Obecnie 203 forumowiczów jest online
Obecnie 203 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

spadek sesji w organic search

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

Od tygodnia czasu zaobserwowałem w programie Google Analytics pozyskiwanie, drastyczny spadek sesji (prawie do zera) w Organic Search co może być przyczyną ?

Z góry dzięki za odpowiedż

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: spadek sesji w organic search

Najlepszy Współtwórca
No to Twoj ruch organiczny z Google byl ruchem platnych z Google tylko zle wszystko miales ze soba spiete Emotikon: Smutny

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Filtr od Google? Emotikon: Mrugający
Ciezko powiedziec bez dostepu do danych i szerszego spojrzenia na Twoja sytuacje (np. inne dzialania reklamowe takiej jak np. AdWords, itp.).

Nowicjusz ✭ ✭
dzięki ale muszę ten problem jakoś rozwiązać przez 2 miesiące nic się nie działo a teraz taki spadek duży ?

Najlepszy Współtwórca
napisz nam tu chociaż czy zaobserwowałeś spadek pozycji na słowa kluczowe w wynikach naturalnych... i jak duży to był spadek i czy w ogóle nastąpił

Jeśli nie odnotowałeś spadku pozycji to problem może leżeć po stronie analyticsa - tylko jaki?

np. brak kodu analyticsa na stronie
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
Nie wiem co rozumiesz przez swietrdzenie "nic sie nie dzialo"... Chodzi o to, ze ruch byl na stalym poziomie czy nie pozycjonowales sie?

Nowicjusz ✭ ✭
ruch był na stałym poziomie sesji od 10-15, a teraz 0-1 sesja, nie pozycjonowałem się

Wschodząca Gwiazda
Czy ta zmiana dotyczy tylko ruchu z naturalnych wyników wyszukiwania czy w ogóle całościowo?
I tak jak piał wcześniej Dominik - napisz czy zaobserwowałeś spadek pozycji w wynikach wyszukiwania.
Nie zaszkodzi, jeśli podasz adres strony, może uda się wówczas szybciej znaleźć przyczynę.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

z naturalnych wyników wyszukiwań

Wschodząca Gwiazda
Kod Analytics jest wprawdzie na stronie, ale jest dołączony jako zewnętrzne źródło.
Zdecydowanie lepiej jest umieścić go bezpośrednio w kodzie strony.

Poza tym dodatkowe informacje i wskazówki możesz uzyskasz dodając swoją witrynę do narzędzi Google dla webmasterów:
https://www.google.com/webmasters/tools/?hl=pl
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca

faktycznie strona nie jest, nie była pozycjonowana... wręcz należy jej się porządna optymalizacja pod SEO - ale to nie to forum.

Postaraj się by kod analyticsa w całości znalazł się na stronie, czyli sugestia Tomasza - może wtedy sytuacja się poprawi. Nie wiem jak można teraz sprawdzić, czy kod analyticsa jest poprawny.

Ale kod teoretycznie jest poprawny - sprawdzając przez tag assistant`a.

Czy na pewno chodziło Ci o wyniki naturalne, a nie reklamę AdWords? W wynikach naturalnych na "awaryjne otwieranie samochodu kraków" nie ma cię w naturalnych wynikach. Jest reklama, którą bym nieco zmienił. Nie zmieniałeś czegoś w ustawieniach reklamy?

Nie mogę wkleić zdjęcia/screenu!

Twój tekst reklamy ułożony w jednej linii - traci sens

Ślusarz, otwieranie samochodów, 24H mieszkań, montaż wymiana zamków

co robisz 24h na dobę w mieszkaniach? Emotikon: Szczęśliwy

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
co proponujesz jeżeli chodzi o SEO, a 24h otwarta firma

Wschodząca Gwiazda
Dominikowi chodziło o to, że Twoja reklama AdWords trochę dziwnie brzmi, jak wyświetla się w jednej linii, bo po 24H nie ma znaku interpunkcyjnego.
Lepiej to 24h wrzucić do nagłówka i wówczas będzie:
Ślusarz, otwieranie samochodów, mieszkań, montaż wymiana zamków
a nie
Ślusarz, otwieranie samochodów, 24H mieszkań, montaż wymiana zamków
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
to rozumiem, pytanie dlaczego wyszukiwania w Google spadły inne źródła utrzymują się na tym samym poziomie - np. Referral

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Adamie mnie się wydaje, że wcześniejsze wejścia nie były do końca z organica, tylko np. z mapki google - masz dodaną wizytówkę do map google? W tej chwili nie widziałem jej - jeśli była to sądzę, że to może być powodem. W tej chwili jej nie ma. Od kiedy masz taki spadek sesji? Czy jesteś w stanie z czymś to powiązać? Czy wiesz gdzie Twoja strona wcześniej się pojawiała? Chodzi mi o reklamy AdWords vs. wyszukiwanie organiczne.

Jeszcze raz zadam pytanie. Czy śledziłeś pozycje strony w naturalnych wynikach na swoje frazy kluczowe? Jeśli tak to zapewne widzisz spadek pozycji.

Natomiast trochę wątpię by strona zajmowała pozycje w pierwszej 10 wyników. Zbyt mało linków. A jeśli zajmowała kiedyś miejsca w pierwszej 10 wyników to linki, które widzę, które prowadzą do Twojej strony to za mało by się w pierwszej 10 utrzymać.

Przypominam, że to nie forum o SEO.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
na map google są 2 wizytówki, z tym spadkiem nie wiem co jest grane ale się dowiem, pozdrawiam wszystkich i dziękuje za pomoc, jak się dowiem w czym był problem podzielę się tą informacja z innymi użytkownikami.