AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 66 forumowiczów jest online
Obecnie 66 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kto reklamuje się na mój brand?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Ktoś reklamuje się na moją fraze brandowa i kieruje do mojej strony. Niby spoko, bo mam darmową reklamę z drugiej strony wolałabym, aby tego nie robił. Jak dość jaka firma ją puszcza, żeby skontaktować się z nimi bezpośrednio? Czy Support moze mi udzielić takiej infromacji?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć @Monia M,

Mogłabyś wkleić tą reklamę tutaj? 

Myślę, że sprawa nie potrwa długo bo system wkrótce odurzci te reklamy jesli ktoś przez przypadek wprowadził zły adres.

O ile ma też reklamy z poprawnym URL w tej grupie reklam.

Na pewno możesz zadzwonić do supportu i zapytać.

Jest też formularz zgłoszeniowy:

https://support.google.com/adwords/answer/176378?hl=pl

Ale być może jest to też coś innego.

Dlatego podgląd reklamy ułtawiłby sprawę.

Jeszcze jedno, czasami sam się łapię na tym, że widząc Dynamiczne reklamy zastanawiam się skąd się to wzięło.

Przecież ja bym tego tak nie napisał Emotikon: Szczęśliwy

Poźniej okazuje się, że jest to:

https://support.google.com/adwords/answer/2471185?hl=pl

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Najlepszy Współtwórca

Witaj Moniko,

Wykluczyłbym najpierw sprawy typu np. stara reklama w AdWords Express - może kiedyś korzystałaś i reklama nadal jest aktywna.

To trochę dziwne, żeby jakaś zewnętrzna firma reklamowała Twoją stronę www bez Twojej wiedzy i jeszcze linkowała do Twojej strony, a nie Swojej. 

Jak najbardziej można reklamować się na frazy związane z brandem (jeśli nie są one zastrzeżone -  bez używania ich w reklamach), ale reklama kieruje do strony konkurencji, która tą reklamę sobie utworzyła.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Jestem pewna, że to działania kogoś z zewnątrz. Emotikon: Szczęśliwy Chciałabym to załatwić polubownie niezgłaszając do Supportu, tylko problem z tym, ze nie wiem kto za tym stoi. 

Wszechwiedzący ✭

Pytanie tylko po co walczyć z darmowym ruchem? 

Wielu chciałoby być na twoim miejscu :-)

A tak trochę bardziej poważnie, mimo wszystko stawiam, że to nie konkurencja tylko reklama z twojego konta.

Jeśli byłoby inaczej to konkurencja działa na własną szkodę wydając środki w ten sposób.

No chyba, że jest tam gdzieś firma, która ma bardzo podobną nazwę i ktoś się po prostu pomylił.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”