Obecnie 219 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

strony wyjścia

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

 

Czy raport stron wyjścia w Google Analytics oznacza strony, z których ktoś wyszedł ze sklepu czy po prostu przeszedł na inną stronę w sklepie a niekoniecznie wyszedł ze sklepu. Jak należy to rozumieć?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: strony wyjścia

Wschodząca Gwiazda

Strony wyjścia to strony, które były ostatnie w danej sesji, czyli użytkownik na nich zakończył odwiedziny na stronie.


Jak w dowolnym raporcie w Google Analytics najedziesz w danej kolumnie na ikonę znaku zapytania to pojawi się podpowiedź, co znaczy dana metryka lub wymiar.

 

strony-wyjscia.png

Tomasz Ciepłucha

Dot.: strony wyjścia

Student ✭ ✭
@Joanna Ś

odpowiadając na Twoje pytanie: jeżeli by było tak jak mówisz każda strona miałaby 100% wyjść, ponieważ użytkownik każdą stronę kiedyś opuści (albo skończy mu się sesja).

%wyjścia jest to liczba opuszczenia domeny na której znajduje się kod GA podzielona przez ilość odsłon danej strony. Dla przykładu:

Strona A została odsłonięta 100 razy, 80 użytkowników przeszło dalej do Twojej strony, a 20 opuściło Twoją stronę, licząc:
20/100 = 20% Done Emotikon: Szczęśliwy

SH

Dot.: strony wyjścia

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Dzięki

Dot.: strony wyjścia

Wschodząca Gwiazda
Joanna Ś - wyjścia nie muszą oznaczać wyjścia :-). Jest to ostania odsłona w czasie sesji. Sesja nie musi się kończyć wyjściem ze strony, są przypadki, kiedy sesja się kończy, ale użytkownik nie opuścił strony. Na przykład klasycznymi takich przypadków jest godzina 24, która zamyka sesję i otwiera automatycznie nową. Jeśli odwiedzający przybędzie za pośrednictwem jednej kampanii, a powróci za pośrednictwem innej to też będziemy mieli dwie sesje choć nie musi opuścić strony ( ale ostanie odsłona w pierwszej sesji będzie traktowana jako wyjście ) . Adaśko