Obecnie 225 forumowiczów jest online
Obecnie 225 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

przeniesienie kodów go GTM

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam serdecznie,

Czy można  i czy jest sens przeniesienie kodów tj. quartic, tradetracker, tradedoubler do GTM (data layer), aby wszystkie kody były w jednym miejscu ?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: przeniesienie kodów go GTM

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Opisane przez Ciebie kody śledzące możesz śmialo dodać jako tagi w GTM.

Ale jesli będziesz chciał np. Quartic użyć do remarketingu to będziesz musiał przekazać do odpowiednich skryptów informację o tym, na jakiego typu podstronie znajduje się użytkownik w danym momencie (strona główna, kategorii, produktu, koszyk, itd.).

Wtedy z pomocą przyjdzie dataLayer

dataLayer.push({
'pageType': 'category',
})

U mnie problem w dodawaniu tagów robił tylko kod Gemiusa.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
Można i myślę, że na dłuższą metę jak najbardziej jest sens mieć wszystkie kody w jednym miejscu.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Czyli przykładowo np. tradetracker jak przeniosę do data layer to wystarczy czy jeszcze muszę coś ustawić w panelu GTM ?

Wschodząca Gwiazda
Dokładnie z takim czymś to nie miałem doczynienia, ale wydaje mi sie, że żadnych data layerów tu nie bedziesz potrzebował. Dodasz tag GTM do strony, a potem tradetrackera jako niestatndardowy tag html
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Opisane przez Ciebie kody śledzące możesz śmialo dodać jako tagi w GTM.

Ale jesli będziesz chciał np. Quartic użyć do remarketingu to będziesz musiał przekazać do odpowiednich skryptów informację o tym, na jakiego typu podstronie znajduje się użytkownik w danym momencie (strona główna, kategorii, produktu, koszyk, itd.).

Wtedy z pomocą przyjdzie dataLayer

dataLayer.push({
'pageType': 'category',
})

U mnie problem w dodawaniu tagów robił tylko kod Gemiusa.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Jak uzyskać dostęp do zmiennej warstwy danych np . pageType z GTM. Jakby było to możliwe jakiś przykład .

Wschodząca Gwiazda
Musisz utworzyć nowe makro wybierając typ makra "Zmienna warstwy danych".
W pole "Nazwa zmiennej warstwy danych" wpisujesz nazwę zmiennej warstwy danych, np. pageType, a pole "Nazwa makra" dowolną nawę, pod którą będzie dostępne makro w interfejsie GTM - np. Page Type
W celu przekazania w jakimś tagu wartości zmiennej warstwy danych "pageType" po prostu wybierasz z listy stworzone wcześniej makro lub wpisujesz z ręki jego nazwę w postaci {{Page Type}}
Tomasz Ciepłucha