Obecnie 284 forumowiczów jest online
Obecnie 284 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Odrzucona reklama - niedozwolone nazwy produktów, leki

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

witam, mam odrzuconą reklamę, podawane są poniższe powody:

Kierowanie reklam leków na receptę
Nazwy leków podlegających ograniczeniom
Treści medyczne podlegające ograniczeniom

 

strona dotyczy medycyny estetycznej - a więc niedozwolone frazy to botoks, kwas hialuronowy i kilka innych nazw produktów stosowanych w w/w i innych zabiegach (mimo, iż nie figurują na listach słów/marek zakazanych to jednak AdWords konsekwentnie blokuje stronę z takiego powodu). i teraz mój problem/niezrozumienie polega na tym: po wpisaniu frazy "medycyna estetyczna + miasto" widzę listę reklam AdWords i na 90% tych stron wszystkie w/w frazy/nazwy/naruszenia również mają miejsce, a mimo to strony mają reklamę aktywną (z całą pewnością od wielu miesięcy). poruszyłem kwestię w rozmowie z konsultantem AdWords, ale jak na konsultanta Google przystało udzielił odpowiedzi, która nic nie wniosła "najwidoczniej tamte strony nie zostały jeszcze sprawdzone"

 

z związku z powyższym mam dwa pytania:

- w jaki sposób mogę zgłosić strony konkurencji do szczegółowej moderacji AdWords?

- z czego wynika zaistniała sytuacja, że mi blokuje a u konkurencji przechodzi to bez problemu? sprawdziłem i w/w słowa znajdują się tam jako normalny tekst, a więc nie ma mowy o żadnym cloakingu/tekście jako obrazki/etc.

- czemu blokuje na "nazwy leków podlegające ograniczeniom", mimo że na listach leków te, które znajdują się na mojej stronie nie występują (od konsultanta dostałem 2 listy w tym "leki na receptę")

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Odrzucona reklama - niedozwolone nazwy produktów, leki

Student ✭ ✭ ✭

Cześć.


Link do zgłaszania reklam podsyłam tutaj. Testowałem zgłaszanie reklam niezgodnych z zasadami... nie działa Emotikon: Szczęśliwy 

Reklamy z url na którym znajdują się niedozwolone substancje nie zawsze są od razu odrzucane. Możliwe, że Twojej konkurencji jeszcze nie wykryli.

 

Niestety nie wszystkie "leki na receptę" są na liście którą znajdziesz w supporcie. Jeśli strona mimo wyrzucenia substancji dalej jest odrzucana to musi coś być na rzeczy. Bez podania url nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować.

 

PS. Jeśli dobrze pamiętam kwas hialuronowy już nie jest niedozwolony Emotikon: Szczęśliwy 

 

Odrzucona reklama - niedozwolone nazwy produktów, leki

Nowicjusz ✭

podaję w takim razie url - beatazydek.pl

"możliwe, że twojej konkurencji jeszcze nie wykryli" - dokładnie to samo usłyszałem od konsultanta z Dublinu, ale to kiepski argument, kiedy na frazę "medycyna estetyczna" konkurencję widać identyczną już nawet nie od dobrych paru miesięcy a lat... bardziej racjonalne jest raczej założenie, że konkurencja jakoś to obchodzi i nie wykryją jej nigdy

Odrzucona reklama - niedozwolone nazwy produktów, leki

Student ✭ ✭ ✭

Kiepski argumenty czy nie kiepski ale może być tak, że to właśnie Tobie nie odrzucą reklamy przez rok a konkurencja będzie miała problem. Na kogo padnie na tego bęc. Najgorsze w AdWords jest właśnie twierdzenie klientów na zasadzie ,,a dlaczego my się nie możemy reklamować skoro konkurencja to robi" Emotikon: Szczęśliwy 

 

Strona którą podałeś na pierwszy rzut oka jest niezgodna ze względu na botoks. Bez wyrzucenia tego nie ruszysz z reklamami. Jak raz wykryli Ci substancje niezgodne z zasadami to teraz tego raczej nie ominiesz. Nie sprawdzałem czy coś jeszcze tam siedzi.

