Obecnie 151 forumowiczów jest online
Obecnie 151 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Opóźniony start kampanii google display network

Nowicjusz ✭ ✭

Dzień dobry wszystkim,

8 marca miałem przygotowany start kampanii jednodniowej GDN (kilka reklam graficznych). Wszystko było ustawione i wgrane klika dni wcześniej.

Reklamy były zatwierdzone, ogólnie wszystko było ustawione dobrze.

Problem w tym, że samo wyświetlanie kampanii nie odbyło się dokładnie 8 marca tylko dnia następnego po mimo reguły wyłączającej te reklamy 9 marca.

Zadałem pytanie helpdeskowi adwords i dostałem odpowiedź, która mnie nie satysfakcjonuje:

Skonsultowałem sprawę reguł z naszymi technicznymi. Wygląda na to, że system zachował się w sposób prawidłowy.

Zanim zmiany w kampaniach GDN i wideo zostaną przetworzone, może to trwać 24 godziny - zmiany te dotyczą również dodawania/usuwania reklam. Jeśli dzisiaj uruchomimy kampanię w sieci reklamowej, może ona się wyświetlać dopiero jutro. I odwrotnie - jeśli wstrzymamy reklamy w kampanii GDN, mogą one generować ruch nawet do 24 godzin po wstrzymaniu. Wynika to z działania systemu: w przypadku sieci reklamowej aukcje nie odbywają się w czasie rzeczywistym, a kilka godzin przed samym wyświetleniem. Tak więc reklamy mogły brać udział w aukcjach jeszcze wczoraj, ale same reklamy wyświetlały się już dzisiaj.

Techniczni wskazali, że takie działania mogą się zdarzyć w przyszłości w przypadku reklam na sieć reklamową. Jako obejście, techniczni zasugerowali korzystanie z harmonogramu reklam na poziomie kampanii. W przypadku aktywnej kampanii, przy wyłączonym harmonogramie, system powinien brać udział w aukcjach jeszcze przed danym dniem tak, aby zapewnić prawidłowe wyświetlanie.

Z uwagi na poprawne działanie reguł kampanii w sieci wyszukiwania widzimy, że pod kątem technicznym wszystko jest w porządku, ponieważ tutaj zadziałało to szybciej. 

Jak to jest z takimi reklamami, faktycznie nie warto ich uruchamiać na jeden dzień? Ogólnie zawsze maja taki opóźniony start? Jest jakiś sprawdzony sposób na wcześniejsze włącznie takich kampanii?

Pozdrawiam,

Marcin 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin S
marca 2017

Najlepszy Współtwórca

Zerknij na ten artykuł supportu https://support.google.com/adwords/answer/142918?hl=pl

Dodatkowo artykuł Mariusza Gąsiewskiego http://www.ittechnology.us/jak-dziala-aukcja-w-adwords/

Takie opóźnienie jak u Ciebie mogło się wziąć z wielu przyczyn, dlatego sugeruje przetestować takie reklamy wcześniej, bądź włączyć je odpowiednio wcześniej - np już w nocy danego dnia.

Kolejna sprawa, to sama kampania. Czy utworzyłeś odrębną zupełnie kampanię dla 8 marca, czy wrzuciłeś tylko nowe bannerki na ten dzień? W nowej kampanii mogłeś ustawić harmonogram na ten konkretnie dzień, a samą kampanię właczyć nawet 2-3 dni wcześniej.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

Marcin przy takiej kampanii jednodniowej warto sobie dodatkowo przetestować działanie kampanii, czyli włączyć ją na chwilę dzień przed, a nawet dwa dni przed i sprawdzić czy działa. Masz wtedy dwa dni na podjęcie jakiś działań naprawczych.

Musisz pamiętać, że to system, który również musi się nauczyć ustawień jakie zadałeś - stąd mogą być opóźnienia.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Pierwszy raz robiłem taka kampanię. 

Problem w tym, że raczej nie mogę włączać reklam przed czasem Emotikon: Szczęśliwy 

Ogólnie reklamy chodziły i było wszystko ok, gdyby nie fakt takiego dużego opóźnienia.

Jak działa system aukcyjny? Aukcje odbywają się w czasie rzeczywistym?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin S
marca 2017

Najlepszy Współtwórca

Zerknij na ten artykuł supportu https://support.google.com/adwords/answer/142918?hl=pl

Dodatkowo artykuł Mariusza Gąsiewskiego http://www.ittechnology.us/jak-dziala-aukcja-w-adwords/

Takie opóźnienie jak u Ciebie mogło się wziąć z wielu przyczyn, dlatego sugeruje przetestować takie reklamy wcześniej, bądź włączyć je odpowiednio wcześniej - np już w nocy danego dnia.

Kolejna sprawa, to sama kampania. Czy utworzyłeś odrębną zupełnie kampanię dla 8 marca, czy wrzuciłeś tylko nowe bannerki na ten dzień? W nowej kampanii mogłeś ustawić harmonogram na ten konkretnie dzień, a samą kampanię właczyć nawet 2-3 dni wcześniej.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Kampania była włączona o po 23:00, 7 marca. Była zupełnie nowa. 

Teraz opieram się na jednej kampanii i harmonogramie.

Poczytam dzięki