Obecnie 193 forumowiczów jest online
Obecnie 193 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

przekierowanie ruchu z reklam SEM na pośrednią stronę

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,

kilka dni temu została została zawieszona domena, pod którą od kilku miesięcy emitowałem reklamę SEM. Otrzymałem informację, że powodem zawieszenia jest niewystarczająca ilość oryginalnej treści. Odwołałem się od decyzji i czekam na informację zwrotną.

Strona pośrednia, na którą przekierowuję ruch z reklama SEM służy kilku istotnym aspektom dla reklamodawców. Służy ona przede wszystkim temu, aby nie przekierowywać od razu wszystkich użytkowników z reklamy SEM na stronę docelową reklamodawcy, tylko tych którzy są faktycznie zainteresowani produktem reklamodawcy. Dzieje się tak, ponieważ trudno oczekiwać, aby w 80 znakach i rozszerzeniach reklam SEM zareklamować w pełni produkt lub usługę. Celem reklamy jest przede wszystkim zwrócenie uwagi użytkownika.

Jak wynika z danych od 33% do nawet 50% użytkowników z pośredniej strony nie przechodzi dalej. Dzięki temu eliminowany jest przypadkowy ruch "klikaczy", który nigdy nie skonwertuje na stronie reklamodawcy, ale za który reklamodawca musiałby zapłacić normalnie. W naszym modelu rozliczenie następuje po kliknięciu w pośrednią stronę. My płacimy za ruch z reklamy SEM, więc Google nic nie traci finansowo, ponieważ to my ponosimy ryzyko, ale dzięki temu podnosimy jakość ruchu dla reklamodawcy, która została zakwestionowana, ponieważ na stronie znajduje się za mało treści oryginalnej. To jest oczywiście nieprawda, ponieważ treść na stronie pośredniej bazuje na treści strony docelowej tylko w skróconej formie. Nad grafiką HTML jest tekst reklamy. Musi tak też być, ponieważ w innym wypadku wprowadzalibyśmy użytkowników w błąd - reklamując na pośredniej co innego niż na stronie docelowej. Sami strzelalibyśmy sobie w kolanu, ponieważ nie temu ma służyć strona pośrednia.

Dzięki pośredniej stronie użytkownik jest więc doinformowany, o co tak naprawdę chodzi w reklamie. Gdyby 100% użytkowników po kliknięciu w reklamę SEM przechodziło z naszej pośredniej strony dalej, nie włączałbym strony pośredniej, ponieważ mijałoby się to z celem. Liczby nie kłamią, więc zawieszenie domeny, która filtruje ruch na bardziej jakościowy, jest absurdalnym argumentem.

Jak pokazują dane reklamodawców ruch z pośredniej strony konwertuje do nawet 5 razy lepiej niż ze standardowych reklam SEM (bez pośredniej strony). Dzieje się tak, ponieważ tylko zaciekawienie użytkownicy wypełniają formularz kontaktowy (CPL), formularz rejestracyjny (CPO) lub dokonują transakcji (CPS).

Identycznie jak w e-mailingu najpierw użytkownik otwiera wiadomość (OR), potem klika (CTR), a na koniec konwertuje. Tak samo w reklamach SEM najpierw użytkownik otwiera baner (OR), potem klika na pośredniej stronie (CTR) i na koniec konwertuje. Dzięki tym 3 krokom mierzony jest poziom zaangażowania użytkowników oraz możliwe jest rozliczenie z reklamodawcą w modelu CPC z pośredniej strony, a nie omarżowanie stawki CPC na Google i odsprzedanie ruchu drożej, jak 99% agencji na rynku praktykuje.

Liczę, że ktoś przeczyta ze zrozumieniem mój post i odniesie się do niego pozytywnie, ponieważ nie wierzę, że Google nie zależy na jakościowym podejściu do emisji reklam. Tym bardziej, że strona pośrednia umożliwia w stopce pod reklamą zamieszczenia informacji, kto na czyje zlecenie wyemitował reklamę.

Dopowiem, że jeżeli użytkownik rezygnuje z kliknięcia w stronę pośrednią, to nikt go nie śledzi. Nie zbieramy cookiesów. Na stronę reklamodawcy przechodzą tylko ci użytkownicy, którzy są faktycznie zainteresowani poznaniem szczegółów produktu/usługi, którą widzieli w reklamie SEM.

