Obecnie 288 forumowiczów jest online
Obecnie 288 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zasady - która opcja nie łamie zasad?

Student ✭ ✭

Jako że pliki w kategorii suplementów raz są odrzucane, innym razem nie, tak naprawde bądź tu mądry - zapytam które wersje uważacie za słuszne:

a) Produkt A zawiera hormon wzrostu
b) Produkt A powoduje wzrost hormonu wzrostu

c) Produkt A zawiera hormon wzrostu*
d) Produkt A powoduje wzrost hormonu wzrostu*

1

a) Produkt A zawiera hormon wzrostu* dzięki czemu będziesz silniejszy i zrozumiesz zasady adwords

b) Produkt A powoduje wzrost hormonu wzrostu*, dlatego produkt A powoduje, że będziesz silniejszy i zrozumiesz zasady adwords

c) Produkt A powoduje, że będziesz silniejszy i zrozumiesz zasady adwords*

Przypisy

*tu odsyłamy do badań na temat hormonu i jego działania

*tu odsyłamy do badań na temat hormonu i jego działania

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Emotikon: Szczęśliwy hormon wzrostu - i już możesz mieć problemy, a jeszcze większe jak użyjesz powoduje wzrost

nie odsyłaj nas do badań, bo nawet jak na nas wpłynie pozytywnie "badanie na temat...." to suplementy kierują się własnymi zasadami w AdWords i należy ich przestrzegać.

Tak, wiem a konkurencja tak robi...

Dominik Myślak

Student ✭ ✭

Wiem że mogę miecć problemy, ale hormon jest dozwolony (a przynajmniej tak załóżmy). A problemy mam zawsze Emotikon: Mrugający
A nie odsyłam do badań, tylko umieściłem tam tę informację w sensie, że gdy mówię, że jakaś substancja powoduje, że -> i odeślę do badań naukowych w temacie to jest to dozwolone. Zastanawiam się nad sama formą.

[ Edytowane ]
Magister ✭

Hormon wzrostu (hgh , growth hormone, somatotropin itd) jest na liście leków na receptę więc ciężko to będzie przepchnąć w AdWords.

Student ✭ ✭

Nie przepychamy w adwords, tylko mamy opis na stronie. I nie reklamujemy nawet.
Ale ok, przyjmijmy, że hormon ok, chodzi mi o formę opisu, aby bezpiecznie stwierdzić, że coś powoduje jakąś reakcję, czyli pij mleko, bedziesz wielki. Bo to teoretycznie może być zabronione, bez dowodów Emotikon: Mrugający

Magister ✭

Nawet jeśli w słowach kluczowych i tekstach reklamowych nie ma odniesienia do hormonu wzrostu to tak czy siak na stronie docelowej w treści też nie możesz tego mieć.

Student ✭ ✭

Kiedy ja nie o hormonie wzrostu. Wspominałem już?

Najlepszy Współtwórca

No to zły przykład dałeś Emotikon: Szczęśliwy

Pamiętaj, że jeśli reklamujesz jakiś produkt w AdWords i nawet jest on zgodny z zasadami AdWords - i nie jest na receptę, a na stronie docelowej napiszesz coś a`la pomaga na krążenie, serce, stawy, zalecany przez lekarzy itp. to również taka reklama może zostać odrzucona.

Dominik Myślak

Magister ✭

Pisałeś o suplementach. Odnosząc się do początku:

a) Produkt A zawiera hormon wzrostu
b) Produkt A powoduje wzrost hormonu wzrostu

c) Produkt A zawiera hormon wzrostu*
d) Produkt A powoduje wzrost hormonu wzrostu*

Opcja a i c odpada. Opcja B i D teoretycznie nie odnosi się do substancji "zakazanych" bo produkt nie zawiera a powoduje ale... użycie samej nazwy substancji niezależnie od kontekstu tak naprawdę dyskwalifikuje docelowy URL.

Jeśli moja odpowiedź nie odnosi się według Ciebie do Twojego pytania - olej ją Emotikon: Szczęśliwy 

Pozdrawiam