AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 201 forumowiczów jest online
Obecnie 201 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem ze starymi reklamami

Student ✭ ✭

Witam, raz na pół roku dostaje maila z ostrzeżeniem o możliwości zawieszenia konta z powodu wielu naruszeń zasad i jako przykład mam:

Data naruszenia zasad: 2014-11-13
      Witryna: e-bogactwo.pl
      Naruszenie zasad: zbyt mało oryginalnych treści
Data naruszenia zasad: 2016-02-18
      Witryna: e-kredytmieszkaniowy.com.pl
      Naruszenie zasad: zbyt mało oryginalnych treści

Problem w tym, że te domeny nie są już moje (nie przedłużyłem ich) a więc nie mam wpływu na ich zawartość a reklamy dawno usunięte (choć fizycznie na koncie są). A trzecia domena owszem jest moja ale sam ją usunąłem z reklam Adwords bo nie było efektów. Przecież to bez sensu. Klient Adwords ma do końca życia płacić za nie potrzebne domeny i jeszcze utrzymywać je w zgodności z zasadami mimo że ich nie reklamuje?! Poza tym zasady adwords się zmieniają i jak komuś nie opłaca się poprawiać witryny to ją usuwa. Kupuję nową, stawia nową stronę i reklamuje już zgodną.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: AD-Net
grudzień

Dot.: Problem ze starymi reklamami

Student ✭ ✭
Wg mnie starczy że oznaczą reklamę komunikatem błąd URL jako obojętny komunikat nie wpływający na ocenę konta. Czepiają się też domeny która jest moja i działa, ale w lutym nagle przestała się podobać (niska jakość). Stwierdziłem, że nie chce mi się z nią nic robić i usunąłem reklamy i kampanie. Po czym w marcu zmodyfikowałem ją, nawet została zdjęta kara w GSC. I nie chcę jej już reklamować. Mam na nowo ją dodać do konta, utworzyć reklamy ze stawką 0,01 zł/klik i zgłosić o odwieszenie tylko po to by ją usunąć?! Kolejne kuriozum. Tak samo mam z reklamami gdzie URL była podstrona której już nie ma (zwraca błąd 404) a nie jest również przekierowana 301 na inną.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Jeżeli chodzi o domeny to ok, nie masz już ich i nie musisz się o to obawiać. Problem jest z kontem Google AdWords. W przyszłości kiedy będziesz chciał promować nowe strony to Google może Ci to uniemożliwić z tego konta.

Student ✭ ✭
A to dlaczego? Klient Adwords ma dożywotnio opłacać domenę której nie potrzebuje i jeszcze utrzymywać ją tak aby spełniała zasady google (zmienne przecież na przestrzeni lat). To chore i sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem!!!

Najlepszy Współtwórca
Temat usuniętych kampanii z nieaktywnymi domenami jak i domenami, których nie jesteśmy już właścicielami, to trudny temat. One po prostu widnieją na koncie - mimo, że są usunięte.

Sugeruje skontaktować się z supportem i porozmawiać o tym problemie. Zakładanie w tej chwili nowego konta nie ma sensu, do puki nie porozmawiasz o sprawie z supportem. Wyjaśnij, że te domeny nie są już Twoją własnością.

Taki błąd jest popełniany nadal przez agencje, które na jednym koncie prowadzą x kampanii dla różnych Klientów.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭
Dzwoniłem, czekam na odpowiedź. Kiedyś miła pani z supportu zasugerowała utworzenie nowego konta. Tylko to nie jest też zgodne z zasadami bo jedna osoba/firma nie może mieć kilku kont. Poza tym dla obecnie reklamowanej domeny stracę kilku letnią historię, nie wspominając o utracie danych z konta Analitics które jest połączone. Gdzieś, ktoś w Google tego nie przemyślał do końca. Domena która zwraca błąd DNS (bo jest niczyja) nie może mieć kary za niską treść. Co najwyżej błąd URL a to różnica.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Nie chodzi o to, że istnieje konieczność opłacania domen, ale Google w rejestrach widzi, że wtedy kiedy miałeś tę domenę doszło do naruszenia zasad i przez to można mieć problemy w przyszłości z kontem AdWords.

Najlepszy Współtwórca
Może być brany również obecny stan domeny, która znajduje się na koncie, więc obecne problemy z domeną i łamanie regulaminu AdWords.

W tej chwili możesz mieć więcej kont, ale to nie do końca rozwiązanie.
Możesz połączyć nowe konto AdWords z Analytics - nie tracisz danych z Analyticsa.

Podziel się z nami odpowiedzią z supportu, bo sam jestem ciekawy jak w tej chwili rozwiązywane są takie problemu.
Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: AD-Net
grudzień

Student ✭ ✭
Wg mnie starczy że oznaczą reklamę komunikatem błąd URL jako obojętny komunikat nie wpływający na ocenę konta. Czepiają się też domeny która jest moja i działa, ale w lutym nagle przestała się podobać (niska jakość). Stwierdziłem, że nie chce mi się z nią nic robić i usunąłem reklamy i kampanie. Po czym w marcu zmodyfikowałem ją, nawet została zdjęta kara w GSC. I nie chcę jej już reklamować. Mam na nowo ją dodać do konta, utworzyć reklamy ze stawką 0,01 zł/klik i zgłosić o odwieszenie tylko po to by ją usunąć?! Kolejne kuriozum. Tak samo mam z reklamami gdzie URL była podstrona której już nie ma (zwraca błąd 404) a nie jest również przekierowana 301 na inną.