Obecnie 263 forumowiczów jest online
Obecnie 263 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nagłówek reklamy i podszywanie się pod inną firmę

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

chciałbym się dowiedzieć, może ktoś z forumowiczów szanownych wie, w jakim czasie Google rozpatruje skargi na zgłoszone reklamy, które jednoznacznie wprowadzają w błąd. Firma konkurencyjna mojego klienta, jednoznacznie w nagłówku swojej reklamy reklamuje się jakoby była firmą mojego klienta, a kieruje szukającego do swojej witryny, co o tym sądzicie? Czy to nie jest rażące naruszenie zasad reklamowych?

Pozdrawiam,

Łukasz

Dot.: Nagłówek reklamy i podszywanie się pod inną firmę

[ Edytowane ]
Magister ✭

Cześć,

Google daje możliwość zablokowania reklam konkurencji w przypadku użycia zarejestrowanego znaku towarowego. Jeśli znak towarowy nie jest zarejestrowany reklama (niestety) może się wyświetlać..

Skargę oczywiście możesz złożyć poprzez formularz - rozpatrzenie wniosku trwa od kilku do kilkunastu dni. Jednak nie wieńczę sukcesu.

Nagłówek reklamy i podszywanie się pod inną firmę

Student ✭ ✭ ✭

Witaj @Tomasz S, ale jednak jest to nielegalne w rozumieniu prawa, prawda? Gdyż jest to jawne podszywanie się pod konkurencję w celu uzyskania korzyści majątkowej. Prawda?

BTW. Godzi to również w regulamin Google AdWords mówiący jasno, że reklama powinna być jednoznaczna i nie wprowadzająca Klienta w błąd.

Pozdrawiam,

Łukasz

[ Edytowane ]
Magister ✭

Masz rację, reklama nie powinna wprowadzać w błąd konsumenta co do źródła pochodzenia usługi/towaru. Moim zdaniem jeśli reklama jest zredagowana w taki sposób, że potencjalny klient odnosi mylne wrażenie co do jej przekazu. To jest to jawne wprowadzanie w błąd. Skontaktuj się z supportem AdWords telefonicznie, z pewnością uzyskasz bardziej szczegółowe informację bądź kroki jakie należy podjąć z owej sytuacji.

Czytałem kilka artykułów odnośnie legalności reklamy na brand/słowa kluczowe konkurencji. Wnioski są takie, że samo użycie cudzej nazwy nie jest naruszeniem prawa.

Highlighted

Student ✭ ✭ ✭

Fakt, jeżeli w tytule zawarta jest nazwa bezpośrednio związana z produktem lub oferowaną usługą, to byłoby w pewni zrozumiałe Emotikon: Szczęśliwy Nawet zrozumiałbym, gdyby był to partner firmy i w ten sposób chciałby się promować, ale to jest rażący przykład nieuczciwej konkurencji. W załączniku przesyłam przykład reklamy o jaki mi chodzi (widzę, że ta firma lub agencja reklamowa poszła po całości i nie tylko wykorzystała nazwę mojego klienta, ale wszystkich większych firm na rynku).cebit_forum.png