Obecnie 217 forumowiczów jest online
Obecnie 217 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

problem z widocznością danych w nowo utworzonym widoku

Nowicjusz ✭

Witam,

Utworzyłem sobie nowy widok danych pod kątem jednego z wydawców, który chciałby mieć dostęp do wyników swojej kampanii w naszym Analytics. Przekierowania od wydawcy mają jeden zdefiniowany utm_campaign. Wydawca wygenerował próbne requesty z tym utmem - w ogólnym widoku danych są one widoczne.

Utworzyłem nowy widok danych z filtrem mającym uwzględniać tylko wejścia zawierające ten utm_campaign. Niestety, w widoku nie pokazują się żadne dane.

Ponieważ wiem, że w widokach nie pokazują się dane pozyskane przed utworzeniem widoku i może być problem z pokazywaniem danych o małej próbie, po utworzeniu widoku poprosiłem wydawcę o wygenerowanie kilkudziesięciu requestów z tym utmem - niestety, dalej nic się nie pojawia w tym widoku (w podstawowym widoku raportuje się wszystko poprawnie). Ktoś ma pomysł z jakiego powodu?

Pozdrawiam

JK

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Janusz K
września 2015

Dot.: problem z widocznością danych w nowo utworzonym widoku

Najlepszy Współtwórca
Ostatnio cos dzieje sie z nowo utworzonymi widokami. Dane powinny sie tam pojawic po 24h od zalozeznia nowego widoku - pod warunkie, ze fitr ktory napisales pokazujacy ruch od wybranego wydawcy jest poprawny.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Kiedy był utworzony ten nowy widok?
Czy w nowym widoku jest widoczny jakikolwiek ruch?
Tomasz Ciepłucha
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Janusz K
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Ostatnio cos dzieje sie z nowo utworzonymi widokami. Dane powinny sie tam pojawic po 24h od zalozeznia nowego widoku - pod warunkie, ze fitr ktory napisales pokazujacy ruch od wybranego wydawcy jest poprawny.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Mam case'a, który podchodzi pod temat otóż na stronie bloga mam wpięte dwa kody śledzące Universal Analytics:

1. kod konta zbiorczego dodany z poziomu GTM - nazwijmy go UA-1.

2. odrębny kod GA zainstalowany tylko na stronach blogowych dodany do kodu źródłowego strony przed tagiem zamykającym </body> - nazwijmy go UA-2.

Na koncie UA-1 mam utworzony odrębny widok dla bloga, który filtruje ruch po nazwie hosta. Na koncie UA-2 brak jakichkolwiek filtrów.

Dane dotyczące sesji, odsłon, stron/sesji, czasu i współczynnika odrzuceń na obu kontach względnie się pokrywają - różnica nie przekracza 2%. Jednak w danych dot. liczby użytkowników i %nowych sesji jest duży rozjazd:

36% więcej użytkowników na UA-2 względem UA-1
59% więcej nowych sesji na UA-2 względem UA-1.

Czy powodem rozbieżności danych, jest umiejscowienie kodu UA-2, czy też problem jest bardziej złożony?

Profesjonalista ✭
Ogólnie proponowałbym przy twoich założeniach podpiąć na stronie tylko jeden tracker (powiedzmy UA-1), który będzie zbierał dane ze wszystkich podstron i utworzyć odpowiednie widoki:
- widok zbierający wszystkie dane (just in case Emotikon: Mrugający )
- widok z filtrami zbierający dane ze tylko ze strony (jeśli takie potrzebujesz)
- widok z filtrami zbierający dane z bloga

Nowicjusz ✭
OK, dane zaczęły się pokazywać. Edukacyjny ten wątek nie będzie, bo nie jestem w stanie teraz stwierdzić czemu pierwszych requestów nie było widać, a następne są już widoczne skoro nic nie zmieniałem w ustawieniach filtrów, generalnie nic w tym widoku nie zmieniałem.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Pozdr
JK

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

@Marcin S 

Dzięki za odpowiedź.

Wspominany w przykładzie UA-1 zawiera wszystkie wskazane przez Ciebie widoki.

Założenie jest takie, żeby był tylko jeden tracker, jednak wprowadzenie tego rozwiązania muszę umotywować - klient wymagający i zwykłe powiedzenie "bo tak ma być" jest niewystarczające.

Jakieś pomysły skąd bierze się tak duża rozbieżność w liczbie userów i %nowych sesji?

Profesjonalista ✭
a jak są w ogóle zaimplementowane te trackery? zgodnie z:
https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/advanced#multipletrackers ?
pageview też są wysyłane biorąc pod uwagę różne nazwy trackerów?
Ogólnie to lepszy do dalszej dyskusji na ten temat byłby osobny wątek tak myślę bo zaśmiecimy ten a w sumie to dwa różne problemy.

Nowicjusz ✭ ✭
Tak, pageviews są wysyłane. Różnica dotyczy tylko nowych sesji i użytkowników,

Dzięki za sugestię, utworzyłem osobny wątek: https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Rozbie%C5%BCno%C5%9B%C4%87...
trackera/td-p/19284.