AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 114 forumowiczów jest online
Obecnie 114 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Włamanie na stronę i brak skutecznej formy odblokowania reklam.

Nowicjusz ✭ ✭

Dzień dobry,

Moja witryna padła ofiarą włamania. Dodano setki linków, a pliki źródłowe były na tyle zainfekowane, że postanowiłem postawić witrynę "od zera". Obecnie reklamy nie wyświetlają się bo są powiązane z adresem URL zawieszonym za naruszanie zasad dotyczących witryn. Komunikat ciągle się wyświetla, pomimo że obecnie strona jest całkowicie czysta - potwierdza to nawet Google search console, który zweryfikował stan witryny oraz każdy skaner online, ale nie "skaner googla" na który powoływała się konsultantka z infolinii Google Adwords. Zostały mi wysłane na maila linki które wykrył ww. skaner, aczkolwiek po prostu tych linków w serwisie nie ma.

Moje pytanie brzmi: Co mogę zrobić aby odblokować reklamy na swojej witrynie, skoro jedynym wyznacznikiem jest skaner który podaje nieprawdziwe wyniki?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Leszek K
czerwiec

Nowicjusz ✭ ✭

zadzwoniłem na infolinię jeszcze raz - po raz kolejny tłumaczyłem że jest to pomyłka z ich strony. O dziwo ich skaner który przeskanował witrynę 45 minut temu nie znalazł żadnych z niebezpiecznych linków które mi wysłała Pani Kamila (która mnie zapewniała, że skany robione są w czasie rzeczywistym i nie ma mowy o pomyłce). Także najwidoczniej udało się w końcu wygrać tą batalię z Adwords. Jednak pozostają pewnego rodzaju wątpliwości związane z ich konsultantami, którzy ufają na ślepo swoim (nie do końca, jak widać) funkcjonującym narzędziom.

Uważam, że jeśli ktoś znajdzie się w podobnej do mojej sytuacji powinien nie ustępować i naciskać na konsultanta o dokładne sprawdzenie raportu odnośnie witryny/przeskanowanie jej manualnie swoim "skanerem", bo jak widać Google też się myli. 

Dzięki Krzyśku za wsparcie i pozdrawiam serdecznie! 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszechwiedzący ✭

Cześć Leszek,

Możesz podesłać adres strony?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć Krzysztof,

www.decordruk.com

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Przejechałem stronę https://sucuri.net/ oraz transparencyreport.google.com

Wszystko wygląda ok.

Proponuję pokazać tę drugą usługę konsultantowi Google.

Być może Google wciąż ma indeks starej domeny gdzie są umieszczone linki prowadzące do innej zainfekowanej domeny.

Stąd też Ban na twoją stronę.

Nie widzę innej opcji poza rozmową z infolionią i szukaniem rozwiązań z konsultantem.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Leszek K
czerwiec

Nowicjusz ✭ ✭

zadzwoniłem na infolinię jeszcze raz - po raz kolejny tłumaczyłem że jest to pomyłka z ich strony. O dziwo ich skaner który przeskanował witrynę 45 minut temu nie znalazł żadnych z niebezpiecznych linków które mi wysłała Pani Kamila (która mnie zapewniała, że skany robione są w czasie rzeczywistym i nie ma mowy o pomyłce). Także najwidoczniej udało się w końcu wygrać tą batalię z Adwords. Jednak pozostają pewnego rodzaju wątpliwości związane z ich konsultantami, którzy ufają na ślepo swoim (nie do końca, jak widać) funkcjonującym narzędziom.

Uważam, że jeśli ktoś znajdzie się w podobnej do mojej sytuacji powinien nie ustępować i naciskać na konsultanta o dokładne sprawdzenie raportu odnośnie witryny/przeskanowanie jej manualnie swoim "skanerem", bo jak widać Google też się myli. 

Dzięki Krzyśku za wsparcie i pozdrawiam serdecznie! 

Wszechwiedzący ✭

To może zabrzmieć zaskakująco ale:

Pracownicy Google to też ludzie :-)

Mogą czegoś nie wiedziec, mogą się gdzieś pomylić. 

Cieszę się, że znalazłeś rozwiązanie i jeśli pojawią się jakieś pytania to wpadaj też na forum :-)

A na przyszłość, staraj się oznaczać rozwiązania po postami osób, które pomogły ci w rozwiązaniu problemu.