Obecnie 305 forumowiczów jest online
Obecnie 305 forumowiczów jest online
Zadbaj o to, aby klienci łatwiej mogli znaleźć Twoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz
Highlighted

Google Moja Firma zamiast informacji z Wikipedii

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

czy istnieje jakikolwiek sposób, aby przekonać algorytm Google'a o tym, żeby zamiast informacji z Wikipedii wyświetlała się wizytówka Google Moja Firma?

Czy możemy się tu ograniczyć jedynie do poprawy treści wewnątrz wizytówki?

Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam!

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Tomasz,

A możesz konkretniej?

Jakiego zapytania to się dotyczy?

Jakiej wizytówki?

Pozdrawiam,

Jacek

Dot.: Google Moja Firma zamiast informacji z Wikipedii

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Oczywiście - chodzi o rozszerzone wyniki wyszukiwania dot. MTP Emotikon: Szczęśliwy

screen.jpg

W najlepszym wypadku od czasu do czasu w odpowiedzi na niektóre zapytania wyświetla się wizytówka "Sali Ziemi" (jest to jedna z hal targowych).

mtp.jpg

Główna wizytówka niestety się nie wyświetla - screen z Google Maps

targi.png

Najlepszy Współtwórca

Tomasz,

Generalnie to nie jest tak źle, że Google w Grafie Wiedzy daje tak informacje z Wikipedii.

Proponuję kilka ruchów, które mogą pomóc, by wszystko poszło w zamierzonym przez Ciebie kierunku:

1) Zmienić nazwę wizytówki na: Międzynarodowe Targi Poznańskie - bez dopisku "sp. z o.o." - aby wpis był zgodny z wytycznymi: https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

2) Przenieść własność wizytówki tak, by na jednym, tym samym koncie Google były prawa menedżera wizytówki (a najlepiej właściciela) i prawa do zarządzania Google Analytics dla Waszej www, a dzięki temu także Google Search Console dla Waszej głównej domeny.

3) Umieścić/osadzić gdzieś na Waszej www (najlepiej w kontakcie) mapkę Google z Waszą główną wizytówką

4) Na wizytówce Sali Ziemi koniecznie dać adres www do podstrony Sali Ziemi, a nie do domeny głównej targów (zrobić to najlepiej z poziomu zarządzania wizytówką, być może trzeba będzie tutaj też zrobić trochę porządku jak 1-3 i 5 dla wpisu MTP).

5) Zainteresować się znacznikami schema.org (tzw. danymi uporządkowanymi) - wprowadzić je na stronie choćby tylko kontaktu, a następnie w Google Search Console w narzędziach testujących skorzystać z narzędzi przeznaczonych dla danych uporządkowanych.

6) Upewnić się, że firmy, które sprzedają bilety na wydarzenia w Sali Ziemi w opisie linkują do strony tej sali, a nie do witryny głównej MTP.

Nie daję 100% gwarancji, ale w ciągu kilku tygodniu od wprowadzenia tych ruchów powinno się coś zmienić.

Warto by było się też zastanowić czy na mapie nie powinniście zrobić porządku z innymi wizytówkami z Wami powiązanymi - oczywiście zgodnie z wytycznymi Google wskazanymi wyżej (przeczytaj je proszę uważnie całe, od początku do końca).

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Panie Jacku, na daną chwilę serdecznie dziękuję za pomoc!

Eksperci w tej kategorii
Jacek N Kozioł