Obecnie 332 forumowiczów jest online
Obecnie 332 forumowiczów jest online
Zadbaj o to, aby klienci łatwiej mogli znaleźć Twoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy seomotive.pl jest partnerem google?

N/A
# 2
N/A

Witam

Firma seomotive.pl przedstawia się jako partner Google ale nie można jej znaleźć w wynikach wyszukiwania partnerów Google. Mają co prawda jakiś certyfikat a właściwie ich pracownik.

Chciałbym dostać odpowiedź od google czy faktycznie seomotive.pl współpracuje z Google w pozycjonowaniu firm w Google Maps. Obiecują, że po określonych 15 wybranych frazach będę w pierwsze trójce w Google Maps.

Oczywiście odpłatnie 399zł/3 lata.

Proszę o odpowiedź, czy faktycznie jest to prawdziwa usługa w Google Maps i czy ta firma seomotive.pl rzeczywiście jest partnerem Google i czy z nią współpracuje.

Pozdrawiam i dziękuję.

KW

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Czy firma seomotive.pl współpracuje z google.

N/A
# 1
N/A

Czy firma seomotive.pl współpracuje z google w sprawie pozycjonowania wpisów w google maps? Firma ta oferuje mi taką kampanię rekalamową na 3 lata.

Najlepszy Współtwórca

Witam,

Nie ma sensu pisać dwóch tematów. Nie znam loga jakie używają na Swojej stronie. Jeśli są Partnerami Google, to logo Partnerów wygląda inaczej. Chwalą się zdanymi egzaminami.

Natomiast kluczowa sprawa to co chciałbyś rozumieć przez słowo "współpracują"? 

Bardziej Jacek może się wypowiedzieć, czy jakakolwiek firma współpracuje z Google w kwestii miejsc Google.

Sądzę, że chodzi tu jedynie o kwestię zdanych certyfikatów. Reszta to normalna usługa jaką mogą świadczyć firmy dla Swoich Klientów.

Co więcej. Nawet jeśli "współpracowaliby" z firmą Google, to nie miałoby to wpływu na to, że mają magiczną różdżkę by Twoja wizytówka była wyżej od innych wizytówek. Wymaga to tej samej pracy dla każdego.

Dominik Myślak

N/A
# 4
N/A

Ok, ujmując krótko, czy istnieje usługa odpłatna w Google Maps lub Google Moja Firma (nie wiem czy to jest to samo czy nie), gdzie za pomocą firmy będącą niby partnerem Google, lub mającą certyfikat Google, można wykupić opcję pozycjonowania swojej firmy tak aby była w pierwszej trójce wg wykupionych fraz.

Link ich strony: http://seomotive.pl/gmycompany.html

A tak piszą u siebie na powyższej stronie:

Jeżeli wizytówka Google jest za darmo, to za co ja płacę?

Wizytówkę Google Moja Firma każdy może założyć za darmo. Płatność obejmuje jej pełną obsługę oraz pozycjonowanie. Dzięki nam masz pewność, że twoja firma znajdzie się na pierwszej stronie.

Z tego co wiem to tylko można pozycjonować w wynikach wyszukiwania pod reklamą Adwords i pod Google Maps.

Pozdrawiam

KW

Najlepszy Współtwórca

Jest to normalna usługa jak każda inna. Dodać wizytówkę i ją promować możesz również sam.

Ale tak jak możesz wykupić pozycjonowanie Swojej witryny w naturalnych wynikach; tak jak możesz wykupić usługę prowadzenia kampanii AdWords, tak możesz zlecić utworzenie, uzupełnienie wizytówki Google i próbę jej "wypozycjonowania".

Jak najbardziej musisz uważać na firmy, które niestety wprowadzają w błąd jeśli chodzi o płatność wizytówki itp.

Przeczytaj ten artykuł na forum: https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Artykuly/Oplaty-za-publikacje-wizytowek-na-Mapach-Google-n...

