AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 277 forumowiczów jest online
Obecnie 277 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Złośliwe oprogramowanie na www.decopik.pl

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie. Dostałem maila od Google Adwords o złośliwym oprogramowaniu na stronie www.decopik.pl

Problem polega na tym, że strona była skanowana różnymi skanerami online, i niby jest czysta.

Czy mogę prosić o listę plików zarażonych, abym mógł je naprawić i dalej ruszyć z kampanią ?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Złośliwe oprogramowanie na www.decopik.pl

Najlepszy Współtwórca
Na forum nie uzyskasz takich informacji jak lista plików zarażonych. Takie informacje powinien podać Ci hosting po skanowaniu serwera. Jeśli macie pewność, że strona jest "czysta", to skontaktuj się z supportem AdWords i dopytaj bądź poproś o sprawdzenie strony. Jeśli mają odnotowane, że faktycznie na stronie jest złośliwe oprogramowanie, to może przybliżą problem - ale nie sądzę by podali listę plików, bo nie mają jak tego zrobić.

Dzwoń na 800 702 380.

Napisz jeszcze kiedy dostałeś komunikat o złośliwym oprogramowaniu? Procedura po takim komunikacie powinna wyglądać tak, że analizujecie/skanujecie stronę. Jeśli coś znajdujecie to poprawiacie/usuwacie wirusy i ponownie zgłaszacie stronę do weryfikacji przez Google Search Console.

Procedurę na wypadek skanowania przez serwera i nie znalezienie wirusów podałem wyżej.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
W jaki sposób mogę się skontaktować z supportem AdWords ? Dziękuje za odpowiedź.

Najlepszy Współtwórca
Skorzystaj z numeru telefonu jaki podałem. Przygotuj sobie numer ID konta AdWords i wybierz, że sprawa dotyczy AdWords.
Dominik Myślak