Obecnie 150 forumowiczów jest online
Obecnie 150 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

tagowanie linku bez podawania źródła

Student ✭ ✭ ✭

Witajcie,

Mam do Was pytanie odnośnie tagowania linków oraz określania źródła w tym tagowaniu. 

Załóżmy, że taguję pewien element, który będzie się wyświetlał gdzieś, tzn. nie wiem na jakiej stronie, znam natomiast inne dane (jakie medium, jaka kampania, itp.). Czy gdy nie wstawię wartości utm_source, Google Analytics sam sobie to wstawi tą wartość zgodnie z tym skąd prowadzi ruch?

Z góry dziękuję za Waszą pomoc i odpowiedź!

Pozdrawiam, Olek

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: tagowanie linku bez podawania źródła

Student ✭ ✭ ✭

Wg dokumentacji wszystkie 3 parametry sa wymagane.

W praktyce Google Analytcis najpierw sprawdza parametr utm_source, a następnie utm_medium i utm_campaign.

Jesli jest pierwszy z nich, a reszta nieobecna - zapisuje brakujące jako (not set).

Znalazłem jednak rozwiązanie Twojego problemu. Można obejść to poprzez dodanie kilku linijek JavaScript na stronie:

http://stackoverflow.com/questions/9998930/are-utm-source-and-utm-medium-always-required-for-link-ta...

Michał Bryś

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Student ✭ ✭ ✭

Wg dokumentacji wszystkie 3 parametry sa wymagane.

W praktyce Google Analytcis najpierw sprawdza parametr utm_source, a następnie utm_medium i utm_campaign.

Jesli jest pierwszy z nich, a reszta nieobecna - zapisuje brakujące jako (not set).

Znalazłem jednak rozwiązanie Twojego problemu. Można obejść to poprzez dodanie kilku linijek JavaScript na stronie:

http://stackoverflow.com/questions/9998930/are-utm-source-and-utm-medium-always-required-for-link-ta...

Michał Bryś

Student ✭ ✭ ✭
Witaj Michale,

dzięki za Twoją odpowiedź! Fajny pomysł!