Dominik Myślak

Profesjonalista ✭ ✭

Cześć, pozycjonowanie wizytówki bez pozycjonowania strony to zabieg chyba w tejże chwilii, w tych realiach jest niemożliwe.

Wyniki Google Maps zawsze są zindywidualizowane i zależne od wielu czynników (jakość strony www, poprawne uzupełnienie wizytówki, ilość ocen, jakość oraz ich wiarygodność.

Nikt Ci nie da gwarancji na dane słowa kluczowe, np. jeśli będę szukać hydraulika, to pojawi mi się wynik algorytmiczny którego zadaniem jest zaspokojenie moich potrzeb. Czyli wyświetli mi się lista hydraulików w okolicy.

Google Moja Firma lokalnie może stać się dobrym źródłem kontaktów i napewno warto promować się w internecie, natomiast gwarancja danych pozycji, czy danego ruchu to totalna bzdura.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

N/A
# 7
N/A

Witam

Niestety w podanym artykule nie ma odpowiedzi na moje pytanie czy można pozycjonować wizytówkę w Google Maps lub Google Moja Firma tak aby wyświetlenia były w pierwsze trójce firm wyświetlanych? Chodzi nie o organiczne wyniki wyszukiwania ale o wyniki te w ramce pojawiające się przy mapce google.

Profesjonalista ✭ ✭

Tak więc odpowiadam Ci, najprościej: Nie.

Są zindywidualizowane i od bardzo wielu czynników zależy czy w danym konkretnym wyszukaniu wizytówka się wyświetli.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

N/A
# 9
N/A

Seomotive.pl jest bardzo pewne siebie w tej kwestii i gwarantuje wyniki w pierwszej trójce. Rozumiem, że "trochę" przesadzają.

Dziękuję za informację i pozdrawiam.

Profesjonalista ✭ ✭

To tak samo jak sprzedawać pozycjonowanie i wciskać że AdWords to pozycjonowanie.

Agencje mogą oferować takie usługi ale nikt, nawet Google nie może oferować danej konkretnej pozycji, ani przez AdWords, ani przez inne usługi (jak np. Google Moja Firma). Co do współpracy z Google to każdy tak może powiedzieć kto "współpracuje" z Google - korzystanie z adwords czy uczestniczenie w szkoleniach z Google też jest współpracą.

@Jacek N Kozioł zapewne też jest w stanie Ci potwierdzić, że zabiegi zwiększające ilość wyszukań czy odkryć na mapach są stricte uzależnione od wielu czynników natomiast nie możliwe jest, aby na daną frazę zawsze pojawiały się dane konkretne wizytówki.

Przykład: szukam restauracji, jestem na śląsku, wpisuje restauracja, nie wyskoczy mi wynik restauracji której lokalizacja znajduje się w Krakowie której firma SEOMotiv czy inne firmy "gwarantują" pozycje.

Jak Ci dadzą to na piśmie że na te konkretne frazy zawsze będziesz się wyświetlał to ok. Nie wierzę że w regulaminie tak piszą.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Dot.: Czy seomotive.pl jest partnerem google?

Najlepszy Współtwórca

Nikt, łącznie z Google, nie może zagwarantować, że wizytówka będzie się wyświetlać zawsze w pierwszej trójce na wyszukiwanie konkretnych fraz. Google nie oferuje takich usług ani samo, ani przez pośredników. Można nad tym pracować i próbować pozycjonować jako kompleksowa usługa pozycjonowania strony internetowej, ale nie samej wizytówki na Mapach. Jednak wyniki wyszukiwania map są tak bardzo zindywidualizowane i zależą od tak wielu czynników, że przed zleceniem komuś pozycjonowania bardzo dokładnie przestudiowałbym co konkretnie jest przedmiotem oferty i na jakich warunkach. Przy założeniu, że to nie pozycjonujący jest właścicielem wizytówki, no i najważniejsze - powinno to być określone na piśmie i raczej nie płatne "z góry".

