Obecnie 210 forumowiczów jest online
Obecnie 210 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

płatność za google analitics

Nowicjusz ✭ ✭

zamierzałem wyposażyć swoją stronę na serwisie blog.com w usługę google analitics. W warunkach przeczytałem o płatnościach za tę usługę, w mało zrozumiałych jednostkach (hity), co prawda po przekroczeniu 10 mln hitów /m-c. ostatecznie zrezygnowałem z zastanawiania się nad rejestracją usług po przeczytaniu p. 15. 

Czy mogę uzyskać jakąś konkretną informację co znaczy owe 10 mln hitów? czy w myśl p. 15 zmiana warunków może polegać na wprowadzeniu odpłatności/warunków płatności i może być uznana za skuteczną jeśli będę korzystał z usługi nie sprawdzając co 2 tydzień zmian (czyli przeoczając wprowadzenie zmiany)?

proszę o jakąś ludzką odpowiedź, nie zamierzam studiować prawa, amerykańskiego w szczególności.

pozdrawiam

zbigniew wójcik

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: zbyszek w
września 2015

Dot.: płatność za google analitics

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Witam. Spokojnie może Pan instalować. Te 10 mln hitów  to bardzo duża wartość, którą nie przekroczy średni serwis, a Pana blog będzie należał do tych mniejszych serwisów. Od wielu lat Analytics jest darmowy dla małych i średnich serwisów, i nie zapowiada aby się to na razie zmieniło. A jeśli będzie coś się miało zmienić, to dostanie Pan informację z wyprzedzeniem na maila (login) w usłudze Google Analytics.

Hit - "podstawowa jednostka miary przetwarzana w ramach Usługi Google Analytics. Może nim być odwołanie się do systemu Google Analytics pochodzące m.in., lecz niewyłącznie, z takich bibliotek jak Javascript (.analytics), Sliverlight, Flash oraz Mobile. Za „Hit” mogą być także uznane odsłony danej strony internetowej (ang. page views), transakcje, zdarzenia, przedmioty, interakcje społeczne lub tzw. User Timings rozumiane jako Pomiary Czasu Uzytkownika. Hit’y mogą być również dostarczone do systemu Google Analytics za pośrednictwem innych protokołów i mechanizmów obsługiwanych przez Google Analytics i udostępnianych Użytkownikom"

Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Hint to każde odwołanie (najmniejsza porcja danych przesyłana do Analytics).
Po przekroczeniu limitu dane przestają być odnotowywane na koncie dla wersji bezpłatnej. Aby korzystać z wersji płatnej (Analytics Premium) należy ją świadomie kupić. Chętnych nie jest dużo, bo cena jest powalająca Emotikon: Szczęśliwy. Dodatkowo wersja premium oficjalnie dostępna jest tylko w wybranych krajach.

Rozwiązanie
września 2015

Student ✭ ✭
Na razie kupił ją sam pomysłodawca Emotikon: Język

Rozwiązanie
września 2015

Nowicjusz ✭ ✭
dzięki.
tak rozumiałem, ale potrzebowałem upewnienia się. żyjemy w czasach gdzie nawet bank przestał być ostoją pewności.

Wszystkie odpowiedzi
Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Witam. Spokojnie może Pan instalować. Te 10 mln hitów  to bardzo duża wartość, którą nie przekroczy średni serwis, a Pana blog będzie należał do tych mniejszych serwisów. Od wielu lat Analytics jest darmowy dla małych i średnich serwisów, i nie zapowiada aby się to na razie zmieniło. A jeśli będzie coś się miało zmienić, to dostanie Pan informację z wyprzedzeniem na maila (login) w usłudze Google Analytics.

Hit - "podstawowa jednostka miary przetwarzana w ramach Usługi Google Analytics. Może nim być odwołanie się do systemu Google Analytics pochodzące m.in., lecz niewyłącznie, z takich bibliotek jak Javascript (.analytics), Sliverlight, Flash oraz Mobile. Za „Hit” mogą być także uznane odsłony danej strony internetowej (ang. page views), transakcje, zdarzenia, przedmioty, interakcje społeczne lub tzw. User Timings rozumiane jako Pomiary Czasu Uzytkownika. Hit’y mogą być również dostarczone do systemu Google Analytics za pośrednictwem innych protokołów i mechanizmów obsługiwanych przez Google Analytics i udostępnianych Użytkownikom"

Adaśko

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Hint to każde odwołanie (najmniejsza porcja danych przesyłana do Analytics).
Po przekroczeniu limitu dane przestają być odnotowywane na koncie dla wersji bezpłatnej. Aby korzystać z wersji płatnej (Analytics Premium) należy ją świadomie kupić. Chętnych nie jest dużo, bo cena jest powalająca Emotikon: Szczęśliwy. Dodatkowo wersja premium oficjalnie dostępna jest tylko w wybranych krajach.

Rozwiązanie
września 2015

Student ✭ ✭
Na razie kupił ją sam pomysłodawca Emotikon: Język
Rozwiązanie
września 2015

Nowicjusz ✭ ✭
dzięki.
tak rozumiałem, ale potrzebowałem upewnienia się. żyjemy w czasach gdzie nawet bank przestał być ostoją pewności.