AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 216 forumowiczów jest online
Obecnie 216 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Promowanie produktów na odnośnik strony partnera

[ Edytowane ]
Student ✭

Witam,

zgłosił się do mnie klient, że chce promować produkty, które sprowadza na nasz rynek a sprzedażą zajmują się duże sklepy internetowe. Klient chciał włączyć reklamę swoich produktów w sieci reklamowej i po kliknięciu w reklamę klient zostaje przekierowany na jedną ze stron, w których może kupić taki produkt, lecz ta strona na którą zostaje przekierowany prowadzi już kampanię AdWords. Czy jest możliwość, że taka reklama będzie działać, jeżeli klient i sprzedawca się dogadają, czy Google zablokuje reklamę, ponieważ prowadzona będzie kampania na obu kontach?.

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Wszechwiedzący ✭

Cześć Marcin Emotikon: Szczęśliwy

Google nie zablokuje takiej reklamy i kampanie będą działać.

________
Booguś

Dot.: Promowanie produktów na odnośnik strony partnera

Student ✭

Dzięki Booguś,

a jest może jakiś regulamin do tego albo jakieś wytyczne, czy promować mogę tylko w sieci reklamowej, czy w wyszukiwarce też?.  Klient chce przeznaczyć duży budżet i chce, aby wszystko było zgodne z zasadami, aby później kwiatki nie wyszły. 

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Na zdrowie Emotikon: Szczęśliwy

Nie ma regulaminu, gdzie znajdowałyby się wytyczne odnośnie takiego przypadku. Nie ma także nigdzie zasad, które zabraniałyby promowania jednej strony kilkoma kampaniami przez dwa różne podmioty. Zatem spokojnie oparłbym się o zasadę, że to co nie jest zabronione - jest dozwolone i reklamował w dowolnej formie - także w wyszukiwarce.

Tu masz zasady: https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6008942?hl=pl

________
Booguś

Wschodząca Gwiazda

Na pewno na dwóch kontach nie możesz reklamować tej samej witryny dla tych samych słów kluczowych.

Natomiast w sieci reklamowej nie miałem nigdy takiego problemu(google nic nie blokowało).

Wszechwiedzący ✭

Nie wolno na dwóch kontach samemu, ale jeśli robią to dwa różne podmioty to nie jest to zabronione.

________
Booguś

Najlepszy Współtwórca

Czy zasada z wybraniem reklamy z najlepszym rankingiem nie będzie miała tu również zastosowania? Czyli obie te reklamy będą rywalizować, aby się móc wyświetlić?

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

@Dominik Myślak Osobiście nie przerabiałem takiego przypadku, ale właśnie tego bym się spodziewał, że Google nie wyświetli w jednej aukcji dwóch reklam kierujących do tej samej witryny - ponieważ jest coś takiego jak polityka unikania "double serving" w Google. Dlatego od strony biznesowej koncepcja jest oczywiście pod znakiem zapytania i prawdopodobnie warto byłoby np: zrobić większą, dobrze przygotowaną kampanię display przez importera niż przebijać się wzajemnie w wyszukiwarce z detalistą - o ile porozumienie pomiędzy podmiotami jest możliwe.

Warto też wskazać, że jeśli do porozumienia pomiędzy podmiotami by doszło i obydwa podmioty promowałyby tą samą witrynę w porozumieniu to kwalifikuje się to jako "nieuczciwa przewaga" i nie jest dozwolone: https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6020954?hl=pl&visit_id=1-636179301036899551-40661624...

________
Booguś

Wschodząca Gwiazda

Miałem raz taki przypadek: prowadziłem klientowi kampanię w wyszukiwarce, w pewnym momencie klient(z tylko mu znanych przyczyn) uruchomił również kampanie na osobnym koncie adwords, skutek: zablokowane wyświetlanie reklam gdyż inne konto również prowadzi na taką samą stronę. Miałem taką sytuacje tylko raz, ale reklama została zablokowana zaraz po tym jak klient uruchomił swoją kampanię(co później wyszło na jaw) więc zakładam, że jest to blokowane z automatu.

Wschodząca Gwiazda

Po pierwsze w przypadku 2 kampanii prowadzonych dla tej samej strony na te same słowa kluczowe, wygra reklama o najwyższym rankingu. Jeżeli chodzi o blokowanie reklam, może się tak zdarzyć, kiedy właściciel serwisu udowodni swoje prawa własności i poprosi o zablokowanie reklam pochodzących z nie jego konta AdWords. Jest to blokada ręczna a nie z automatu.

Najlepszy Współtwórca

Adam zerknij, że chodzi o sieć reklamową i reklama nie musi być kierowana na słowa kluczowe, ale sądzę, że jej działanie co do bliźniaczej, bądź bardzo podobnej reklamy z innego konta jest tożsama z zasadami co do rankingu reklam itp.

Dominik Myślak

Student ✭

Dziękuje za podpowiedzi, lecz jest jeszcze ważna kwestia, ponieważ te wielkie sklepy RTV/AGD nie promują tych produktów w AdWords tylko inne dostępne na ich sklepach. Klient chce wypromować produkty firm mało znanych, które nie były wcześniej promowane za pomocą AdWords, także nawet jakby chciał tworzyć reklamy w wyszukiwarce to by reklamy się nie gryzły, bo słowa kluczowe w tych kampaniach nie są dostępne na kontach AdWords tych sklepów RTV/AGD

Najlepszy Współtwórca

Musisz pamiętać o tym, że reklama będzie emitowana w sieci reklamowej.

Kierowanie na słowa kluczowe teoretycznie załatwia sprawę - jeśli będziecie używać nazw produktów, których nie używają w tej chwili "wielkie sklepy RTV/AGD".

Ale są jeszcze inne metody kierowania:

np. na wybrane strony docelowe czy listy remarketingowe...

Jeśli zdarzy się taka sytuacja, że Wasza reklama i reklama z drugiego konta będzie mogła wziąć udział w aukcji, to i tak pojawi się w Waszym wypadku, tylko jedna z wyższym rankingiem.

Takie sytuacje mogą być marginalne w Waszym przypadku, ale należy wziąć je pod uwagę.

Dominik Myślak

Student ✭

Od klienta otrzymałem takiego maila:

"Sklepy dla których wysyłam towar sprzedają nasze produkty i promują je we własnym zakresie. Oni planuja swoje kampanie i nie mamy dużego wpływu na ich przebieg. Dlatego też my chcielibyśmy wspomóc to z zewnątrz kierując ruch na strony z wybranymi produktami."

Także wprowadziłem w błąd. Dzwoniłem do supportu Google i dowiedziałem się, że jak link do produktu tego samego produktu będzie kierowany z dwóch kont to mogą być problemy. Ciekawe czy jak otaguję link to czy to rozwiąże sprawę?.

Najlepszy Współtwórca

to nadal będzie ten sam link - to nic nie zmieni

Dominik Myślak