Obecnie 200 forumowiczów jest online
Obecnie 200 forumowiczów jest online
Witamy na Oficjalnym Forum Reklamodawców Google
star_border

Zasady Forum reklamodawców Google

Forum reklamodawców Google to forum publiczne. Forumowicze tworzą wyjątkową społeczność o określonych potrzebach, dlatego opracowaliśmy kilka podstawowych zasad i sprawdzonych metod, dzięki którym jest to przyjazne miejsce.

 

Zasady zachowania

 

 • Zanim zadasz pytanie, poszukaj odpowiedzi

Specjalnością Google jest wyszukiwanie i chcemy, aby użytkownicy w pełni korzystali z jego możliwości. Jeśli każdy skorzysta z dogodnego, dużego pola wyszukiwania u góry strony, możemy uniknąć powtarzających się pytań, na które często ktoś już udzielił odpowiedzi.

 

 • Szanuj innych użytkowników i pracowników Google

Tworzymy społeczność użytkowników, którzy pomagają sobie nawzajem w korzystaniu z produktów Google. Zależy nam na tym, aby była ona atrakcyjna, przyjazna i działała w duchu zasad Google. Traktuj forum i innych użytkowników tak, jak chcesz, by oni traktowali Ciebie.

 

 • Zachowaj ostrożność, publikując dane osobowe

Nigdy nie udostępniaj na Forum adresu e-mail, hasła, numerów telefonu, danych karty kredytowej, numerów identyfikacyjnych AdWords (z hasłami lub bez nich) ani żadnych innych danych osobowych. Publikowane materiały mogą być – i zwykle są – indeksowane przez wyszukiwarki. Szanujemy Cię i chcemy zapewnić Ci bezpieczeństwo i prywatność. Nasze Forum nie jest w pełni moderowane, dlatego to użytkownicy odpowiadają za bezpieczeństwo swoich danych osobowych. Jeśli przypadkowo umieścisz je w poście, możesz go edytować, klikając menu „Opcje” obok posta.

 

 • Dbaj o swoje bezpieczeństwo

Zachowaj ostrożność, przyjmując bezpośrednią pomoc od innego użytkownika poza Forum. Upewnij się, że ma on odpowiednie kwalifikacje dotyczące produktu Google i dobrze się zastanów, jakiego poziomu dostępu do swojego konta i/lub komputera możesz mu udzielić (i czy w ogóle).

 

 • Zadawaj pytania związane z danym produktem Google

Nasze forum jest przeznaczone dla polskojęzycznych użytkowników. Możemy nie być w stanie udzielić odpowiedzi na posty w innych językach lub związane z innymi usługami. Zawsze jednak będziemy starali się skierować Cię do właściwego źródła.

 

 • Łącz przyjemne z pożytecznym

Stworzyliśmy to forum, by umożliwić Ci zdobywanie wiedzy. Wykorzystaj tę okazję, by stać się jeszcze lepszym reklamodawcą Google.

 

Dodawanie postów – szczegółowe wskazówki

Ta różnorodna grupa użytkowników, których łączą wspólne zainteresowania, w naturalny sposób tworzy bezpieczną i produktywną społeczność. Oficjalni moderatorzy nie są tu potrzebni. Mimo to naszym forum opiekują się przedstawiciele Google, którzy w razie konieczności publikują wyjaśnienia i dodatkowe informacje, usuwają spam i dbają o przestrzeganie tych zasad.

 

 • Unikaj autopromocji

Nasze forum nie jest miejscem do prowadzenia interesów ani promowania produktów lub usług, nawet jeśli mają one związek z produktem Google. (Zachęcamy Cię do korzystania z Twojego profilu – możesz na nim umieszczać informacje, którymi chcesz podzielić się z innymi). Nie twórz postów, które mają przyciągnąć klientów do Twojej firmy, ani nie używaj swojego podpisu, aby ją promować.

 

 • Zadaj pytanie jeden raz, w kategorii, do której pasuje

Opublikuj swoje pytanie tylko jeden raz – w najbardziej odpowiedniej sekcji forum. Przykład: jeśli Twoje pytanie dotyczy śledzenia konwersji, dodaj posta w kategorii „Sprawdzanie wyników”.

 

 • Dobieraj słownictwo odpowiednie „dla całej rodziny”

Najpierw zastanów się, czy danych słów możesz użyć w obecności dziecka. Jeśli odpowiedź jest przecząca, nie powinny się znaleźć w Twoim poście.

Miło jest być ważnym, ale ważniejsze jest, by być miłym. Od czasu do czasu wszyscy się denerwujemy i możemy czuć się zaniepokojeni różnymi sytuacjami. Nie oznacza to jednak, że użytkownik Forum może zastraszać lub dręczyć innych użytkowników lub pracowników Google. Jeśli ktoś Ci grozi, znęca się nad Tobą lub zachowuje się niewłaściwie – zgłoś to.

 

 • Nie oszukujemy!

Nie publikuj pytań egzaminacyjnych do programu Certyfikowany Partner Google ani nie proś innych użytkowników, aby odpowiedzieli na te pytania za Ciebie – to oszustwo! Jest to również niezgodne z naszymi Warunkami korzystania z usługi i może Ci uniemożliwić przystąpienie do egzaminów na Certyfikowanego Partnera Google w przyszłości. Nie publikuj też pytań z egzaminów AdWords organizowanych przez firmy zewnętrzne.

