Obecnie 305 forumowiczów jest online
Obecnie 305 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zbanowana kampania AdWords za linki do podejrzanych stron

Nowicjusz ✭

Witam,

moja kampania adwords została zbanowana, ponieważ witryna którą chciałem reklamować zawiera podejrzane linki. Otrzymałem o jakie linki dokładnie chodzi, niestety nie jestem w stanie zlokalizować gdzie one się znajdują. Sprawdziłem źródła stron każdej mojej podstrony i nie ma tam śladu po tych linkach. Narzędzia do wykrywania linków również niczego nie pokazują. Co mogę zrobić aby zlokalizować brzydkie linki ?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Kacper poproś jakąś osobę, która jest biegła w tym temacie o przeskanowanie serwera pod względem wirusów (wrzutek i zainfekowanych plików). Jeśli występują podstrony z dodanymi linkami prowadzącymi do stron, które mogą zarażać wirusami, to również je zlokalizujcie i usuńcie. Następnie Search Console zgłoście stronę do ponownej oceny.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Hey Dominik, 

dzięki za odpowiedź. 2 specjalistów skanowało już moją stronkę i niestety żaden z nich niczego nie znalazł. Mam podejrzenia, że te linki mogły znajdować się na poprzedniej wersji strony. Czy jest możliwe, że google ma nieaktualne dane?

Moja strona: andytile.com

Link do usunięcia: chicago.andytile.com

Stronę postawiłem miesiąc temu i pamiętałbym o takim linku. Jak wrzucimy do google site:andytile.com to wypluwa zaindeksowane podstrony i są tam jeszcze zaindeksowane tego typu subdomeny. Pochodzą z porzedniej strony która jest już skasowana. Wszystko wygląda tak, jakby google miało nieaktualne dane. 

Najlepszy Współtwórca

Wejdź do Google Search Console i masz tam sekcję Indeks Google >> Usuń adresy url. Wskaż te wątpliwe adresy.

Zgłoś stronę do ponownej oceny. Równolegle możesz zadzwonić do supportu AdWords i porozmawiać o tej sprawie i być wyjaśnić ją.

Dominik Myślak