Obecnie 214 forumowiczów jest online
Obecnie 214 forumowiczów jest online
Zadbaj o to, aby klienci łatwiej mogli znaleźć Twoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

BRAK ZAPISANIA OCENY FIRMY; SAMOCZYNNE USUNIĘCIE OCENY PRZEZ SYSTEM

Nowicjusz ✭

Witam,

Wiecie może jaka jest przyczyna braku mozliwości dodania oceny napisanej przez zadowolonego klienta. Dostaje informacje o jej napisaniu w emailu , ale nie widnieje w opiniach mojej firmy. Sprobowalismy pozniej ponownie ja napisac . System ja zapisał, zwiekszona została  liczba dodanych ocen z 18 na 19  i moglem podejrzec ocene klienta. Po jakims czasie ta ocena znikła a rating z 19 ocenami zmienił sie na 18. 

Wiecie w czym moze być problem?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Student ✭ ✭ ✭

Bardzo dziwnie brzmi stwierdzenie "Sprobowalismy pozniej ponownie ja napisac"

Google dobrze sobie radzi z powiedzmy z zamawianymi opiniami

Tomasz Wydra miłośnik SEO i porządków z firmami na mapach Google

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Może problemem jest to, że ocena klienta został rozpoznana jako powiązana z Waszą firmą, nierzetelna i uznana "za spam", i dlatego została usunięta.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Jak Google miałoby to zrobić?Klient na moja prośbę oceny współpracy sam udzielił opinii na temat naszej współpracy.

Nowicjusz ✭

Pytanie co określane jest jako spam?Jakie są kryteria oceny, która będzie określana jako spam?

Student ✭ ✭ ✭

Bo np. zrobił to z Twojego komputera. Albo kilkanaście innych przypadków gdzie Google powiązało, ze to fikcyjna opinia.

Możesz pokazać swoją wizytówkę na mapach Google

Tomasz Wydra miłośnik SEO i porządków z firmami na mapach Google

Nowicjusz ✭

Nie nie robił od siebie ze swojego PC. Co dziwne dostałem info od google o udzielonej opinii e-mailowo, a po wciśnięciu linka do przeczytania opinii nie byłem w stanie odtworzyć wyświetlenia opinii. 
Na ponowną prośbę klient udzielił opini raz jeszcze. Znów dostałem informację z googla że dostałem opinię. Klikając na link opinia klienta została mi wyświetlona. Uznałem , że już po problemie, ale przeglądając rating i opinie na tydzień po zauważyłem , że ostatnia zapisana opinia zniknęła.

Dot.: BRAK ZAPISANIA OCENY FIRMY; SAMOCZYNNE USUNIĘCIE OCENY PRZEZ SYS

Najlepszy Współtwórca

Google wiele rzeczy potrafi rozpoznać jako naruszające zasady np. bezstronności, rzetelności itd. - generalnie sztucznego wpływania na pozycje, opinie itd... Nie powiemy Ci konkretnie co, jak dlaczego, ale patrząc na to, co napisałeś w pierwszym poście, istnieje uzasadnione przypuszczenie, że coś jest na rzeczy, że ta opinia zniknęła.

Nie napiszemy Ci nawet w jaki sposób przypuszczalnie Google wiąże takie opinie z Tobą/Twoją firmą bo może to być potencjalna instrukcja jak ominąć te powiązania, a to już jest naruszanie zasad Google. Znam sporo takich przypadków jak Twój i praktycznie zawsze okazywało się, że opinia była "sztuczna". Proponuję na tym zakończyć.

Pozdrawiam,

Jacek