Obecnie 274 forumowiczów jest online
Obecnie 274 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

połączenie konta Google z kontem mck

Nowicjusz ✭

Witam,

mam pewien problem, który nie bardzo wiem jak rozwiązać

mam konto Adwords MCK na adresie : adres1@domena.pl

mam konto Adwords (nigdy nie używane, założone kilka lat temu) z którego teraz piszę na adresie : qbeczek@gmail.com

chcę udzielić dostępu administracyjnego do konta MCK dla adresu qbeczek@gmail.com (ale ten adres jest już połączony z Adwords)

wyczytałem, że jest możliwość usunięcia konta adwords ale adres (qbeczek@gmail.com) i tak będzie do niego podpięty

co mam zrobić aby "uwolnić" moje konto od konta adwords ?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: połączenie konta Google z kontem mck

Student ✭ ✭ ✭
Ależ jest Emotikon: Mrugający

1. Założyć nowy mail
2. Zalogować się jako admin na starego maila i wysłać zaproszenie administracyjne na nowego maila.
3. Wejść na nowy mail i zaakceptować link (pamiętać, żeby wszystkie ustawienia strefy, waluty były identyczne)
4. Zalogować się na login starego
5. potwierdzić dostęp
6. wylogować się ze starego
7. Zalogować się na nowy
8. Odpiąć stary mail administracyjny
9. Założyć MCK na starym mailu, który został w ten sposób uwolniony.
Pozdrawiam,
Marcin Zięba

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Student ✭ ✭ ✭
Musisz uwolnić ten adres przenoszać te konto adwords na inny adres pocztowy. Poszukaj na forum jest to opisane. w skrocie zakladasz nowe konto pocztowe dajesz do niego uprawnienia administacyjne do konta adwords, logujesz se przez nie na konto adwords i odbierasz uprawnienia steremu kontu odłaczsz go

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Niestety nie ma opcji bezposredniej zamiany konta AdWords w MCK. Trzeba pokombinowac Emotikon: Smutny

Magister ✭
Ten artykuł powinien wyjaśnić sprawę:

http://adwords-pl.blogspot.com/2013/10/dostep-do-konta-adwords-jak-rozwiazywac.html
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Student ✭ ✭ ✭
Ależ jest Emotikon: Mrugający

1. Założyć nowy mail
2. Zalogować się jako admin na starego maila i wysłać zaproszenie administracyjne na nowego maila.
3. Wejść na nowy mail i zaakceptować link (pamiętać, żeby wszystkie ustawienia strefy, waluty były identyczne)
4. Zalogować się na login starego
5. potwierdzić dostęp
6. wylogować się ze starego
7. Zalogować się na nowy
8. Odpiąć stary mail administracyjny
9. Założyć MCK na starym mailu, który został w ten sposób uwolniony.
Pozdrawiam,
Marcin Zięba

Nowicjusz ✭
A u mnie sytuacja wygląda tak:
1. założyłam nowy mail i utworzyłam na nim MCK
2. wcześniej miałam utworzony drugi mail z dostępem do Adwords
3. Chcę dodać użytkownika z uprawnieniami admina do konta MCK - tym użytkownikiem ma być 'stary' mail
4. Wysyłam zaproszenie z poziomu MCK na 'stary' mail i otrzymuję tam informację z linkiem aktywacyjnym
5. Muszę się zalogować na konto z uprawnieniami Adwords - i kiedy używam loginu i hasła 'starego' maila z takimi uprawnieniami, to mi odrzuca. Logowanie jest możliwe jedynie na maila z MCK.
6. Na profilu MCK nie pojawia się opcja 'przyznaj dostęp'.

Co zrobić, żeby utworzyć uzytkownika z uprawnieniami admina do MCK? Chciałabym, żeby tym użytkownikiem było stare konto podpięte do Adwords.

Najlepszy Współtwórca
1. W MCK -> Polacz konta -> Dodaj ID konta z drugiego maila.
2. Na drugim mailu kolo zebate -> Ustawienia konta -> Dostep -> Potwierdz przylaczenie.

Profesjonalista ✭

Tak jak napisał Maciek przyłączysz konto AdWords do MCK.
Jeśli chcesz mieć użytkownika, który będzie miał dostęp do MCK to nie może to być email na którym jest już AdWords. Jeśli to koniecznie musi być konkretny mail ('stary') na którym jest konto AdWords to:

1. przenieś konto AdWords na jeszcze innego maila żeby uwolnić 'starego' maila.
  2. dodaj tego 'starego' maila do MCK z dostępem administracyjnym
  3. na koniec możesz podpiąć do MCK konto AdWords wg tego co napisał Maciek

Nowicjusz ✭
Marcin i Maciek, dziękuję. Okazało się, że problem tkwił w otwieraniu linka ze zgodą na zaproszenie - aby poprawnie potwierdzić zaproszenie i stać się użytkownikiem konta Adwords lub MCK, trzeba to zrobić przez nowe okno prywatne. Tylko wtedy proces przechodzi poprawnie.