AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 157 forumowiczów jest online
Obecnie 157 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak zwiększyć liczbę znaków w nagłówku?

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Spotkałem się z reklamą, którą posiada w nagłówku aż 32 znaki ( 32+30 zamiast 30+30) (screen zamieszczam na dole). W jaki sposób można zwiększyć liczbę znaków w nagłówku?

32 znaki ramka.jpg

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Magister ✭

Cześć.

Jest to rozszerzona reklama tekstowa. Poczytasz o nich tutaj 

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć, 

wiem, ale tutaj mamy 32 + 30 znaków, a w standardzie jest 30 + 30 w nagłówku

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć @Jędrzej S,

Rzeczywiście interesujący przypadek. 

Nie widziałem jeszcze czegoś takiego.

Jeśli ktoś potrafi to wyjasnić to chętnie dowiem się więcej.

Pozwolę sobie jeszcze podejść do tematu z innej strony:

Czy rzeczywiście te dwa znaki coś zmienią?

Czy współczynnik klikalności to element, które faktycznie jest problemem na twoim koncie?

Może warto po prostu trochę odświeżyć reklamy.

Pytam bo patrząc na rózne konta z różnych branż na prawdę rzadko się zdarza żeby ktoś mówił:

Gdybym tylko mógł naprawić mój CTR to biznes by się kręcił...

Poprawienie tego współczynnika zwykle jest jedną z najprostrzych rzeczy jakie można zrobić na koncie.

Nie chcę tu zabrzmieć arogancko - według mnie tak po prostu jest.

Dopiero zamienić tych ludzi, którzy klikają w klientów i to jeszcze lojalnych! 

Tu jest zwykle ciut trudniej :-)

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Najlepszy Współtwórca

Idę o zakład, że to KIT

Zerknijcie na stary wątek odnośnie jeszcze starego typu reklam, ale pewnie działanie na tej samej zasadzie https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Rozne/26-znakow-w-naglowku-czy-to-mozliwe/m-p/9753#M248

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć@Krzysztof AD

spotkałem się z tym przypadkiem pierwszy raz i ciekawość mnie przywiała na forum w poszukiwaniu odpowiedzi. Zależy, jak spojrzeć na te dwa znaki, jeżeli można ułatwić sobie pracę, to dlaczego nie skorzystać? Emotikon: Szczęśliwy Regulaminu chyba nie łamie, jeżeli to ustawia na podstawie KIT-u. 

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć @Dominik Myślak

Szukając odpowiedzi też natknąłem się na wskazówki o możliwym KIT-cie, ale nie byłem pewny. Ciekawi mnie jeszcze tylko, czy ta reklama była jakoś dawno ustawiona, czy jakiś świeży przypadek? Czy Google nadal ma taką lukę i pozwala na 32 znaki. 

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Musisz to sprawdzić. Reklamy rozszerzone są już jakiś czas. W starszych reklamach też nie zawsze wrzucało frazy dłuższe niż 25 znaków, więc nie była to "norma".

To tylko moje przypuszczenia, ale sądzę, że warto sprawdzić samemu, czy taka fraza zostanie wrzucona do nagłówka.

Łatwo to możesz namierzyć wiedząc, że masz taką dłuższą frazę w danej grupie - dla łatwiejszego jej zlokalizowania (bądź ich) możesz sobie przypisać do nich etykietę z liczbą znaków.

Potem analizując teksty reklamowe wybierz Segment > Słowo kluczowe/miejsce docelowe i będziesz widział, która fraza powodowała wyświetlenie danego tekstu.

Screen Shot 04-13-18 at 08.44 AM.PNG

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

@Dominik Myślak dzięki za odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy

Wszechwiedzący ✭

Jeśli uważasz, że masz kampanie gdzie byłoby to korzystne to jak najabardziej, próbuj.

Powodzenia

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Najlepszy Współtwórca

To przekraczanie normy (ponad 25) było związanie z "szerokością" znaków. Im więcej wąskich np "i" czy "l" tym więcej dodatkowych się upychało.

DSA też potrafi dać dłuższy nagłówek - zależnie od Title strony.

Trudniej z wstawianiem z kanału - czasem nie mieści się nawet limit Emotikon: Smutny .

Student ✭

Cześć Panowie, i Panie (gdyby jakaś się pojawiłaEmotikon: Mrugający )

We Francji, ze względu na specyfikę języka, potwornie ciężko jest pisać reklamy mieszczące się w 30+30 znaków. 
Zauważyłem jednak, że KIT, jest baaaardzo elastyczny, bo pozwala budować wyjątkowo długie reklamy. 
kilka przykładów:
- Cadre Moustiquaire Fixe Amovible et Recoupable pour vos Fenêtres - 64 znaki bez podziału na części nagłówka

- Moustiquaire Amovible sur Amazon.fr | Livraison gratuite (voir cond)‎ - 35 znaków w pierwszej części, 65 w całym

- Moustiquaire cadre fixe sur Amazon | Grandes marques à petits prix‎ - 34 znaki w pierwszej, 63 w całości

zarzuciłem pytanie na helpdesk, miły człowiek spędził ze mną kilkanaście minut, po czym stwierdził że poszuka dokładnych definicji  i limitów. 

Jak się dowiem czegoś konkretnego, dam wam znać

Pozdrawiam

Emil