Obecnie 233 forumowiczów jest online
Obecnie 233 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

przejście na Universal Analytics

Nowicjusz ✭

Witam,

Przeniosłem się do UA i po przenosinach wkleiłem w kod strony startowej kod śledzenia przed </head>. Mimo to od przejścia na UA w informacji Google Analytisc Pozyskiwanie w Słowach Kluczowych mam info (not providet). Co źle zrobiłem Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 5verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał D
września 2015

Dot.: przejście na Universal Analytics

Najlepszy Współtwórca
Jeśli korzystasz z AdWords (piszesz o koszcie 2-4 zł) masz "feedback" czyli dane o rzeczywistym zapytaniu jakie spowodowało wyświetlenie i kliknięcie Twojej reklamy. Znajdziesz je w raporcie wyszukiwanego hasła oraz w G. Analytics "dopasowane zapytania". Możesz porównać je z rzeczywistymi słowami kluczowymi i podjąć decyzję co z nimi zrobić. W drugim przypadku warunkiem jest prawidłowe połączenie kont , automatyczne tagowanie i zastosowanie danych o kosztach do wybranego widoku danych.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
a wszystkie inne informacje są poprawne? Jeżeli tak to wszystko ok.
not provided to obecnie najczęściej pojawiające się słow w raportach organica..;/ tutaj masz artykuł czemu tak sie dzieje http://www.conversion.pl/blog/not-provided-google-analytics-sowo-kluczowe/

Najlepszy Współtwórca
Wszystko zrobiłeś dobrze. Ten komunikat nadal będzie

chciałem Ci wkleić kilka linków, ale wystarczy, że wpiszesz w google.pl słowo not providet - znajdziesz mnóstwo materiałów jak podejrzeć te frazy, które mogą się kryć pod tym hasłem,

Znalazłem jakieś narzędzie, które jest w wersji beta, które niby odkrywa te frazy - tu bym bardzo ostrożnie podszedł do tematu, ponieważ może chodzić jedynie o wyłudzenie danych osobowych.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Pozostałe dane np. kraj pochodzenia, przeglądarka, czas odwiedzin, przepływ użytkowników - są. Brakuje mi tylko słów kluczowych. Wcześniej (not providet) się czasami pojawiało - jakieś 10-15 %. Tylko że teraz jest to 100%. Zbieżność w czasie z przejściem na UA zadziwiająca. Pozostaje korzystać z google adwords - słowa kluczowe. Pozdrawiam

Wschodząca Gwiazda
Not provided się nie pozbędziesz łatwo, ale jeśli zależy Ci na raportach fraz po jakich użytkownicy na stronę docierają to połącz sobie GWT (Google Webmaster Tools) z Analytics. Wtedy w zakładce SEO (optymalizacja witryn pod kątem wyszukiwarek) będziesz miał dodatkowe dane.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

(not provided) nie pozbedziesz sie w ogole. Niezaleznie czy to jest wersja Klasyczna kodu, wersja Universal czy tez wersja platna Premium Google Analytics.

Polaczenie z GWT nie wiele daje, bo nie widzisz zachowania i konwersji przypisanych do slow.

Jedyne co mozesz sie dowiedziec to intencja osoby z zachowania. Tylko tyle. W walce z (not provided) pomaga tworzenie person z wykorzystaniem wsparcia sieci reklamowej. Slowa kluczowe nie kupuja. Tylko ludzie Emotikon: Mrugający 

Wschodząca Gwiazda
Maciek, tylko tyle albo aż tyle. Ze słów kluczowych naprawdę sporo można wyczytać. Do tego patrząc w GWT jakie są "intencje" tych osób względem lokalizacji (kraju) łatwiej przygotować strategię działania niż patrząc w not provided.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

(not provided) to gruby temat. W tym wypadku wierze w zachowania uzytkownikow (pierwsza interakcja ze strona).
Wizyta na drugiej stronie lub konkretne wywolanie zdarzenia daje mi wiele wiecej niz samo slowo kluczowe. Np. co ma na mysli facet wpisujac do wyszukiwarki slowo "bizuteria"? Slowami kluczowymi da sie manipulowac np. robiac szeroko kampanie na ogolne frazy lub pozycjonujac na fraze nie zwiazana jakos bliskoznacznie z tematyka strony. Wiem ide za szeroko Emotikon: Mrugający Ponadto GWT nie jest jakos hiper dokladne.

Slowa kluczowe w moim mniemaniu to proxy.

Wschodząca Gwiazda
Hmm po takim haśle jak wpisałeś to zakładam, że:

- osoba jest dysortografikiem albo kompletnym leniem, któremu nie chce się używać polskich znaków Emotikon: Szczęśliwy

- nie wie czego konkretnie szuka lub nie wie jak szukać (co jest dość popularne)

- jest płci męskiej bo kobieta w takich kategoriach zwykle wie czego szukaEmotikon: Szczęśliwy

- nie jest moim targetem bo wiem, że w danym momencie by nic nie kupił

a hasło jest tak ogólne, że nie użyłabym go - ewentualnie w kampanii RLSA

A tak serio, Maciek oczywiście, że zdarzenia i analiza danych traktujących o konkretnym zachowaniu użytkownika (czyli twój konik, którego będziesz bronił) dają najwięcej. Ale jeśli mamy do dyspozycji też inne dane to czemu z nich nie skorzystać?

Poza tym GTW jest rozwijane i myślę, że i na to narzędzie przyjdzie kolej.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

To wszystko teoria, domysly, bazowanie na wlasnym doswiadczeniu, a kliki mowia nadal wiecej Emotikon: Szczęśliwy

Oczywiscie im wiecej danych tym lepiej. Tylko zeby byly one precyzyjne, bo po co komu GIGO Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Maciek możemy podyskutowaćEmotikon: Szczęśliwy ...ale nie w tym wątku. Pozostańmy zatem przy odpowiedzi dla Michała D.

Najlepszy Współtwórca
Pewnie. Zrobil sie OT. Trzeba urzadzic forumowego grilla. Miejmy nadzieje, ze Karolina tu trafi Emotikon: Mrugający

Wschodząca Gwiazda
ObowiązkowoEmotikon: Szczęśliwy

Magister ✭ ✭ ✭
"Grill" in progress Emotikon: Mrugający
Konwersacja ciekawa, ale bardziej na osobną dyskusję lub artykułową konfrontację Emotikon: Szczęśliwy
Pozdrawiam,
KarolinaP

Nowicjusz ✭
Mój problem polega na tym, że słowa kluczowe były podstawowym źródłem informacji czego klienci szukają (jestem adwokatem). Z racji profesji zakres zapytań jest niezmiernie szeroki. Pytanie klienta przekłada się na potencjalną zyskowność zlecenia czyli na jednym kliencie zarobek może być od 100 zł do 20 tys. (potencjalnie Emotikon: Szczęśliwy ). Oczywiście Google proponuje słowa kluczowe ale często jest to tylko strata pieniędzy za kliknięcie. Nie wiem jak gdzie indziej ale w mojej branży reklama na pierwszej stronie czasami przy szczególnie "dochodowym" słowie kluczowym kosztuje 2-4 zł. Przydałoby się więc mieć feedback Emotikon: Szczęśliwy
Pozdrawiam