Czekam na komentarze i uwagi, ponieważ to jest przyszłość reklamy, a nie przekierowywanie ruchu, który w 90% nie skonwertuje na żadne leady, zamówienia, transakcje. Wystarczy przyjrzeć się liczbom. Google nic nie traci na tym, tylko reklamodawca zyska na jakości ruchu.

pozdrawiam

Marcin

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Marcin a czytaliście Zasady AdWords

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Dominik,

zasady są mi znane. Żadna reklama ich nie narusza. Raptem ktoś stwierdził, że nie podoba mu się przekierowanie na pośrednią stronę, która zawiera za mało oryginalnej treści nie zastanawiając się do czego ona służy i przypisując praktykę do punktu w regulaminie Google, który nijak się ma do modelu działania.

Rzecz w tym, że gdyby tak było, że reklamy naruszają zasady Google, to od początku powinny być odrzucane reklamy lub donena powinna być zawieszona, a nie po tak długim czasie. System Google działa jak chce i na niekorzyść kogoś, kto optymalizuje ruch na czym wszystkim powinno zależeć.

Przecież nie zbieram żadnych danych o użytownikach tylko ich dużo bardziej doinformowuje o co chodzi w reklamie. Na tym to polega! Angażowanie w reklamę to dobry kierunek aby nieprzepalać sztucznie budżetu reklamodawcy kupując ruch i go odsprzedając drożej jak to robią agencje na całym świecie. Jaki jest w tym cel?

Dzięki pośredniej stronie, konwersje są na ponadprzeciętnym poziomie, a reklamodawcy zadowoleni, że ktoś w końcu niestandardowo podchodzi do reklamy internetowej, która ma dużo lepsze wyniki niż jakakolwiek inna agencja, która prowadzi dla nich działania SEM.

Identycznie działam na Facebooku lub na portalach horyzontalnych. Liczby nie kłamią!

Nie ma sensu puszczania całego ruchu z reklam. Każdy marketer powinien o tym wiedzieć. Po raz pierwszy możemy mierzyć faktyczny OR a nie tylko vCPM, ponieważ to użytkownik świadomie klika w reklamę. Dopiero po kliknięciu w naszą pośrednią stronę mierzymy CTR. Identycznie jest w e-mailingu. Dlatego wyniki powinny przemówić za tym rozwiązaniem a nie regulamin niedozwolonych praktyk. Tutaj nie ma nic co jest wbrew konsumentowi. Przecież to on decyduje czy go reklama na tyle zaciekawiła, że chce wykonać kolejną interakcję z reklamą. Nikt go nie zmusza.

Jest tyle stron w polskim Internecie z małą liczbą wartościowej treści, że głowa boli. Wystarczy wejść na onet.pl, wp.pl etc. Tam nie ma oryginalnej treści redakcyjnej. To bełkot, aby sztucznie generować odsłony.

Reklamy w SEM są przynajmniej wyświetlane ze względu na zainteresowanie tematem po hasłach kluczowych. Więc tym bardziej powinno być zrozumiałe, aby rozwinąć temat na pośredniej stronie, aby na stronę docelową trafiali ci, którzy są zainteresowani produktem, a nie wszyscy. Chyba to logiczne.

Rozumiem, że nikt nie może mi pomóc?

pozdrawiam

Marcin

Najlepszy Współtwórca

Nikt na tym forum, ponieważ jesteśmy takimi samymi użytkownikami jak Ty. Zadzwoń do supportu, wyjaśnij to co nam próbujesz wyjaśnić i poproś o zmianę regulaminu.

Marcin takie są zasady. Rozumiem Twój tok rozumowania i opieranie się na liczbach, ale zawsze tak było i będzie, że realizacja celu ma być dokonana na stronie końcowej (docelowej) na którą kieruje reklama. Nie ma przekierowań bo to rodzi możliwości do "kombinowania".

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Dominik,

każdy przypadek powinien być oddzielnie przeanalizowany.

Na stronie pośredniej jest wpięty kod GA na LP reklamodawcy kod AdWords i kod GA.

Tutaj nikt nie kombinuje, ponieważ nie mam w tym i interesu. Liczy się jakość ruchu, optymalizacja a nie oszukiwanie.

Mam zatem nadzieję, że ktoś z "góry" Google przeczyta mój post i zrobi wyjątek do zasady i zaakceptuje innowacyjny sposób działania na rzecz użytkowników.

Działam transparentnie, więc zawsze można prześledzić gdzie ruch trafia (na LP reklamodawcy).

pozdrawiam

Marcin