Odrzucona reklama - niedozwolone nazwy produktów, leki

Nowicjusz ✭

Tak, wiem czemu jest nie dopuszczana do emisji, natomiast mogę wylistować kilkadziesiąt URLi które mają botoks, botox, toksyna botulinowa i inne frazy w treści i często także dedykowane podstrony tym zagadnieniom poświęcone i świecą się w AdWordsie, z całą pewnością nie są to więc przypadki jednostkowe. A jak część się może reklamować, a część nie może i dobór jest na zasadzie ruletki to znaczy, że automatyczny system moderujący jest do niczego i trzeba mu pomóc ręcznie - to nie jest sprawiedliwy rynek, kiedy Ty możesz się reklamować w dany sposób, a ja prowadząc identyczną działalność i mając identyczne treści w witrynie już nie mogę.

Odrzucona reklama - niedozwolone nazwy produktów, leki

Student ✭ ✭ ✭

Możesz próbować zgłaszać konkurencyjne reklamy. Ja przestałem to robić bo to nie miało sensu (żadna reklama nie została wstrzymana mimo ewidentnego łamania zasad). Jeśli uda Ci się coś zdziałać to pochwal się wynikami Emotikon: Mrugający 

Odrzucona reklama - niedozwolone nazwy produktów, leki

Nowicjusz ✭

A czy jest jakaś możliwość większego zgłoszenia do Google? W sensie: zbieram paczkę 100 linków + dowód naruszenia (podstrona botoks) i screeny obecności w AdWords celem większego rozpatrzenia problemu?

Czy wypowiadają się tutaj jakieś osoby z Google?

Odrzucona reklama - niedozwolone nazwy produktów, leki

Najlepszy Współtwórca

Cześć Marcin. Problem nie dotyczy tylko branży medycyny estetycznej, ale i np. odżywek i suplementów itp. Zawsze znajdą się konta, które jeszcze działają - prędzej czy później reklamy zostaną wstrzymane, ponieważ również łamią zasady.

Nie słyszałem o takim masowym zgłoszeniu - chyba, że do supportu Adwords, ale pewnie poproszą o skorzystanie z formularza wklejonego przez Sławka.

Na forum pomagają Użytkownicy - czasem pojawi się pracownik Google, ale jeśli chciałbyś się z takowym skontaktować, to zadzwoń na infolinię.

Dominik Myślak

Dot.: Odrzucona reklama - niedozwolone nazwy produktów, leki

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Irytuje mnie, że każdy, kto jest w jakiś sposób związany z Google odpowiada identycznie: sytuacja ma charakter incydentalny i z pewnością strony łamiące regulamin znikną niebawem, jak tylko zostaną zmoderowane. Otóż nie jest to prawdą, w dniu dzisiejszym 100% (w-s-z-y-s-t-k-i-e) strony z wyszukiwania "medycyna estetyczna łódź" łamą regulamin i stan ten trwa od długich miesięcy, jeśli nie lat: 1. http://totuspa.pl/medycyna_estetyczna.html 2. http://www.aestheticmed.com.pl/pl/medycyna-estetyczna/zabiegi/likwidacja-zmarszczek 3. https://medycynaestetyczna.info/ 4. http://raymed.pl/toksyna-botulinowa/ 5. http://www.saphena.pl/zabiegi,10.html 6. http://neobeauty.pl/cennik/ 7. https://www.znanylekarz.pl/lekarz-medycyny-estetycznej/lodz?gclid=EAIaIQobChMIhqO38a392AIVgoKyCh27Zw... Każda z tych stron ma gdzieś w jakiejś formie botoks, botox, toksyna botulinowa, niektóre mają dodatkowo nazwy marek znajdujące się na liście leków zabronionych. I wychodzi to co w Google kocham najbardziej: 1. zróbmy wszystko algorytmicznie, algorytmy są niezawodne 2. ale jak algorytm nie zadziała jak powinien to już nie ma żadnej możliwości kontaktu, a jeśli jest to będziemy Ci recytować do końca świata wyklepaną formułkę (patrz pierwsze zdanie posta), która nie ma żadnego związku z rzeczywistością... Piszesz, żebym zadzwonił na infolinię, otóż robiłem to już wielokrotnie i zawsze konsultant mówił "formułkę" i dodawał, że on nie może przyjąć zgłoszenia innych stron naruszających. Reasumując: sytuacja patowa, zrobić nie da się zupełnie nic. Na marginesie nadmienię, że tego typu sytuacje dotyczą całego ekosystemu Google, nie tylko AdWords -  jestem też wydawcą AdSense i tam również kuriozum goni kuriozum: dostaję zgłoszenie naruszenia, usuwam całą podstronę i daję do ponownej oceny, a naruszenie wraca jak bumerang mimo, że strona już dawno nie istnieje.