AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 234 forumowiczów jest online
Obecnie 234 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

spadek odwiedzin po aktualizacji kodu

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

pod koniec grudnia na swojej stronie www dokonałem kilka zmian:

• zaktualizowałem kod GA,
  • wykluczyłem ruch wszystkich znanych robotów,
  • zmieniłem adres witryny podany w GA z xxx.com.pl na xxx.pl ponieważ na xxx.com.pl było przekierowanie na xxx.pl wiec ruch mógł się źle zliczać.

Po ok 1-2 tyg po tych zmiana bardzo mocno zmalał mi ruch direct. Ruch płatny z Google oraz organiczny są praktycznie na tym samym poziomie. Czy zmiany które wprowadziłem mogłby mieć, aż tak mocny wpływ na wejścia direct ? 

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: spadek odwiedzin po aktualizacji kodu

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Wszystko zalezy od tego jak te zmiane dokonales i kim sa Twoi odwiedzajacy. Jesli zmigrowales do Google Universal Analytics spadek mogles miec lub nawet przesuniecia sesji miedzy roznymi zrodlami ruchu.

Co do wejsc bezposrednich to prawdopodobnie spadla Ci ilosc wejsc, bo GUA wyklucza samoistnie wejscia z wlasnej strony po zerwaniu 30 minutowej sesji no i boty tez potrafia odwiedzic bezposrednio Emotikon: Mrugający

Ciezko cokolwiek doradzic bez zajrzenia w dane i ustawienia konta.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
tak...

i kwestia co kryje się pod "bardzo mocno zmalał mi ruch"... nie podajesz wartości
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
ok 40-50% w dół, płatna wyszukuwarka -5% (i wiążę się to tylko z mniejszym budżetem), organic - 3%, ale porównuje grudzien do stycznia więc to naturalne, że spadki w organicu muszą

Nowicjusz ✭ ✭
dziwie mnie, że spadki nie są dzień po dokonaniu zmian tylko 1-2 tyg później
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Wszystko zalezy od tego jak te zmiane dokonales i kim sa Twoi odwiedzajacy. Jesli zmigrowales do Google Universal Analytics spadek mogles miec lub nawet przesuniecia sesji miedzy roznymi zrodlami ruchu.

Co do wejsc bezposrednich to prawdopodobnie spadla Ci ilosc wejsc, bo GUA wyklucza samoistnie wejscia z wlasnej strony po zerwaniu 30 minutowej sesji no i boty tez potrafia odwiedzic bezposrednio Emotikon: Mrugający

Ciezko cokolwiek doradzic bez zajrzenia w dane i ustawienia konta.