Obecnie 244 forumowiczów jest online
Obecnie 244 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

śledzenie konwersji z ceneo

Nowicjusz ✭

Witam,

czy ktoś mógłby mi doradzić jak mam ustawić śledzenie konwersji z ceneo? niestety nie ma pojecia jak to się robi.

Kamila

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: śledzenie konwersji z ceneo

Najlepszy Współtwórca
Tak przygotowany link umieszcasz w feedzie do ceneo. Nastepnie (jesli nie masz) ustalasz cel w Google Analytics (administrator -> widok -> cele -> nowy cel). Jak juz masz ustawiony cel wchodzisz w raport zrodel ruchu, wybierasz z listy zrodlo ruchu ceneo / cpc i klikasz w gornej czesci raportu zestaw celu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
Kamilo śledzić konwersje możemy w portalach/stronach, których jesteśmy posiadaczami, czyli możemy na nich umieścić kod konwersji, bądź mamy na nich kod analyticsa i możemy wybrać konkretne podstrony, które będziemy nazywali celami.

Jeśli chodzi o ceneo to możesz zawsze śledzić w analyticsie źródła skąd przyszli Klienci.
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
Otaguj linki przychodzace z ceneo narzędziem do budowania adresów URL:
https://support.google.com/analytics/answer/1033867?hl=pl

Jako medium podaj CPC Emotikon: Mrugający

Nowicjusz ✭
ok, czyli tworze taki url i potem wklejam go w miejsce docelowe celu?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
Tak przygotowany link umieszcasz w feedzie do ceneo. Nastepnie (jesli nie masz) ustalasz cel w Google Analytics (administrator -> widok -> cele -> nowy cel). Jak juz masz ustawiony cel wchodzisz w raport zrodel ruchu, wybierasz z listy zrodlo ruchu ceneo / cpc i klikasz w gornej czesci raportu zestaw celu.

Nowicjusz ✭
no tak chyba mi się to nie uda, no ale dzięki za chęć pomocy Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Uda sie. Uda sie. Sprobuj Emotikon: Szczęśliwy