AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 130 forumowiczów jest online
Obecnie 130 forumowiczów jest online
Poznaj zasady i proces zatwierdzania reklam Google. Uzyskaj informacje na temat zawieszonych kont AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Adwords i konopie

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie. Prowadzę działalność gospodarczą sprzedając produkty kosmetyczne, żywność i suplementy diety, wszystkie one w swoim składzie posiadają olej z konopi, który jest legalny w naszym kraju i można legalnie prowadzić sprzedaż tych produktów. Moja strona w kampanii adwords została zawieszona pewnie za naruszenie regulaminu odnośnie narkotyków i środków nielegalnych. Wygląda na to że Google wrzucił do jednego worka marihuanę i konopie siewne, choć są to  różne rośliny, a produkty z konopi siewnej są ogólnodostępne na terenie całej UE. Czy istnieje możliwość zniesienia blokady strony? W końcu sprzedaje legalne środki z aktualnymi certyfikatami i zatwierdzonymi do sprzedaży w Polsce.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Adwords i konopie

Wszechwiedzący ✭

Cześć Adam Emotikon: Szczęśliwy

Możesz próbować i napisać do Pomocy Google w sprawie. Jednak z doświadczenia mogę napisać, że Google kwestionuje wszystko, co ma związek z THC (którego w konopiach siewnych niestety prawie nie ma lub nie ma, więc nie można się tym odurzyć - każdy uczeń gimnazjum to wie). Może też być tak, że przyczyną zawieszenia jest samo istnienie zwrotu THC na stronie - bo stronę skanuje przecież robot i jak znajdzie "THC" to prawdopodobnie blokuje stronę nie zwracając uwagi na kontekst. Google ma swoje zasady i nie zawsze pokrywają się one z obowiązującym prawem czy zwyczajami w danym kraju.

________
Booguś

Adwords i konopie

Najlepszy Współtwórca

"....pewnie za naruszenie..."

 

Opieranie się na przypuszczeniach może nie wystarczyć. Musisz mieć pewność co jest problemem.

Sprawdź Zasady dot. suplementów, substancji, o których napisał Boguś i innych produktów z Twojego sklepu.

Rzeczywiście zdarzają się przypadki kiedy nazwa zastrzeżonej substancji lub leku znajdzie się na stronie niezależnie od kontekstu (nawet "nie zawiera ....") Google traktuje to jako naruszenie z automatu po przeskanowaniu witryny.

Jeśli odrzucone zostały reklamy dostałeś powiadomienie lub wyświetla się przy nich komunikat o przyczynie (często jest zbyt ogólny ale jakiś jest).

Zadzwoń i zapytaj w czym jest problem.

Adwords i konopie

Nowicjusz ✭

W poniedziałek rano zadzwonię do nich. Dzięki za wskazówki, jak zidentyfikuje problem to dam znać co jest przyczyną blokady. Pozdrawiam