Obecnie 81 forumowiczów jest online
Obecnie 81 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Błędny adres docelowy

Nowicjusz ✭

Czy może mi ktoś pomóc dlaczego adwords odrzuca adres docelowy:

http://biopal24.pl/index.php?id_category=3&controller=category

i wskazuje na błąd HTTP 503?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Błędny adres docelowy

Wszechwiedzący ✭

Cześć Tomasz Emotikon: Szczęśliwy

Prawdopodobnie serwer był chwilowo przeciążony. Ale teraz już powinno być ok - proponowałbym ponowne poddanie reklamy zatwierdzeniu.

________
Booguś

Błędny adres docelowy

Magister ✭

Cześć.

Blokujesz stronę dla IP poza PL. Google sprawdza stronę korzystając z zagranicznego IP dlatego widzi 503 mimo, że u nas strona działa

Błędny adres docelowy

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Czesc.

Byc moze cos sie zmienilo odnosnie tego jak AdWords sprawdza strony.

Mam klienta, ktory blokowal wszystkie IP spoza UK (prowadzi biznes tylko tam).

Do tej pory (przynajmniej kilka lat) nie bylo z tym rzadnego problemu.

Od okolo 10 dni zaczely pojawiac sie odrzucone produkty wlasnie z powodu bledu "HTTP 5xx response".

W supporcie dostalem informacje, ze strona powinna byc dostepna ze wszytkich krajow.

Klient wylaczyl blokade IP w zeszly czwartek i produkty zostaly juz zaakceptowane.

Byc moze jest to podobna sprawa - tak jak pisal Slawomir.

Daj znac czy ruszylo.

Powodzenia

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Błędny adres docelowy

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

@Sławomir K, @Tomasz N, @Booguś,

Panowie, pytanie do was:

Sprawa u mnie zaczela sie pogarszac - mam coraz wiecej odrzuconych reklam na tym koncie.

Klient odblokowal IP z poza UK. Niestety nie pomoglo.

Wylapalem, ze odrzucenia pojawiaja sie tego dnia gdy klient robi update strony.

Zwykle nie dziala ona kilka minut a kilka godzion pozniej AdWords odrzuca reklamy z powodu bledu 503.

Jedyne co mnie dziwi to to, ze klient powtarza ten proces od kliku lat (przynajmniej dwa razy w tygodniu) i nigdy nie bylo problemow.

A teraz sprawa stala sie problematyczne bo dzisiaj dla przykladu odrzucono wszystkie reklamy z kampanii brandowej. 

Jakies pomysly?

Z gory dzieki!

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Błędny adres docelowy

Najlepszy Współtwórca

Krzysztof system AdWords dosyć szybko teraz sprawdza (zapewne w porównaniu do przeszłości), czy strona działa prawidłowo. Odrzucenia reklam pojawiają się błyskawicznie.

Dominik Myślak

Błędny adres docelowy

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

A nie przypadkiem czegos takiego jak tymczasowe przekierowanie?

Tak, zeby poinformowac boty, ze strona bedzie aktywna za 5 minut?

Znalazlem cos takiego:

https://www.seroundtable.com/google-503-response-15925.html

Dzieki

Błędny adres docelowy

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Rozmawialem z Google i ogolnie drazylem troche temat.

Dostalem potwierdzenie, ze roboty faktycznie czesciej sprawdzaja strone.

Nie ma opcji wstrzymania sprawdzania reklam na okres wgrywania nowej wersji strony.

Pozostaje tylko sprawdzac konto i wysylac odrzucone reklamy do ponownego sprawdzenia.

Ogolnie mam tez wrazenie, ze kolejnym czynnikiem jest wielkosc konta. 

Ilosc reklam i slow kluczowych powoduje, ze zarowno AdWords UI jak i edytor bardzo spowalniaja.

Polaczylismy kilka kont w jedno i mniej wiecej od wtedy wystepuja problem z odrzuconymi reklamami.

Chyba jednak nie byl to najlepszy pomsyl....