 

 • Przestrzegaj praw autorskich i innych przepisów

Przestrzegaj praw autorskich oraz innych obowiązujących przepisów prawa i nie publikuj ani nie umieszczaj linków do materiałów, do których udostępniania nie masz odpowiedniego upoważnienia. Pamiętaj też, by podawać źródła, jeśli używasz statystyk, cytujesz inne publikacje lub powołujesz się na konkretne twierdzenia związane z danym tematem.

 

 • Kto jest kim?

Twoja nazwa użytkownika zależy wyłącznie od Ciebie. Pamiętaj jednak, by nie używać w niej określenia „Google” ani innych słów związanych z usługami Google (np. AdWords lub AdSense). Jeśli korzystasz ze znaków towarowych innych firm, musisz mieć na to ich zezwolenie. Niedozwolone są również niestosowne lub obraźliwe nazwy użytkowników, a także używanie w nazwie użytkownika adresów e-mail lub URL. Mów otwarcie, kim jesteś, a jeśli w omawianiu różnych kwestii i udzielaniu porad masz jakiś interes, powiedz o tym wyraźnie w swoim poście. Nie twórz wielu kont na Forum.

 

 • Jeden wątek – jeden temat

Nie zaczynaj rozmowy na inny temat w istniejącym wątku ani nie dopasowuj go na siłę do swoich potrzeb – utwórz po prostu nowy wątek.

 

 • Wolność słowa

Wolność wypowiedzi jest dla nas ważna. Ważne jest jednak również, by wszelkie stwierdzenia dotyczące bezpośrednio innych firm ogłaszane na Forum były w miarę możliwości potwierdzone przez niezależne źródła zewnętrzne.

 

Spam 

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za walkę ze spamem.

Spam obejmuje m.in.:

 • wszelkie treści promocyjne, komercyjne lub „dla dorosłych”;
 • wiele kopii tego samego posta;
 • posty, które zawierają jawną autopromocję w treści lub podpisie;
 • rozprzestrzenianie złośliwego oprogramowania, wirusów lub czegokolwiek, co może zakłócić działanie usługi albo szkodzić innym użytkownikom;
 • inne posty, które naruszają podstawowe zasady opisane powyżej;
 • posty, które wprowadzają w błąd, są nieprzyzwoite, oszczercze, dyskryminujące, nietolerancyjne, zastraszające lub z innych powodów są nie do przyjęcia.

Jeśli zauważysz spam lub inne podejrzane albo nietypowe treści – nawet jeśli uważasz, że może to być problem natury technicznej – zgłoś nam to.

 

Jak napisać dobrego posta

 • Wymyśl trafny tytuł

Użytkownicy zobaczą go w ostatnio dodanych postach. Jeśli tytuł będzie ciekawy, możesz szybciej dostać odpowiedź. Pomoże to także osobom, które będą szukać informacji na podobne tematy w przyszłości, oraz ułatwi znalezienie potrzebnych informacji innym forumowiczom.

 

 • Dokładnie opisz sytuację

Użytkownicy często zadają niejasne pytania. Zanim coś opublikujesz, przemyśl to. Menedżerowie forum i inni forumowicze nie mają dostępu do Twojego konta Google, więc podaj jak najwięcej przydatnych informacji. Pomóż nam pomóc sobie.

 

 • Pisownia i gramatyka

Pokaż się od jak najlepszej strony. Wszyscy robimy błędy, ale lepiej, żeby inni użytkownicy nie musieli spędzać na czytaniu Twojego posta więcej czasu, niż Tobie zajęło jego dodanie. W odpowiedzi na opinie naszych użytkowników wprowadziliśmy opcję sprawdzania pisowni – warto z niej korzystać i dbać o jakość postów.

 

 • Ostrożnie z cytatami

Jeśli już musisz coś zacytować, zredukuj cytaty do niezbędnego minimum, ponieważ rozpraszają uwagę i są trudne w odbiorze. Zamiast tego warto uporządkować odpowiedź za pomocą listy punktowanej lub numerowanej.

 

 • Złość piękności szkodzi

Każdemu od czasu do czasu puszczają nerwy. Jednak dobrze się zastanów, zanim w takiej sytuacji coś napiszesz. Nie pisz WIELKIMI LITERAMI – to to samo co krzyk. Jeśli chcesz otrzymać odpowiedź, zadbaj o odpowiedni ton posta. Chociaż forum chce Ci pomóc, mogą się zdarzyć pewne sytuacje, których nie będziemy mogli w pełni rozwiązać. Nie jest to (zazwyczaj!) wina żadnego z członków Forum, więc nie wyładowuj na nich swojego niezadowolenia.

Pozostałe informacje i wskazówki znajdziesz w warunkach korzystania z usługi, które musi zaakceptować każdy użytkownik podczas rejestracji na Forum.


Zastrzegamy sobie prawo do zmiany tych zasad w dowolnym momencie, aby nasze Forum reklamodawców Google było zawsze przyjazne i bezpieczne.