Obecnie 343 forumowiczów jest online
Obecnie 343 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Naruszenie zasad: złośliwe lub niechciane oprogramowanie

Nowicjusz ✭

Witam,

Proszę o pilną pomoc.
Otrzymałem dzisiaj wiadomość, że "jedna z Twoich witryn narusza nasze zasady reklamowe."

URL: www.vaderotos.pl
Nie mam pojęcia o co chodzi. Na mojej stronie nie ma żadnego złośliwego oprogramowania ani wirusów. Jedyne co mi się nasuwa, to wyskakujące reklamy. Czy to może być powodem? Jeżeli nie, to mogę prosić o sprawdzenie strony?
Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Student ✭ ✭ ✭

Witaj.

Strona faktycznie wygląda na czystą. Możliwe, że system błędnie ocenił Twoją stronę. Możesz ją przesłać do ponownego sprawdzenia albo najlepiej zrób to przez kontakt z supportem na chacie który jeszcze raz sprawdzi Twoją stronę i jak będzie wszystko ok prześle do sprawdzenia. ( Link do pomocy - https://support.google.com/adwords/answer/8206?hl=pl ). 

Najlepszy Współtwórca

Mateusz przeskanowałeś sobie stronę? Jeśli masz pewność, że na stronie nie ma wirusów - poparte jakimś skanem na serwerze - to zadzwoń do supportu AdWords i poproś o weryfikację strony, bądź jakieś dokładniejsze informacje odnośnie "Naruszenia zasad".

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Napisałem do supportu Adwords i otrzymałem coś takiego:

"

Poniżej przesyłam linki do usunięcia z Pana strony.

http://www.adnetworkperformance.com/a/display.php?r=961293&sub1=7010318&treqn=530965866&runauction=1...

_9nT60iT60SS70Ce8xHY0dd7b9cbed1a83be9319&iid=14809867531113982485243457756289863&cbrandom=0.8647282902050145&cbtitle=Gry-Vaderotos.pl&cbiframe=0&cbWidth=1024&cbHeight=631&cbdescription=Darmowe%20gry%20przegl%C4%85darkowe%20online%20w%20jednym%20miejscu.

%20Darmowa%20rejestracja.%20Najlepsze%20gry%20w%20internecie.%20Gry%20na%20androida%20i%20iOS%20&cbkeywords=darmowe%20gry%20online%20przegl%C4%85darkowe

%20strategiczne%20multiplayer

Polecam użycie Google Search Console w celu przeskanowania strony i wykrycia nieprawidłowego oprogramowania oraz jego usunięcia."

Pierwszy raz w życiu widzę coś takiego :/

Co z tym zrobić i jak usunąć? Sprawdziłem Google Search Console, ale nie znalazło żadnego błędu na stronie.

Proszę o pomoc kogoś kto się już z tym spotkał.

Najlepszy Współtwórca

Sądzę, że przyda Ci się przeskanowanie serwera. Ten kod nie pojawił się od tak po prostu - jest to zapewne działanie jakiegoś skryptu.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Na serwerze działa ochrona anty-wirusowa, która niczego nie wykryła.

Napisałem w tej sprawie do supportu serwerowni i uzyskałem coś takiego:

"Nie znaleźliśmy takiego kodu bezpośrednio na stronie. Być może był taki, lecz został już przez Pana usunięty. Może Pan również posprawdzać różne dodatki i wtyczki stosowane na stronie, czy to one czegoś nie doklejają."

Wtyczek i dodatków raczej nie podejrzewam, ponieważ były na stronie już przed przyłączeniem do Adwords. Żadnego kodu dzisiaj nie usuwałem, więc już sam nie wiem o co chodzi :/

Mam spróbować jeszcze raz za pomocą supportu przesłać stronę do sprawdzenia?

Najlepszy Współtwórca

Ochrona AV serwera raczej nie wykryje linków prowadzących do zewnętrznych stron o kiepskiej reputacji. Wykryje wirusy lub inne złośliwe oprogramowanie na Twoim serwerze lub niektóre modyfikacje plików. Zawartość serwera mogła zostać zmieniona i promuje szkodliwe oprogramowanie lub niebezpieczne strony ale jednocześnie nie zawiera szkodliwego oprogramowania.

Sprawdź pliki na serwerze, ich daty modyfikacji (czy zgadzają się z Twoimi działaniami) ew. porównaj z kopią zapasową jeśli masz.

Nie zakładaj, że coś "raczej jest ok". Do czasu kiedy nie sprawdzisz i nie potwierdzisz nie ma 100% pewności jaki jest stan faktyczny. Sprawdź komunikaty w WSC.