Obecnie 249 forumowiczów jest online
Obecnie 249 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

[not set] zamiast nazwy kampanii

Student ✭ ✭

Google Analytics:
wchodzę w: Konwersje->E-commmerce->Analiza zakupów->Skuteczność produktów.

Dodaję wymiar: kampania

Na tej liście nie widzę oprócz shoppingu i kampanii dynamicznej żadnych innych kampanii. A wiem, że jest z nich bardzo dużo transakcji bo widzę to na koncie adwords. Sprawdziłem też w swoim systemie, że produkt sprzedany poprzez daną kampanię adwords, na tej liście wyświetla mi się jako [not set] zamiast posiadać nazwę kampanii.

Zatem Google Analytics nie potrafi przypisać konwersji z adwords do konkretnej kampanii...

Gdzie szukać rozwiazania tego problemu ?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Grzegorz M
października 2016

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Czy te kampanie AdWords, których nie widzisz w raportach Analytics, są prowadzone na tym samym koncie AdWords, co kampanie zakupowe, czy z innego konta?

Przeczytałem jeszcze ten Twój temat:

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Zarzadzanie-kontem-uzycie/Komunikat-w-Analytics-Nieprawidl...

i to też może mieć związek, gdyż w momencie obcinania parametru gclid w adresie Analytics nie jest w stanie powiązać danego ruchu z danymi o kliknięciu w AdWords, a ruch klasyfikowany jest jako organic.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca

Większość not set, które widać to źródło ruchu nie będący kampanią czyli np organic.
Zastosuj segment ruchu płatnego i zobacz czy zostanie not set.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Grzegorz M
października 2016

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Czy te kampanie AdWords, których nie widzisz w raportach Analytics, są prowadzone na tym samym koncie AdWords, co kampanie zakupowe, czy z innego konta?

Przeczytałem jeszcze ten Twój temat:

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Zarzadzanie-kontem-uzycie/Komunikat-w-Analytics-Nieprawidl...

i to też może mieć związek, gdyż w momencie obcinania parametru gclid w adresie Analytics nie jest w stanie powiązać danego ruchu z danymi o kliknięciu w AdWords, a ruch klasyfikowany jest jako organic.

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭

Tak, na tym samym koncie. Poprawimy adresy i powinny problemy zniknąć.

Student ✭ ✭

Niestety poprawa adresów nie pomogła. Dalej zlicza mi konwersje tylko dla 3 kampanii. Dla pozostałych Analytics nie łapie danych. W międzyczasie naprawiłem tag śledzenia Analytics bo był w złym miejscu w kodzie, ale dalej żadnej poprawy.

Co ciekawe w adwords porównując dane z analytics mam spójne dane jeśli chodzi o:

1. kliknięcia (interakcje)

2. wyświetlenia

3. koszty

4. cpc

Niestety niespójność danych dalej jest w liczbie transakcji i konwersjach (konwersje w adwords mam ustawione tylko jedną, więc tutaj mi nie zaburza danych.

Co ciekawe, w analytics przy tych kampaniach co nie zlicza mi konwersji jest minimalna liczba sesji przy setkach kliknięć (3-10 sesji, ale najczęściej 0). Może to jest jakaś wskazówka ? Gdzieś indziej przypisuje się ten ruch i sprzedaż...

Student ✭ ✭

Problem został rozwiązany. Okazało się, że firma zewnętrzna, która odpowiadała za wybrane kampanie, nie przekazywała parametru gclid przy swoim adresie przekierowującym,co za tym idzie analytics nie wiedział do jakiej kampanii przypisać transakcję i przypisywał jako not set...