Obecnie 264 forumowiczów jest online
Obecnie 264 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wiele reklam jednego użytkownika

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

Chciałbym zapytać, czy to jest normalne, że w przypadku reklam Google Shopping jeden użytkownik na jakieś hasło kluczowe ma nawet 7 reklam ?. Jego reklamy/produkty w 95 % przypadków są same na wynikach wyszukiwania - strona główna google.

Dodatkowo wpisując rozmiar produktu, chyba tylko 1 z jego strony takowy rozmiar posiada, reszta nie ma nic wspólnego z hasłem kluczowym.

Problem ten nie dotyczy tylko mnie, przed paroma dniami wszystko było ok, jedna moja, 8 innych firm. A to jest mega nie fair.. 

Czy można coś z tym zrobić ? - próbowałem przez formularz, ale efektów brak póki co..

Pozdrawiam,
Patryk

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wszechwiedzący ✭

Cześć Patryk Emotikon: Szczęśliwy

To co warto rozważyć w takiej sytuacji to zoptymalizowanie własnej kampanii (przede wszystkim grafik i tytułów) aby były chętniej klikane oraz podniesienie stawek. Wtedy będzie większa szansa, że Google częściej wybierze Twoje produkty.

________
Booguś

Dot.: Wiele reklam jednego użytkownika

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

Pozwolę sobie dorzucić jeszcze kilka rzeczy do tematu.

Poradziłbym ci w ogóle nie patrzeć na to ile razy konkurencja się wyświetla.

I po prostu zając się optymalizacją swojego konta.

To są takie małe rzeczy dzięki którym lepiej się śpi w nocy :-)

Ja lubię otworzyć zakładkę Dimensions -> Shopping -> Item Id.

Untitled.jpg

Ustawiam zakras np. 30 dni (zależy jak duży ruch ma klient - im większy, tym mniejszy zakres czasowy).

Dalej sortuję po koszcie konwersji:

-gdzie było tanio, tam mogę podnieść stawki 

-gdzie było drogo, tam moge obniżyć

Następnie mogę porównać dwa zakresy np. 30 dni do poprzedniego okresu i szukać co się zmieniło:

-gdzie jest drożej

-gdzie było dużo konwersji a teraz jest mało

-może gdzieś mam mniej kiknieć i warto trochę podnieść stawkę?

Jeśli jednak uważasz, że masz po prostu za mało kliknięc - to podnieś stawki. Na pewno będzie więcej.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭

Dziękuję wam za rady. Niemniej jednak tak być nie może, że konkurencji wyświetla się po 5-6 ofert. Mam stawki średnio po 4 zł, przy czym często reklama potrafiła być przy w top3 dajmy na to przy stawce tj 3 zł. I tak każdego dnia wydawałem po około 1500-2000 zł na reklamę. Dopóki nie wywaliło tylu ich reklam wszystko było ok.

Najlepszy Współtwórca

Jak najbardziej mogą, a koledzy powyżej sugeruje przejrzenie feeda i samych ustawień kampanii. Nie koniecznie musisz podwyższać stawki. Może wystarczy poprawić jakość feeda i samej optymalizacji kampanii, aby "pokonać" konkurencję. Przecież z jakiegoś powodu oni wygrywają w aukcjach Emotikon: Mrugający

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Ok, tylko teraz tak.

W jaki sposób mogę to zrobić ?, w samym feedzie wszystko ok, nie ma błędów itd. Najgorsze jest to, że nie da się sprawdzić jakości tak jak ma to miejsce w zwykłych reklamach tekstowych, no chyba, że da się ?.

Kombinowałem z tytułami/opisami ale w sumie bez zmian.

Mam proste tytuły/opisy, które opisują konkretnie produkt. 

Ogólnie reklamy mam chyba od grudnia 2017 i wszystko działało dobrze.

Tak jak wspomniałem, sama konkurencja ok, ale mają coś narobione w tym feedzie, skoro wchodzi się na daną frazę z rozmiarem np 140x200, zaś dostępne rozmiary w tym produkcie to np 80x200 i 90x200..

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Ustaw stawki na 20zł na jeden dzień i zobacz czy pomoże. Jeśli tak - będziesz miał odpowiedź.

________
Booguś

Profesjonalista ✭

@Tanato S,

Piszesz:

"Problem ten nie dotyczy tylko mnie, przed paroma dniami wszystko było ok"

"Dopóki nie wywaliło tylu ich reklam wszystko było ok"

"Ogólnie reklamy mam chyba od grudnia 2017 i wszystko działało dobrze."

Mógłbyś doprecyzować co przestało działać?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Najlepszy Współtwórca

Czy feed generowany jest automatycznie ze sklepu, czy tworzysz go ręcznie?

Czy w feedzie masz dodane kategorie googlowe, czy w feedzie masz własne kategorie, czy w feedzie masz niestandardowe etykiety.

Czy kampanie masz podzieloną na grupy reklam? Dzięki powyższym pytaniom możesz wyciągnąć wnioski odnośnie możliwości dzielenia kampanii na grupy reklam/produktów. https://support.google.com/adwords/answer/6275317?hl=pl&co=ADWORDS.IsAWNCustomer=true

Zerknij sobie na te wszystkie artykuły z supportu z menu po prawej https://support.google.com/adwords/answer/3455481?co=ADWORDS.IsAWNCustomer%3Dfalse&hl=pl

Sprawdź ustawiony priorytet dla kampanii - ustaw na wysoki.

Tutaj znajdziesz artykuł na temat sprawdzonych metod prowadzenia kampanii produktowej https://support.google.com/adwords/answer/6167176?visit_id=1-636573111055718668-3788967183&rd=1

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

1. Feed generowany ręcznie. Mam tylko 7/8 produktów - produkt w sumie ten sam, z różnymi rozmiarami, co zawarte jest w tytule.
2. Tak, kategorie google dodane, własne kategorie tak, aby łatwiej było później na adwords to ogarniać, niestandardowe etykiety brak.

Dziękuję, poczytam, może coś wywnioskuję.