Obecnie 236 forumowiczów jest online
Obecnie 236 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

zmiana konta dla analitics i innych opcji

Nowicjusz ✭

Witam

Mam stronę wasną i stronę sklepu przypiętą i skonfigurowaną w moim koncie google, wszystko, analytics, adwords mapa strony itd są z jednego konta, ale tu też prywatne sprawy załatwiam.
Zrobiłem konto w google czysto tylko dla sklepu. Czy jest możliwe przeniesienie wszystkich usług na nowe konto? Ewentualnie stworzenie wszystkich plików które wcześniej robiłem do mapy strony itp na nowym koncie i podmienienie ich na serwerze? Jak to się będzie miało do wcześniejszego działania tych plików, coś w google stracę czy taka podmiana nie ma znaczenia.

Wiem że wtedy też plik do google verification robiłem i wrzucałem na stronę, będzie można go nowego wygenerować i podmienić na serwerze bez przeszkód?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: zmiana konta dla analitics i innych opcji

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Nie musisz zmieniac kodu sledzacego i tym samym zbierac danych od zera. Wystarczy ze w Google Analytics przypiszesz nowego uzytkownika (ze wszystkimi uprawnieniami). Nastepnie po zalogowaniu na konto tego nowego uzytkownika zweryfikowac witryne w GWT za pomoca udzielonego poprzednio dostepu Google Analytics (jako alternatywna metoda). Wiec obejdzie sie bez plikow *.html i usuwania danych Emotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Witaj Jacek P,

Do nowego konta (dedykowanemu sklepowi) mozesz udzielic dostepu do Google Analytics (GA) oraz Google Webmaster Tools (GWT). Reszty nie da sie przepiac.
Na pewno konto Google AdWords bedziesz musial utworzyc nowe. Majac na mysli mapy masz Miejsca Google?

Nowicjusz ✭
akurat mapy strony, zdaje mi się że coś było powiązywane z kontem google w związku z sitemap. Ale akurat mapy google, wizytówkę mam już na tym koncie które ma być kontem tylko dla sklepu.
Trochę zagmatwałem, ale wybaczcie, w temacie jestem trochę zielony.
Upraszczając, chodzi mi o to, czy jak mam to konto dla sklepu, to czy mogę mimo tego, że już sklep jest podłączony do innego konta w google, zrobić wszystko tak jak bym konfigurował całość na nowo, utworzyć plik htlm który się wrzucało na serwer (podmienić go z obecnym), zweryfikować stronę, ogólnie wszystko zrobić tak jakby na nowo, bez ryzyka że coś się w googlach zatnie. Wiem że wszystkie statystyki utworzone przed tym momentem znikną, i będzie liczone wszystko od nowa, to nie problem akurat.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Nie musisz zmieniac kodu sledzacego i tym samym zbierac danych od zera. Wystarczy ze w Google Analytics przypiszesz nowego uzytkownika (ze wszystkimi uprawnieniami). Nastepnie po zalogowaniu na konto tego nowego uzytkownika zweryfikowac witryne w GWT za pomoca udzielonego poprzednio dostepu Google Analytics (jako alternatywna metoda). Wiec obejdzie sie bez plikow *.html i usuwania danych Emotikon: Szczęśliwy