Pozdrawiam,

Jacek

N/A
# 12
N/A

Może się nie wyraziłem precyzyjnie, oni gwarantują wynik w pierwszej trójce ale oczywiście w pewnym wąskim regionie czyli w promieniu max do 150km od lokalizacji np centrum Poznania gdzie mieści się firma. Nie obejmuje to np całej Polski. Dotyczyć to ma słów typu: dentysta, stomatologia, leczenie zachowawcze etc. na terenie wcześniej określonym.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Krzysztof

Czy firma seomotive.pl współpracuje z google.

Nowicjusz ✭

Pozycjonowanie nie polega na współpracy z Google.. Możliwe, że po prostu wiedzą jak zoptymalizować wizytówkę w taki sposób aby pojawiała się tam gdzie powinna. To często usługa, którą wrzuca się do pakietu usług jako gratis, ale zależy od skali zagadnienia.

Najlepszy Współtwórca

To tylko przypomnę, że muszą działać zgodnie z wytycznymi Google:

https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

zwłaszcza co do własności i nazwy.

Zacytuję to, co się tyczy własności:

Własność

Tylko właściciele firmy lub ich upoważnieni przedstawiciele mogą weryfikować informacje o firmie w Google Moja Firma i nimi zarządzać. Jeśli chcesz, by Twoją wizytówką zarządzały inne osoby, możesz dodać je jako menedżerów.

Dodatkowe wskazówki dla upoważnionych przedstawicieli

Osoba lub firma zarządzająca w Google Moja Firma informacjami o firmie, której nie jest właścicielem, jest uznawana za jejupoważnionego przedstawiciela. Przykłady: zewnętrzna firma zajmująca się optymalizacją witryn pod kątem wyszukiwarek (SEO) lub marketingiem w wyszukiwarkach (SEM), znajomy właściciela firmy, operator obsługujący harmonogramy, rezerwacje lub składanie zamówień online czy też stowarzyszony operator sieci.

Upoważnieni przedstawiciele:

• Nie mogą nigdy dodawać wizytówki firmy bez wyraźnej zgody jej właściciela.
  • Nie mogą nigdy publikować materiałów fałszywych, nierealistycznych ani wprowadzających w błąd.
  • Nie mogą nigdy podejmować napastliwych, obraźliwych ani naruszających zaufanie działań wobec potencjalnych lub dotychczasowych klientów.
  • Muszą zawsze ściśle współpracować z właścicielem firmy nad sfinalizowaniem weryfikacji. Więcej informacji o weryfikowaniu firmy
  • Muszą się zawsze upewniać, że właściciel firmy zdaje sobie sprawę, czym jest usługa Google Moja Firma i gdzie są używane trafiające do niej dane. Upoważnieni przedstawiciele powinni udostępnić właścicielowi firmy następujące materiały:
  • Muszą zawsze informować właściciela firmy o swoich działaniach podejmowanych w związku z wizytówką firmy.
  • Muszą zawsze przestrzegać Wskazówek na temat umieszczania informacji o firmie w Google. Jako numer telefonu i adres strony na wizytówce firmy należy zawsze podawać pojedynczy, sprawdzony numer telefonu i adres firmowej strony. Właściciel musi mieć możliwość przejrzenia tych informacji. Zawartość strony musi należeć do właściciela firmy i być przez niego zarządzana.
  • Muszą zawsze niezwłocznie odpowiadać na żądania dostępu administracyjnego i przekazywać prawo własności do wizytówki firmy jej właścicielowi, natychmiast gdy o to poprosi. Upoważnieni przedstawiciele muszą, o ile tylko to możliwe, zachęcać właściciela firmy do samodzielnego utworzenia konta, zweryfikowania wizytówki i dodania upoważnionych przedstawicieli jako menedżerów. Więcej informacji o przekazywaniu prawa własności

Nieprzestrzeganie tych zasad może spowodować zawieszenie wizytówki i/lub konta.

Pozdrawiam,

Jacek

N/A
# 15
N/A

Bardzo dziękuję i pozdrawiam

Krzysztof