AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 214 forumowiczów jest online
Obecnie 214 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama artykułu na temat produktu

Nowicjusz ✭

Zakupiłem wczasy za 30 tys. zł. Można powiedzieć, że zostałem oszukany, bo nie dałbym za nie 1000 zł. Niedługo ukaże się artykuł na ten temat w jednym z ogólnopolskich portali pisany przez profesjonalnego dziennikarza (mam mocne dowody więc i tak skończy się w sądzie).
Chce wykupić Adwords o treści np. 'Firma X wczasy' kierujące na ten artykuł, aby ostrzec innych (oczywiście zamiast Firma X będzie nazwa firmy).
Czy technicznie i formalnie mogę to zrobić?
Nie mam konta Google i nie chcę mieć, więc zlecę to jakiejś firmie.
Paweł

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Reklama artykułu na temat produktu

Najlepszy Współtwórca
Pawle / Jacku Kombinacji fraz może być więcej. Co do poprawności reklamy z zasadami AdWords:
Jeśli nazwa firmy nie jest zastrzeżonym znakiem, to możesz użyć słów kluczowych.
Użycie go w tekście reklamy to już bardziej indywidualna kwestia, ale na pewno należy brać pod uwagę pozwy itp. z tytułu szargania mienia itp. - nie jestem prawnikiem.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Pawle. Piszę z konta kolegi, który mi powiedzial o Adwords.
Pytanie, czy jakaś firma się na to zgodzi jako że jest to kontrowersyjne.
Szarganiem opinii to to chyba nie jest, bo przecież reklamuje artykuł, w ktorym też jest nazwa firmy, więc jeśli już to mogą mieć pretensje do portalu.

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Paweł, na pewno znajdziesz firmę, która się na to zgodzi. W szczególności jeśli reklamy powstrzymają się od OCENY a będą jedynie przedstawiały FAKTY - do czego zachęcam. Zdecydowanie jednak ponowiłbym próbę dogadania się z biurem, co prawdopodobnie już robiłeś. Być może wyjściem będzie zrobienie tego przez pośrednika i poinformowanie biura o swoich planach przy braku porozumienia - oczywiście gdy już będzie widać że "po ludzku" nie da się z nimi dogadać. Zanim się zacznie strzelać zawsze warto zrobić wszystko co się da, żeby się porozumieć na zasadzie ugody, do czego ewentualny sąd prawdopodobnie i tak wezwie na początku.

________
Booguś