Obecnie 291 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

nowe boty "direct"?

Wschodząca Gwiazda

Zauważyliście na swoich kontach duży wzrost z directa? Na razie znalazłem to na dwóch kontach, to jest screen jednego z nich, mamy do czynienia z typowo lokalnym produktem. Jak to zwalczyć?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: maciekef
września 2015

Dot.: nowe boty "direct"?

Wschodząca Gwiazda
W tym wątku pod koniec pisałem o tym:
https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Problem-z-filtrami-google-...

Pamiętaj tylko by we wzorcu uwzględnić wszystkie własne nazwy hostów, jakie mogą się pojawić (dotyczy się to głównie sytuacji, gdy mamy skonfigurowane śledzenie w wielu domenach).
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Jest direct, jest organic (google), zdarzenia,.... Czekamy na transakcje Emotikon: Szczęśliwy
A może już ktoś ma?

Wschodząca Gwiazda
Włącz wymiar dodatkowy "Nazwa hosta" - w większości wypadków będzie to (not set).
Dlatego warto w widoku skonfigurować przede wszystkim filtr, który uwzględni tylko nazwę własnego hosta. A dopiero w następnej kolejności wykluczać nieliczne przypadki spamowych referrali, które się prześlizgną.
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Tomku, a dokładniej to jak ten filtr utworzyć?

Wschodząca Gwiazda
aa chyba załapałem - o to chodzi? http://i.imgur.com/QHYVX9y.png
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: maciekef
września 2015

Wschodząca Gwiazda
W tym wątku pod koniec pisałem o tym:
https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Problem-z-filtrami-google-...

Pamiętaj tylko by we wzorcu uwzględnić wszystkie własne nazwy hostów, jakie mogą się pojawić (dotyczy się to głównie sytuacji, gdy mamy skonfigurowane śledzenie w wielu domenach).
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
W podanym przez Ciebie przypadku wykluczasz ruch, dla którego nazwa hosta to (not set).
Jeszcze szersze zastosowanie ma filtr, który uwzględnia tylko Twoje nazwy hostów, ponieważ w spamowym ruchu czasem nazwa hosta jest ustawiona, ale będzie ona zupełnie inna niż Twoja (jakaś losowa) więc dzięki temu upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu.
Tomasz Ciepłucha

Magister ✭
U mnie ruch z Direct zaczął wczoraj znowu spadać. Czy ktoś obserwuje podobną tendencję?

Magister ✭
Mam problem ze spamerskim rucham direct. Myki z filtrowaniem hosta niestety nie pomagają. Ktoś ma pomysł co jeszcze można zrobić?

Wschodząca Gwiazda
Na podstawie czego stwierdzasz, że to spamerski ruch?
Tomasz Ciepłucha

Magister ✭
W sumie przypuszczenia. W Direct współczynnik odrzuceń przekroczył 90% a liczba sesji jest bliska 50%. Średni współczynnik odrzuceń wszystkich kanałów wynosi 60%.

Wschodząca Gwiazda
A czy te podejrzane wejścia direct są z jakichś egzotycznych lokalizacji, które raczej odbiegają od lokalizacji typowych użytkowników strony?
Tomasz Ciepłucha

Magister ✭
No właśnie nie.. Ale nazwa sklepu jest na tyle "egzotyczna" że raczej nie ma możliwości żeby ktoś wszedł na niego przypadkowo z directa. Poza tym nigdy się nie spotkałem z tym żeby kanał Direct miał największy współczynnik odrzuceń ze wszystkich kanałów, i to jeszcze przekraczając 90%