Obecnie 221 forumowiczów jest online
Obecnie 221 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama leków czyli dlaczego niektórzy mogą więcej?

Nowicjusz ✭

Jak to jest, że reklama niektórych leków na receptę jest zakazana a w wynikach widzę coś takiego (to wybrane przykłady bo tych fraz jest z 10)

zgloszenie.png

zgloszenie 3.png

gdy ja testowo próbuję dodać to słowo kluczowe (i inne powiązane też), to mam powiadomienie:

zgloszenie 2.png

owa domena jest serwisem contentowym, nie apteką internetową, ponadto regulamin Adwords nie przewiduje możliwości reklamowania w PL wybranych leków na receptę. 

Jaki jest powód że jeden może a drugi nie?

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: domeniarz d
3 tygodni(e) temu

[ Edytowane ]
Magister ✭

Samo wyświetlanie się reklamy po danej frazie nie oznacza, że właśnie to reklamuje. Sam napisałeś, że strona która się wyświetla nie reklamuje leków. Jeśli system nie przepuszcza jakiegoś słowa kluczowego po naciśnięciu przycisku +Szczegóły masz opcję przesłania frazy do sprawdzenia ręcznego. Druga sprawa to to, że strona którą podałeś niekoniecznie musi mieć w systemie u siebie dosłownie frazę ,,tabletki 24 po bez recepty"

Reklamę którą uznajesz za niezgodną z zasadami możesz zgłosić. Krążą historie, że kogoś prośby zostały wysłuchane w tej kwestii Emotikon: Mrugający 

Sprawa ,,dlaczego oni mogą a ja nie" jest stara jak świat i myślę, że nie do rozwiązania.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: domeniarz d
3 tygodni(e) temu

[ Edytowane ]
Magister ✭

Samo wyświetlanie się reklamy po danej frazie nie oznacza, że właśnie to reklamuje. Sam napisałeś, że strona która się wyświetla nie reklamuje leków. Jeśli system nie przepuszcza jakiegoś słowa kluczowego po naciśnięciu przycisku +Szczegóły masz opcję przesłania frazy do sprawdzenia ręcznego. Druga sprawa to to, że strona którą podałeś niekoniecznie musi mieć w systemie u siebie dosłownie frazę ,,tabletki 24 po bez recepty"

Reklamę którą uznajesz za niezgodną z zasadami możesz zgłosić. Krążą historie, że kogoś prośby zostały wysłuchane w tej kwestii Emotikon: Mrugający 

Sprawa ,,dlaczego oni mogą a ja nie" jest stara jak świat i myślę, że nie do rozwiązania.

Nowicjusz ✭

Podkablowywanie do obsługi może sobie daruję, ale i tak nie do końca rozumiem

To nie jest w takim razie tak, ze owe słowa kluczowe są z góry zakazane? Bo z tego co piszesz wynikałoby, że strona jest na szybko sprawdzana pod kątem treści i dopiero wtedy Adwords decyduje czy dane słowo jest dla niej możliwe do wyświetlania. Skąd w takim razie obostrzenie w regulaminie, że owe frazy nie są dostępne dla reklamodawców, chyba że są w wąskiej zatwierdzonej grupie

Jestem zielony więc popraw mnie proszę jeśli źle zrozumiałem Emotikon: Szczęśliwy

[ Edytowane ]
Magister ✭

Zwykle tak jest, że słowo jest z góry zakazane. Czasami jest tak, że słowo które potencjalnie może sugerować coś zakazanego wcale się do tego nie odnosi i wtedy za pomocą przycisku o którym pisałem przesyłasz frazę do sprawdzenia ręcznego. Przykład: wrzucasz jako frazę nazwę filmu ,,Więzień labiryntu: Lek na śmierć". System wykryje słowo lek jako zakazane ale po sprawdzeniu ręcznie fraz reklama zostanie zatwierdzona do wyświetlania. Przykład podany na szybko więc można by znaleźć coś trafniejszego Emotikon: Mrugający 

Dodam jeszcze, że nie zawsze to co zakazane jest od razu wykrywane np. słynny botoks w medycynie estetycznej.

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

@domeniarz d,

Dodam jeszcze, że możesz sprawdzić, które leki / słowa kluczowe pdlegają restrykcjom.

Pełna lista tutaj:

https://support.google.com/adwordspolicy/answer/2423645

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭

Przerabiałem podobny temat - napiszą Ci zaraz, że "tamte firmy nie zostały jeszcze zmoderowane ale na pewno będą". U mnie na medycynę estetyczną i botoks wyniki obwieszone reklamami ale reklamować się nie da bo od razu blokują w AdWords. Sposób na to? Brak, takie uroki Gugla...

A w Twoim konkretnie przykładzie spróbuj może łapać się na takie wyniki dodając frazy bez słowa tabletka poprzez precyzyjne frazy i typy dopasowań