozycji przesłanych w ten sposób zostało już wdrożonych do nowego Google+. Co chwila pojawiają się w produkcie zmiany i poprawki. Napisz coś sensownego (najlepiej po angielsku).
Google bardzo sobie ceni takie opinie i wiem , że te opinie są czytane. Jeśli podobnych próśb o funkcje jest więcej to często są one wdrażane (oczywiście o ile nie kolidują z ogólnym zamysłem w którą stronę zmierza produkt).
------
Posty w kolekcjach przecież mogą być ze zdjęciami. Według mnie dużo można na tym zyskać. Przykładowa dobrze prowadzona strona Google+ dla firmy? Proszę bardzo - Ford Europe: https://plus.google.com/117195985130161924634

Pozdrawiam,
Jacek

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

No to nie rozumie założeń google widocznie, dla mnie każda kolejna zmiana jaką widzę to jeszcze większa głupota jak poprzednia i utrudnianie życia użytkownikom i odwiedzajacym i nie uwierze że zwykli użytkownicy tak durne pomysły by proponowali. Proponowałes promocje z wykorzystaniem postów na tablicy a ja  widzę zmienili statystyki i zlikwidowali opcje podglądu ilosci wyswietlen i działań na postach dla poszczególnych postów hehe Emotikon: Szczęśliwy Czekamy na kolejne głupie pomysły, robiłem wszystko aby korzystać z google+ ale niestety Google moim zdaniem robi wszystko co w swojej mocy aby zniechęcić ludzi do korzystania z niego.

Przykład jaki podałes wymagał by u mnie od użytkownika czytania tej samej tresci w wielu powielanych postach, nie chce tak katowac potencjalnych klientów 

Pozdrawiam serdecznie i udanego weekendu życzę Emotikon: SzczęśliwyEmotikon: Szczęśliwy