AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 309 forumowiczów jest online
Obecnie 309 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jedna firma, kilka brandów

Student ✭ ✭ ✭

Przez lata działalności firma dla której obecnie pracuję wykupiła sporą liczbę konkurencyjnych serwisów, przejmując brand, stronę, ruch itd.

Teraz pytanie, czy dla wszystkich tych stron możemy równocześnie prowadzić kampanie adwords na te same produkty? Istnieje spora szansa, że wyświetlą się reklamy np dwóch brandów należących do nas. Co robić, jak żyć?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Jedna firma, kilka brandów

Najlepszy Współtwórca

Łukasz jest to trudny temat, ponieważ jak wiesz w wynikach nie mogą pojawiać się dwie reklamy tej samej firmy - na te same frazy, ale...

Dobrym rozwiązaniem byłoby zadzwonić do Supportu AdWords i porozmawiać o tym. Po pierwsze będą widzieli jakich fraz używacie na różnych kontach. Zobaczą, że to różne brandy. Zaproponują rozwiązanie, bądź potwierdzą problem z emisją reklam w tym samym czasie.

Rozwiązanie poboczne to ustalenie różnych godzin emisji bądź np. regionów emisji reklam.

Dominik Myślak

Dot.: Jedna firma, kilka brandów

Profesjonalista ✭ ✭

Idzie żyć, idzie Emotikon: Szczęśliwy

Masz osobne konta pod te różne brandy? Jeśli nie masz to załóż, wciągnij je pod swoje konto MCK i jeśli reklamy linkują do osobnym adresów URL, to nie powinno być problemu.

Sam miałem kiedyś taki przypadek, że konkurencja wyświetlała się 2-3 reklamami na to samo słowo kluczowe, tylko każda reklama linkowała do innej strony. I otrzymałem odpowiedź z supportu, że jest wszystko ok i tak można. To było około 2 lat temu.

I tak jak pisze Dominik najlepiej napisz na czacie do supportu i szybko otrzymasz odpowiedź.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X