AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 151 forumowiczów jest online
Obecnie 151 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Odrzucanie reklamy google adwords (Malware)

Nowicjusz ✭

Witam,

mam problem z dodaniem reklamy w google adwords.

Jakiś czas temu wkradło mi się malware na stronę, strona została wyczyszczona ze wszystkich syfów.

Po konsultacji telefonicznej z google, ustalili, że strona jest czysta i aktywowali reklamę lecz google bot po godzinie ją znowu odrzucił ze względu na złośliwe oprogramowanie. Stworzona została sub domena wgl z czymś innym odrazu google bot ją odrzucił, zmieniony został template od razu google boot ją odrzucił.

Dodam, że strona jest na wordpressie. Dzwoniłem juz z 7 razy do google lecz nikt mi nie może tam pomoc, tylko odblokowują stronę na 1h , po czym google bot ją blokuje.

Jakieś pomysły ?

Pozdrawiam

Wszechwiedzący ✭

Hej!

Strona może być odrzucana także wtedy, gdy na przykład zawiera przekierowania do innej strony, która narusza zasady Google - nawet jeśli sama w sobie jest czysta. Sugerowałbym upewnienie się, że wszystko jest zgodne z zasadami opisanymi tutaj: https://www.google.com/about/unwanted-software-policy.html

Chociaż oczywiście najlepiej byłoby dowiedzieć się jaka jest konkretnie przyczyna blokowania przez bota...

________
Booguś

Wszechwiedzący ✭

Hej @mariobu2,

Patrzyłeś może do Google Search console?

Tam powinno być więcej informacji o przyczynie blokady.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭

Patrzyłem nic nie ma.

Magister ✭

Najlepiej jakbyś podał URL bo możemy na ten temat długo gdybać a tak to każdy z nas sprawdzi domenę na swoje sposoby.

Nowicjusz ✭

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

Po wejściu na stronę Eset Nod nie wykrył zagrożeń. Wyszukałem Waszą stronę w wyszukiwarce po haśle "przekładki anglików olsztyn" i w wynikach w description Google nie umieściło ostrzeżenia. Zadzwoniłbym ponownie do Supportu i zapytał dokładnie w czym może tkwić problem.

Wszechwiedzący ✭

@mariobu2,

Próbowałeś jeszcze w search console "pobrac jako Google"?

Tutaj więcej informacji:

https://developers.google.com/web/fundamentals/security/hacked/how_do_I_know_if_site_hacked?hl=pl

I tu:

https://support.google.com/webmasters/troubleshooter/6155978

Daj znać czy ruszyło.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭

"pobieranie jako google" nic nie daje.

Zarejstrowałem domene ".pl" przypisałem do serwera i śmiga google bot mnie nie banuje ... . 

i teraz pytanie jak zrobie przekierowanie 301 na domenę .com stracę pozycjonowanie ??

I gdzie teraz uderzyć z tym, że to jednak wina nie leży po mojej stronie ? na infolinii nie da się z nimi dogadać ... 

Pozdrawiam

Wszechwiedzący ✭

@mariobu2,

Nie wygląda to na standardowy problem i dobrze by było porozmawiać jeszcze raz z pomocą techniczną.

Niektóre sprawy wymagają kilku telefonów. Próbuj.

Odnośnie pozycjonowania:

Sugeruję zapytać na https://www.forum.optymalizacja.com

Magister ✭

Spotkałem się kiedyś w podobnym przypadkiem, w momencie kiedy zgłaszałem do nich telefonicznie przypadek: twierdzili że info ich algorytm pamięta wcześniejsze problemu. Odblokowywali i po kilku godzinach to samo, temat się sam "skończył" po którymś zgłoszeniu. Wiem że to żadne pocieszenie... 

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics